DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Prof. Włodzimierz Gut: Nie będzie pełnego lockdownu. Wszędzie robi się regionalizację

Prof. Włodzimierz Gut: Nie będzie pełnego lockdownu. Wszędzie robi się regionalizację
Prof. Włodzimierz Gut, fot. Forumgwiazd/FORUM

Wakacje minęły, wszystko wróciło. Młodzież się spotyka, uruchomiły się wszystkie zaległości – wesela, imprezy rodzinne i tym podobne, więc wzrost liczby zakażonych jest normalnym zjawiskiem. Proszę zobaczyć, gdzie idą chorzy? Kierują się do lekarzy. Lekarz idzie tam, gdzie pracuje – do szpitala, albo domu opieki – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Włodzimierz Gut. Naukowiec odniósł się do informacji o wzroście zarażeń koronawirusem w Polsce.

 

Prof. Gut skomentował problem „podobieństwa grypy do koronawirusa”. Jak podkreślił „zarówno w przypadki Covid-19, jak i grypy, zasady bezpieczeństwa i higieny są takie same”.

 

Jak będziemy zachowywać się przyzwoicie, to te same metody chronią również przed grypą. Przyjęte zasady dotyczą ogólnie wirusów oddechowych. To nie jest tak, że te zasady, leki działają tylko na koronawirusa. One działają na wszystko. Oczywiście, tam, gdzie jest możliwość uodpornienia, to się uodparnia, ale bez przestrzegania podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa, będziemy mieli wzrosty zachorowań – ocenił.

 

Według prof. Guta polskie władze nie wprowadzą drugiego, ogólnopolskiego lockdownu, rząd pozostanie przy regionalnym zaostrzaniu obostrzeń.

 

Pierwszy lockdown był po to, żeby ludzie mogli się przygotować, a przede wszystkim tam, gdzie się da, stworzono warunki bezpiecznej pracy, bezpiecznego transportu. Reszta zależy od ludzi. Jak nic nie zrobili, to wszystko zaczyna się od nowa. Jeśli zrobili, jest bezpiecznie – zaznaczył. – W mojej ocenie nie będzie pełnego lockdownu. Wszędzie robi się regionalizację. Tam, gdzie jest taka potrzeba, dociska się ograniczenia – dodał naukowiec.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK


DATA: 2020-09-21 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

niestety ale ten profesor nie jest osobą wiarygodną, jeśli prześledzimy jego wypowiedzi od początku plandemii, co rusz mówi coś innego na ten temat, czyli jak klasyk, jest za, a nawet przeciw
1 miesiąc temu / abc
 
Polecam książkę prof. Bhakdiego!!!! "Koronawirus fałszysy alarm". Nie ma pandemii!
1 miesiąc temu / qlnick
 
Regionalizacja, czyli dziś zamkniemy ten region, a jutro tamten. Dlaczego? Bo np. Śląsk jest niegrzeczny i stawia się, gdy likwidujemy górnictwo. A za tydzień zamkniemy Podkarpacie, bo sondaże wykazują, że ma już dość partii rządzącej. I tak będzie, aż całe społeczeństwo zamieni się w posłuszną masę.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Ten, kto nie widzi, że w całej sprawie wirus nie taki straszny, jak go malują jest tylko przykrywką dla czegoś większego, jest zwykłym ignorantem, który nie chce użyć danego przez Boga rozumu. Tylko czekać, jak miejsca publiczne będą patrolować roboty nakazujące ludziom noszenie masek jak się to dzieje np. w Singapurze, czy niektórych miejscach USA, albo jak będą pałować ludzi za plakat, czy wpis na facebooku, albo wywarzać drzwi i aresztować w domach jak to się dzieje np. w Australii itp.itd.. Ani się obejrzymy, jak obudzimy się w świecie znanym dotąd tylko z dystopii. Jeszcze większy wstyd, że hierarchia KK i z nazwy katolickie media dokładają do tego swoje 3 grosze.
1 miesiąc temu / sisi
 
Ja proponuję lockdown Wiejskiej. Najlepiej permanentny.
1 miesiąc temu / aaa
 
Co ten człowiek wygaduje? ?Lockdown był po to, żeby się przygotować?? Przygotować na co? Podjęto środki nie mające precedensu w historii, rząd zadziałał bezprawnie i przeciwko wolności obywateli, a ten sobie rzuci od niechcenia, że to po to, żeby się przygotować. A destrukcja gospodarki i życia społecznego, panie Gut? Następny cytat ?nie będzie pełnego lockdownu. Wszędzie robi się regionalizację?. Aha, czyli potwierdza Pan to, co było jasne od początku. Te wszystkie decyzje nie mają nic wspólnego z racjonalnością, tylko są kopiowaniem tego, co robią mądrzejsi. Dziękuję za szczerość. ?Jak ludzie nic nie zrobili?? A co mieli zrobić? Stanąłeś pan po stronie opresji i teraz zwalasz winę na ludzi. Bezczelność. I co ma znaczyć to opowiadanie, że lekarz zaniesie zarazki do szpitala. Przecież to normalne, że w szpitalach zawsze są wirusy. Przecież w szpitalu najłatwiej się czymś zarazić. Ręce opadają.
1 miesiąc temu / Zenem bez spode
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.