DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Prof. Ryba: Zamieszki w USA pokazują, że projekt społeczeństwa multikulti to miraż

Prof. Ryba: Zamieszki w USA pokazują, że projekt społeczeństwa multikulti to miraż
fot. PCh24TV

Nawet Stany Zjednoczone, kraj o tak bogatych doświadczeniach łączenia imigrantów z różnych państw, wstrząsane są dziś pełnymi przemocy protestami i wandalizmem. Projekt multikulturalizmu, z wielką siłą lansowany w Europie przez instytucje unijne, kolejny raz okazuje się być mirażem. Mówił o tym prof. Mieczysław Ryba.

 

Prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, mówił w programie "Myśląc Ojczyzna" Telewizji Trwam o deklaracji Komisji Europejskiej, która chce pozbawiać dofinansowań unijnych te samorządy, które odrzucają ideologię LGBT.

 

- Skoro Rafałowi Trzaskowskiemu wolno było propagować ideologię LGBT, podpisać deklarację LGBT na początku sprawowania władzy w Warszawie, to tym bardziej innym samorządom wolno było bronić się przeciwko temu - zauważył.

 

- Oczywiście wszystko pod sztandarem wolności słowa, tego, że jest to ograniczanie czyichś praw obywatelskich, ale zapomniano dodać, że to właśnie takie stanowisko komisarzy jest gwałceniem wolności słowa. Skoro Rafałowi Trzaskowskiemu wolno było propagować ideologię LGBT, podpisać deklarację LGBT na początku sprawowania władzy w Warszawie, to tym bardziej innym samorządom wolno było bronić się przeciwko temu. Ale – jak widać – ta wolność słowa jest specyficznie rozumiana przez rewolucyjne środowiska w Europie - stwierdził prof. Ryba.

 

Uczony wskazał, że rewolucjoniści dążą do przeprowadzenia „rewolucji nowego typu”, chcąc „zepchnąć chrześcijaństwo na margines” i zbudować „nowe społeczeństwo” połączone nie „więziami tradycyjnymi i narodowymi”, ale „czymś w rodzaju mieszaniny multikulti”.

 

Ryba wskazał, że problemy z multikulturalizmem pojawiają się nawet w Ameryce, która ma przecież tak długie doświadczenia swoistego sklejania imigrantów z różnych kultur. Tymczasem Stany są dziś wstrząsane protestami i wandalizmem ludności czarnoskórej, wspieranej przez radykalne ruchy lewicowe.

 

- Już św. Tomasz z Akwinu mówił, że państwo narodowe ma o wiele większą siłę tworzenia takiego ładu, gdyż wiąże je wspólna kultura. Wspólna kultura stanowi podstawę do więzów przyjaźni, a to jest znowu podstawa do tego, co zwiemy wspólnotą narodową - zauważył politolog.

 

Źródło: radiomaryja.pl

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-06-07 20:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

DOPEŁNIA SIĘ BOŻA SPRAWIEDLIWOŚĆ: Pan, Twój Bóg, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia Wj 20,5; Pan? zsyła kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia Wj 34,7; ?Pan karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia? Lb 14,18; Jestem Bóg karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i czwartym pokoleniu Pwt 5,9.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Mniejszości mają sens tylko wtedy kiedy są faktycznymi mniejszościami i siłą rzeczy muszą dostosować się do obowiązującego w państwie ładu. Kiedy proporcje zaczynają się zmieniać i coraz więcej jest obcych niż swoich to zaczyna się destabilizacja, bo każda taka grupa widząc swoją dużą liczebność zaczyna rościć sobie jakieś prawa, rządzić się po swojemu, lekceważąc zasady państwa, na terenie którego jest gościem. Argument św. Tomasza jest kluczowy, bo bardzo zdroworozsądkowy. Tam gdzie ludzi łączą wspólne cele, wartości, zasady, kultura, język, wiara - tam wszystko przebiega harmonijnie, bo wszyscy zgodnie działają w jednym kierunku. Gdzie nie ma takich spoiw łączących jednostki, tam zawsze zaczyna się próba sił - kto kogo i czyje będzie na wierzchu. Multikulti jest jednym z wielu przykładów na to, że ideologie lewicowe są nieracjonalne bo oderwane od rzeczywistości i zdrowego rozsądku.
5 miesięcy temu / Iw
 
Niby już miało nie być Żyda ani Greka ale nie raczyli byli jednak wszyscy przyjąć Zbawiciela. A bez wspólnoty wiary jakie braterstwo z synagogą szatana? Raczej potok i Eliasz. Brak kompatybilności.
5 miesięcy temu / Jot
 
Kto był sprowadzany do USA w ramach wylosowanych wiz i kto o tym decydował jaka narodowość by wymieszać kultury?
5 miesięcy temu / Dariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.