DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Prof. Żyżyński: to błędne twierdzenie, że mamy wysokie podatki. To zwiastun podwyżek?

Prof. Żyżyński: to błędne twierdzenie, że mamy wysokie podatki. To zwiastun podwyżek?
By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Członek Rady Polityki Pieniężnej i były poseł PiS, prof. Jerzy Żyżyński ocenił, że w Polsce podatki nie są wysokie. Co więcej, uznał że mogłyby obowiązywać wyższe stawki, byle tylko wiadomo było co można odliczać w kosztach. Czy głos płynący z RPP jest zwiastunem wyższych podatków? Już dziś nie brak głosów, że szykowane przez PiS uproszczenie podatków pójdzie właśnie w tym kierunku.

 

- To błędne twierdzenie, że mamy wysokie podatki. Jestem zwolennikiem tego, żeby stawki podatkowe były nawet wyższe, ale żeby było wiadomo, co może być odliczane w kosztach – powiedział w programie #RZECZOPOLITYCE prof. Jerzy Żyżyński, członek Rady Polityki Pieniężnej i były poseł PiS.

 

Ekspert przekonywał, że nawet gdy w USA najzamożniejszych obciążono 90 proc. podatkiem, to nie było to złe rozwiązanie. - Bogaci mogli odliczać koszty inwestycji, więc opłacało się inwestować w rozwój. Później zaczęto ten system upraszczać, co wcale nie przyniosło dobrych skutków – dodał. Jak tłumaczył, kiedy przedsiębiorca tworzy nowe miejsca pracy, to ludzie zarabiają i wydają, co jest podstawą gospodarki.

 

Zdaniem Żyżyńskiego, to nie jest tak, że „państwo zabiera bogatym, żeby dać biednym”, ale wyższe podatki powinny przełożyć się na rozruszanie gospodarki. Członek RPP wskazał też, że na tle Europy „Polska nie wygląda na państwo z wysokimi podatkami”.

 

Źródło: rp.pl

MA


DATA: 2016-10-20 09:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Program wicepremiera Morawieckiego może jedynie sytuację uzależnienia pogłębić, ponieważ zakłada zwiększenie ?ubankowienia?, czyli długu, zwolnienie z podatku bankowego obligacji skarbowych, wprowadzenie e-paragonu, wyeliminowanie z obrotu gotówki, poparcie dla umów TTIP i CETA czy zwiększenie fiskalizmu (jednolity podatek i jednolity plik kontrolny). Zwiększenie zadłużenia zawsze, prędzej czy później, skutkuje przykręceniem śruby podatkowej, która ma wycisnąć pieniądze potrzebne do spłaty wierzytelności. Szczególnie absurdalny jest pomysł budowania polskiego kapitału przemysłowego w oparciu o zagraniczny kredyt. Plan Morawieckiego, z pozoru oparty na patriotyzmie gospodarczym, jest logiczną kontynuacją planu Balcerowicza, a przeciwstawianie ich sobie jest grubym nieporozumieniem."
ponad 3 lata temu / z sieci
 
Ci panowie w przykrótkich spodenkach wypychając przedsiębiorców za granicę celowo dążą do bankructwa państwa. Przy 40% podatku od dochodu duża większość przedsiębiorców będzie musiała ogłosić bankructwo lub przenieść firmę za granicę.
ponad 3 lata temu / Danie!
 
@Arturo "(...) został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (...)". Towarzysz Kwas to w życiorysie Żyżyńskiego epizod. Lech Aleksander i Jarosław Aleksander - to jego prawdziwi kumple. Godzi się też wspomnieć o ojcu doktorze dyrektorze.
ponad 3 lata temu / wwm
 
Ten towarzysz profesor zwyczajnie kłamie! Polska ma najwyższe podatki w Europie. Polecam stronę prowadzoną przez inżyniera z AGH:http://polskabieda.com/?opcja=graf&nr=13
ponad 3 lata temu / wmo
 
A co z tymi których nie będzie stać na pogłówne, np. ciężko chorymi bez pracy?
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
dojna zmiana
ponad 3 lata temu / syzyf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.