DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Program wicepremiera Morawieckiego może jedynie sytuację uzależnienia pogłębić, ponieważ zakłada zwiększenie ?ubankowienia?, czyli długu, zwolnienie z podatku bankowego obligacji skarbowych, wprowadzenie e-paragonu, wyeliminowanie z obrotu gotówki, poparcie dla umów TTIP i CETA czy zwiększenie fiskalizmu (jednolity podatek i jednolity plik kontrolny). Zwiększenie zadłużenia zawsze, prędzej czy później, skutkuje przykręceniem śruby podatkowej, która ma wycisnąć pieniądze potrzebne do spłaty wierzytelności. Szczególnie absurdalny jest pomysł budowania polskiego kapitału przemysłowego w oparciu o zagraniczny kredyt. Plan Morawieckiego, z pozoru oparty na patriotyzmie gospodarczym, jest logiczną kontynuacją planu Balcerowicza, a przeciwstawianie ich sobie jest grubym nieporozumieniem."
ponad 3 lata temu / z sieci
 
Ci panowie w przykrótkich spodenkach wypychając przedsiębiorców za granicę celowo dążą do bankructwa państwa. Przy 40% podatku od dochodu duża większość przedsiębiorców będzie musiała ogłosić bankructwo lub przenieść firmę za granicę.
ponad 3 lata temu / Danie!
 
@Arturo "(...) został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (...)". Towarzysz Kwas to w życiorysie Żyżyńskiego epizod. Lech Aleksander i Jarosław Aleksander - to jego prawdziwi kumple. Godzi się też wspomnieć o ojcu doktorze dyrektorze.
ponad 3 lata temu / wwm
 
Ten towarzysz profesor zwyczajnie kłamie! Polska ma najwyższe podatki w Europie. Polecam stronę prowadzoną przez inżyniera z AGH:http://polskabieda.com/?opcja=graf&nr=13
ponad 3 lata temu / wmo
 
A co z tymi których nie będzie stać na pogłówne, np. ciężko chorymi bez pracy?
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
dojna zmiana
ponad 3 lata temu / syzyf
 
A wystarczy wprowadzić pogłówne. Po co się tak głowić, skoro rozwiązanie jest takie proste...
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Jak się poczyta różne teksty Żyżyńskiego, to wychodzi niemal komunista
ponad 3 lata temu / Skanderbeg
 
A to nie prościej wprowadzić talony/kartki na produkty - każdy ma wyliczony przydział miesięczny - i lud spędzić do baraków? A tak to trzeba uprawiać te wygibasy propagandowe...
ponad 3 lata temu / ma
 
bezczelny socjalista
ponad 3 lata temu / robespier
 
No policzmy te podatki, ale wszystko. Osoba zarabiająca ok 2000 zł musi płacić prawie połowę pensji na zus i podatek dochodowy. Resztę wyda, o ile mu nie zabraknie do końca m-ca. Będzie musiał zapłacić vat 23% i już nam się zrobiło, że około 70% zarobków zabiera nam państwo. Czy to mało? A jeszcze dochodzą inne daniny typu podatek od nieruchomości, gruntowy, na publiczną tv.
ponad 3 lata temu / ???
 
Ach ci socjaliści z tytułami. I ta uzurpacja do okradania nas pod płaszczykiem ustaw dla zabezpieczenia swojego koryta i rozdawania cudzego dobra. Czy nie naturalne jest ich poparcie dla aborcji chorych - nieprzydatnych, z problemami. Socjalizm wymaga ofiar... A gdyby tak na wypłatę Żyżyńskiego nałożyć 90% podatku. Może w końcu by coś pojął? W 2002, "za zasługi w pracy naukowej i dydaktycznej", został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi. Za PRLu robił m.in. w CBOS za "konsultatnta", i także za PRLu został wysłany do Panamy.
ponad 3 lata temu / Arturo
 
Kolejny socjalista u władzy. Nigdy się już ich nie pozbędziemy, są wszędzie. Według mnie podatki bezpośrednie powinny być minimalne, łącznie z ZUS-em. To byłby taki haracz dla państwa, za umożliwienie (zorganizowanie) miejsca pracy. Reszta podatków powinna być wyłącznie pośrednia, od konsumpcji, z uwzględnieniem ulg dla rodzin wielodzietnych (rozszerzone funkcje "karty rodziny", z możliwością zwrotu VAT-u). Kto więcej konsumuje, zwłaszcza towarów luksusowych, obłożonych wysokim podatkiem, więcej się dokłada. Nie licząc skąpców, bogaci ludzie lubią wydawać na dobra wszelakie, więc budżet by nie ucierpiał. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
"...wyższe podatki powinny przełożyć się na rozruszanie gospodarki" - to jakaś paranoja, nic z tego nie rozumiem.
ponad 3 lata temu / 49
 
wspaniale. juz pewnie się szykują, żeby dowalić nam podatek od deszczówki.
ponad 3 lata temu / er
 
czyli bez zmian, jak za PO - bogaci zawsze znajdą sposób żeby zrobić odpowiednie odliczenia (żona min.Nowaka, którego widzę tu obok, "już piąty rok jedzie na stracie"), a normalny pracujący człowiek zostaje z podniesionymi podatkami.
ponad 3 lata temu / stoczniowiec
 
Ci ludzie są całkowicie oderwani od rzeczywistości i chyba czas ich ściągnąć z powrotem na ziemię. Może być, że pan profesor zarabia lekką pracą 50 000 złotych miesięcznie, to po zapłaceniu 50% podatku będzie mógł nadal dobrze sobie żyć. Pozostaje tylko pogratulować panu profesorowi dobrych zarobków i dobrego nastroju.
ponad 3 lata temu / obywatel
 
Panie miej miłosierdzie dla... tego p. Żyżyńskiego, aby przejrzał i porzucił te brednie!
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Pozwolę sobie zauważyć, że nie każdy bogaty Polak chce czy wręcz może zatrudniać ludzi. Jeżeli ktoś dla przykładu jest programistą, który pracuje dla zagranicznej firmy, dostaje "śmieszne" na zachodzie 3500 EUR, to w Polsce jest już bogaty, bo przekłada się to, po opodatkowaniu, na około 12000 PLN netto miesięcznie. I jak teraz taki programista miałby zatrudniać ludzi, jeżeli dla przykładu w kontrakcie ma napisane, że to on osobiście musi wykonywać pracę i nie może jej nikomu zlecać? Nie ma takiej możliwości. Zabierze się mu 90%? To wyjedzie z Polski. Jakby natomiast stawka podatku dochodowego wynosiła 10%, liniowo (niezależnie od wielkości dochodu), albo i mniej, to według mnie bardziej przyciąga to inwestorów, nawet zza granicy, niż zabieranie 90% i mówienie - oddamy, jak zainwestujesz. To jest zmuszanie, czego ja osobiście nie nawidzę.
ponad 3 lata temu / Flips
 
A jak sobie szanowny PIS wyobraża opłaty za wodę? Czy będzie to surowiec wydobywczy, za który będziemy płacić ciężkie pieniądze?Po co utworzono "Wody Polskie"?
ponad 3 lata temu / teodor
 
Polska za to na tle Europy ma niebotyczne zarobki!?
ponad 3 lata temu / wide
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.