DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Prof. Ryba: rektorzy cenzurują konserwatywne poglądy. Waży się los przyszłych elit

Prof. Ryba: rektorzy cenzurują konserwatywne poglądy. Waży się los przyszłych elit
Fot. Marcin Austyn/PCh24.pl

Na uczelniach wyższych mamy do czynienia z ofensywą ideologiczną – ostrzegł prof. Mieczysław Ryba w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Jak dodał, mamy obecnie do czynienia z „deklaracjami rektorów cenzurującymi konserwatywne poglądy”. To niebezpieczne, bo przyszłe elity kształtowane są w duchu neomarksizmu.

 

Prof. Ryba zwracał uwagę, iż w Polsce mamy do czynienia  z przemycaniem różnych ideologii – gender czy LGBT – do życia uniwersyteckiego. Uciszane są też głosy konserwatywne (przypadek prof. Nalaskowskiego czy prof. Budzyńskiej). Ofensywa ideologiczna szczególnie dobrze widoczna jest w naukach humanistycznych, „począwszy od prawa przez filologie, historię, kończąc na naukach społecznych jak socjologia, politologia”.

 

- Mamy do czynienia z deklaracjami rektorów cenzurującymi konserwatywne poglądy. Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ tam kształcą się przyszłe elity. Zwróćmy uwagę, co dzieje się w naszej kulturze – obrazoburcze, nastawione na rekonstrukcję kulturową spektakle w teatrach; zobaczmy, co się dzieje w sferze intelektualnej, w sferze promocji genderystycznych, feministycznych czy ekologistycznych wśród młodzieży. To wszystko zaczyna się od uniwersytetu, później przechodzi na szkoły – zaznaczył.

 

 

- Bezkarność i fala ideologii idzie z zachodnią modą. Nigdy nie miałaby takiej siły, gdyby nie było wsparcia szczególnie ze strony Brukseli. Nie po to tutaj żyjemy, żeby ulegać nowym marksistom czy nowym komunistom, tylko chodzi o to, żeby bronić podstaw naszej kultury i cywilizacji – zaznaczył prof. Ryba.

 

Chodzi o złamanie powstałego monopolu, o ukrócenie praktyk cenzurowania treści konserwatywnych w mediach społecznościowych czy odwrócenie zawłaszczania przestrzeni medialnej przez zwolenników ideologii neomarksistowskich. Nie bez znaczenia, zdaniem profesora, będzie tu postawa państwa polskiego, które mogłoby stworzyć odpowiednie naprawcze mechanizmy prawne.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2020-08-09 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do czasu. Pan Bóg nie pozwoli kpić z siebie i Swoich praw. On jest Najwyższy. Ma potężna dłoń może zmienić wszystko w okamgnieniu. Nie zapominajmy o tym!
1 miesiąc temu / Ru
 
Powiedział zapewne o dekonstrukcji kulturowej, a nie rekonstrukcji.
1 miesiąc temu / MAC
 
Od dawna udokomuna stara się powoływać wyłącznie "swoich" rektorów i dziekanów. Nic więc dziwnego, że tak się dzieje.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
Racja, jednakże trzeba pamiętać, iż wszystko to dzieje się za przyzwoleniem rządzących. Do PLS, SLD, PO itp. nie mam pretensji - uczciwie realizują swój program. Mam pretensje do rządu tzw. dobrej zmiany, który przez półtorej kadencji nie zrobił absolutnie nic, a sytuacja na uczelniach w tym czasie nawet się pogorszyła.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Wprowadzić ministrów z Solidarnej Polski na stanowiska Ministrów w M.Edukacji Narodowej i M. Szkolnictwa Wyższego. Oni sobie poradzą z wykształciuchami.
1 miesiąc temu / Józef
 
Tu to się chyba chrześcijaństwo pisze na nowo. Szanuj bliźniego jak siebie samego, mówi to komu coś ? Uczelnie zauważają, że kobiety sobie świetnie radzą również w ścisłych kierunkach. Zostają rektorami, same sobie wywalczyły miejsca, mimo łatek kuchennych szmat. Te miejsca im się należą, bo na nie zapracowały.Często ciężko w domu wychowując do tego dzieci i jeszcze nakładając swoim mężom. Słuchając tylko haseł : do kuchni, do garów. Dałyśmy radę. Nawet w kościele są ruchy walczące o prawa kobiet a jakoś o tym nie piszecie !? Zrozumcie, że wśród wierzących i tradycjonalistek też będą silne kobiety i skończcie z nami walczyć. Bo gdyby takie "wrogie" fale nie istniały Curie też by swego nie dopięła. Przez te fale właśnie kobiety trafiły na uniwersytety.
1 miesiąc temu / Tradycjonalistk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.