DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Prof. Ryba: trudno sobie wyobrazić, żeby Rosja nakładała na Polskę sankcje gazowe

Prof. Ryba: trudno sobie wyobrazić, żeby Rosja nakładała na Polskę sankcje gazowe
Fot. ushakov/sxc.hu

Decyzja o skierowaniu przez Radę Federacji apelu do prezydenta Władimira Putina została podjęta przez samego Putina. Jest ona wpisana w cały kontekst skomasowanych działań mających dwa cele: testowanie władz w Warszawie poprzez ciągłe wywieranie na nich presji oraz uderzenie w układ amerykański, w który Polska się wpisała - powiedział portalowi PCh24.pl prof. Mieczysław Ryba (KUL) komentując dzisiejsze posiedzenie rosyjskiego parlamentu i apel skierowany do prezydenta Federacji Rosyjskiej.

 

Przypomnijmy: podczas posiedzenia rosyjskiego parlamentu Rada Federacji zwróciła się do prezydenta Władimira Putina z apelem o podjęcie działań odwetowych polegających na wprowadzeniu ograniczeń we współpracy z Polską, za przyjęcie przez nasz kraj ustawy, która przewiduje demontaż setek pomników komunistycznych ustawionych za czasów PRL-u, w tym pomników wdzięczności żołnierzom Armii Czerwonej.


- Wszystko to jest połączone z pewnym działaniem ofensywnym, jakie prowadzi Rzeczpospolita, która jest kluczowym krajem, jeśli chodzi o całą geopolityczną układankę środkowo-europejską. Przypomnę, że po wizycie Donalda Trumpa w Warszawie i wygłoszonych wówczas dość mocnych deklaracjach militarnych, Rosjanie rozpoczęli swoje ćwiczenia wojskowe na Białorusi i na Bałtyku. Są to ewidentnie manifestacje militarne - zauważył historyk. Dodał, że Władimir Putin nie do końca pogodził się z faktem, że dzisiejsza Polska nie ulega rosyjskiej presji i nie jest krajem, w który można bezkarnie i bezwzględnie uderzyć.


- Pamiętajmy, że Polska i cała Unia Europejska cały czas znajdują się w „sidłach” wzajemnych sankcji z Rosją, wynikających z wojny na Ukrainie - podkreślił prof. Ryba. Dodał, że poza ewentualnymi „sankcjami wizerunkowymi” nie będą miały miejsca nowe tego typu działania ze strony Putina wymierzone w naszą ojczyznę. - Trudno sobie wyobrazić, żeby Rosja nakładała sankcje gazowe na Polskę, zwłaszcza że mamy coraz większe możliwości alternatywnych dostaw, m.in. ze Stanów Zjednoczonych. Powtórzę: jest to po prostu testowanie i psychologiczna próba sił, którą trzeba wytrzymać i absolutnie robić swoje, bo tylko wtedy zyska się poważanie na arenie międzynarodowej i wśród własnych obywateli - powiedział.

 

Na koniec prof. Ryba zaapelował, aby rząd i samorządy lokalne nie zaprzestały akcji dekomunizacyjnej. - Musimy wyczyścić pamięć historyczną z fałszów, które zaśmiecają ją od kilkudziesięciu lat i zamiast budować wspólnotę narodową, to ją osłabiają - zakończył.TK


DATA: 2017-07-25 17:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obecnie ewidentnie ze wścieklizną atakują nas Niemcy - tak przez "europę" jak i przez swoją agenturę w Polsce, a my szukamy nowych pól konfliktu z Moskwą. Niby mamy rację, ale mam wątpliwości czy ktoś to wszystko u nas w ogóle strategicznie przemyślał.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.