DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Profanacja figury Pana Jezusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie: policja zatrzymała pierwszych podejrzanych, lewica oferuje im pomoc

Profanacja figury Pana Jezusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie: policja zatrzymała pierwszych podejrzanych, lewica oferuje im pomoc
Okładka PCh24CT nr 120 (projekt oparto o zdjęcie z profanacji warszawskiego pomnika Chrystusa „Sursum Corda”. Źródło: facebook.com/123spacerowicze)

„W związku z obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników, stołeczni policjanci do sprawy zatrzymali pierwsze osoby podejrzane. Trafiły one do policyjnego aresztu. Czynności trwają. Zatrzymanie pozostałych to jedynie kwestia czasu” – poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji. Chodzi o umieszczenie na warszawskich pomnikach, w tym na figurze Pana Jezusa na Krakowskim Przedmieściu, tęczowej flagi ruchu LGBT oraz (w niektórych miejscach) kartki z manifestem ideologicznym. Z medialnych doniesień wynika z kolei, że lewica prześciga się w ofertach pomocy zatrzymanym.

 

 


„Policja ujęła sprawców ataku na pomnik Chrystusa przy Bazylice Św. Krzyża. Co interesujące do koleżanki chuliganów zadzwoniła bezpośrednio podległa @trzaskowski_ Aldona Machnowska-Góra z ofertą POMOCY ze strony ratusza...” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta linkując do artykułu ze skrajnie lewicowego portalu oko.press, gdzie czytamy:


„W dniu drugiego zatrzymania do Marty Puczyńskiej zadzwoniła wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra. Zaoferowała, że jeśli dojdzie do sytuacji, w której potrzebna będzie pomoc miasta, to miasto pomoże. Możliwe, że ratusz wyśle obserwatora prawnego, który będzie pilnował przestrzegania procedur. Rafał Trzaskowski jeszcze 5 dni temu potępiał wszelkie akty wandalizmu, ale wczoraj w internetowej transmisji live deklarował już, że tęczowa flaga nie powinna nikogo obrażać”.


Wcześniej w interesie podejrzanych występowała poseł Lewicy Anna-Maria Żukowska. „Jestem na komisariacie na Wilczej z interwencją w sprawie dzisiejszego zatrzymania #Łania ze @stopbzdurom. Pytanie: dlaczego zatrzymano ją, zamiast wezwać, w sprawie o co najwyżej występek (zagrożenie karą do dwóch lat pozbawienia wolności), dlaczego użyto środków przymusu bezp.?” – pisała na Twitterze.

 


W nocy z 28 na 29 lipca lewicowi aktywiści podpisani jako „Stop bzdurom”, „Gang Samzamęt” i „Poetka” umieścili przy kilku warszawskich pomnikach flagę politycznego ruchu homoseksualnego. Wśród sprofanowanych obiektów był również pomnik Chrystusa Pana przy Krakowskim Przedmieściu. W niektórych miejscach pojawił się ponadto zawierający niecenzuralne słowo manifest ideologiczny napisany w radykalnym duchu. Owa „tęczowa” prowokacja spotkała się z potępieniem polskich władz.

 


Źródło: doRzeczy.pl / Twitter / oko.press
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-04 21:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A skąd ta "lewica" wie ""lewica prześciga się w ofertach pomocy zatrzymanym"" kim są ci "zatrzymani" bo, jak na razie, nikt tego nie wie...??? Przy okazji uwaga dla "Alan". Nikt nie kłania się "figurkom" tylko umownie zakładamy wierzący, że figura jest symbolem symbolem - poziom wiedzy encyklopedycznej naszej wiary. Jeżeli Pan "Alan" uważa za obrazę uczuć religijnych już samo istnienie tych figurek, to może się spotkać również z twierdzeniem, że już samo istnienie takich "Alanów", obraża czyjeś uczucia religijne. Jak daleko zabrniemy w tej "przekładance" ??? Pozdrawiam. Ygli22
1 miesiąc temu / ygli22
 
@Alan To jest strona katolicka. Można wybrać sobie inną stronę, odpowiednią do wyznawanej religii. A jeśli istnienie innych religii obraża czyjeś uczucia religijne, to trudno, taki jest świat. A na "figurki i posągi" można nie patrzeć, nawet gdy są arcydziełami.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Samo istnienie tych figurek i posągów obraża moje uczucia religijne. Dla przypomnienie drugie przykazanie boże: "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek , co jest na niebie w górze , i na ziemi w dole , i tego , co jest w wodzie pod ziemią.Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył , gdyż Ja , Pan , Bóg twój , jestem Bogiem zazdrosnym , który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych , którzy mnie nienawidzą"
1 miesiąc temu / Alan
 
Faszystów spod 6 kolorowej flagi powinno się przykładnie ukarać, jak niegdyś osoby zakłócające mir domowy na wykładzie Baumana.
1 miesiąc temu / Pepe
 
Kiedy wreszcie bedzie BEATYFIKACJA SLUGI BOZEGO KARDYNALA WYSZYŃSKIEGO.?
1 miesiąc temu / retro
 
Jakie korzenie narodowe ma "ta" lewica?
1 miesiąc temu / Fred
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.