DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Prof. Zehnpfennig: islamizm można postawić w jednym szeregu z komunizmem i nazizmem

Prof. Zehnpfennig: islamizm można postawić w jednym szeregu z komunizmem i nazizmem

Niemiecka politolog Barbara Zehnpfennig uważa, że jedynie chrześcijaństwo jest gwarantem wolności religijnej. Liberalne demokracje muszą o tym pamiętać i przyznać, że w islamie z kolei dla tej wolności nie ma w ogóle miejsca.


Niemiecka profesor Barbara Zehnpfennig w opublikowanym na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” artykule pt. „Wolność umiarkowana” dowodzi, że bez chrześcijaństwa zachowanie w liberalnych demokracjach wolności religijnej będzie niemożliwe. Uczona z bawarskiej Pasawy przekonuje, że samo powoływanie się na zasadę wolności nie wystarczy, by móc obronić się przed żądaniem panowania wyrażanym przez ruch islamski, który wypisał sobie słowo „religia” na fladze.

 

Profesor nie wątpi, że islamizm można postawić w jednym szeregu z komunizmem i nazizmem.

 

„Wolność we współczesnych liberalnych demokracjach miała zawsze silnych i poważnych wrogów. Z komunistycznego punktu widzenia zarzucano jej, że jest przywilejem, który wychodzi na plus jedynie posiadaczom. Z punktu widzenia narodowosocjalistycznego wybrzmiał zarzut, w myśl którego [wolność] umożliwiała rozwój indywidualnego egoizmu kosztem całej wspólnoty społecznej. Teraz, po tym, jak obie wspomniane ideologie zbankrutowały, wolność znalazła się na celowniku nowego przeciwnika, obejmującego swoimi żądaniami cały świat: islamizm” – pisze uczona.

 

W opinii politolog wolność religijna jest jednym z najbardziej kluczowych elementów katalogu praw. Jej zdaniem to podstawowe „prawo człowieka” nie będzie funkcjonować, jeżeli społeczeństwo odrzuci system wartości wypracowany przez ludzi antyku i chrześcijaństwo. To właśnie fundamentalną myślą religii Chrystusowej jest przekonanie, że „człowiek jako człowiek, każdy jeden, ma niezbywalną godność”. Chrześcijaństwo, jak przekonuje Zehnpfennig, jest „wolnościowe samo w sobie, chroni wolność sumienia, nie jest religią zakazów, która określałaby w szczegółach, jak prowadzić życie”.

 

 

Źródło: „Frankfurter Allgemeine Zeitung”

Pach


DATA: 2015-06-11 09:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gender tez!
ponad 3 lata temu / Hendo
 
@WNP: na początku "dobra" rada. Jeśli tak panicznie boisz się muzułmanów, to naucz się na pamięć kilku wersetów Koranu i okrzyku "Ałłachu akbar". Podszkól także operowanie nożem. Wtedy masz sporą szansę przeżyć, gdy muzułmanie opanują Europę i zadadzą Ci pytanie o wyznawaną wiarę. Ale nie rób z siebie naiwniaka sugerującego że islam jest religią pokoju. Na to nabierają się jedynie frajerzy nie mający podstawowej wiedzy o islamie, np. o doktrynie taqija nakazującej okłamywanie niewiernych. A przecież Mahomet NAKAZAŁ zabijanie niewiernych, w tym chrześcijan (np. werset Koranu 47:4: "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi"). I w konsekwencji, elementarnym faktem jest że to chrześcijanie stanowią procentowo największy odsetek ofiar wymienionych przez Ciebie konfliktów. A wszystko to spójnie wyjaśnia wroga Bogu działalność szatana - czy to pod postacią zachodniej zdemoralizowanej lewackiej bezbożności, czy to pod postacią islamu.
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
@WNP Bracie, Pani profesor nic nie napisała o wojnie na bliskim wschodzie, nie używa też inwektyw. A jakie są fakty to przeczytaj proszę http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/36364 i powiedz tym wdowom i sierotom, że islam to pokojowa religia. KjB
ponad 3 lata temu / klasa
 
I znowu te inwektywy w sprzeczności z elementarnymi faktami! Wojna w krajach bliskiego wschodu jest wojną religijną pomiędzy różnymi odłamami islamu: sunnici, szyici, alawici, .... Wojnę te rozpętały państwa zachodnie atakując Afganistan, Irak, Libię, podżegając do wojny domowej w Syrii. To właśnie na terenie Syrii i "oswobodzonego" przez koalicję Iraku powstał IS. Takie są fakty. Sami muzułmanie w krajach, gdzie panuje pokój, twierdzą, że IS stworzyło wiadome państwo graniczące z Syrią. A gułagach, KZ zamilczę. Tak się zastanawiam, jakie są naprawdę przyczyny i motywy wypisywania takich rzeczy. No i komu tak naprawdę to służy??? Ludzie, czy wy nas chcecie wplątać w wojnę religijną z islamem??? Pomyślcie, muzułmanów jest na świecie miliard, tyle co katolików. Wojna religijna w Niemczech pomiędzy chrześcijanami - katolicy przeciw protestantom - trwała 30 lat pochłonęła 1/3 ludności kraju. Dochodziło do aktów potwornego barbarzyństwa, gorszego nisz działania IS.
ponad 3 lata temu / WNP
 
Profesor nie wątpi, że islamizm można postawić w jednym szeregu z komunizmem i nazizmem. Solidna Profesor choć istnieją jeszcze niemedialne i nienazywalne nienaukoidalne dowody powyższej tezy. Szkoda że ktoś z Polaków ze znaną prawdą w tej kwestii się nie przebił.(((
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.