DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Prof. Stępkowski: pigułkowa dyrektywa UE to „furtka dla aborcji”

Prof. Stępkowski: pigułkowa dyrektywa UE to „furtka dla aborcji”

Decyzja Komisji Europejskiej o dopuszczeniu na terytorium Unii Europejskiej sprzedaży preparatu ellaOne nie obliguje polskiego Ministerstwa Zdrowia do realizacji tej decyzji na terytorium Polski – pisze w „Naszym Dzienniku”, prof. Aleksander Stępkowski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.


Zdaniem prof. Stępkowskiego „decyzja ta stwierdza tylko, że sama Unia nie nakłada obowiązku konsultacji lekarskiej poprzedzającej sprzedaż preparatu”. W opinii prezesa Orodo Iuris „dyrektywa ta nie może mieć wpływu na prawo krajowe, jeśli to zabrania lub ogranicza sprzedaż środków antykoncepcyjnych lub wczesnoporonnych”.

 

„Polskie prawo dopuszcza legalne przeprowadzenie aborcji w ściśle określonych przypadkach i wyłącznie przez lekarza. Nie ma prawnej możliwości dodania przez ministra kolejnej przesłanki w postaci zażycia preparatu o działaniu wczesnoporonnym i to jeszcze bez konsultacji lekarskiej” – czytamy w komentarzu zamieszczonym w „Naszym Dzienniku”.


„Ministerstwo usiłuje stworzyć wrażenie, jakoby było obligowane prawem europejskim, w sytuacji, w której to ostatnie wyraźnie stwierdza, że nie znosi ono krajowych zakazów obowiązujących w odniesieniu do obrotu środkami antykoncepcyjnymi i wczesnoporonnymi, a takie jest działanie tego preparatu” – uważa prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk


DATA: 2015-01-15 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.