DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Prof. Ryba: PiS może przemienić się w niemiecką chadecję. Etyka musi górować nad taktyką

Prof. Ryba: PiS może przemienić się w niemiecką chadecję. Etyka musi górować nad taktyką
Fot. Marcin Austyn/PCh24.pl

W pewnym momencie przemodelujemy się na poziomie taktycznym na partię w stylu niemieckiej chadecji, która chadecję ma tylko w nazwie. Ale to nie chodzi o partię. Tu nawet nie chodzi o władzę. Tu chodzi o przyszłość narodu. Ona się rozgrywa – nade wszystko – w perspektywie ideowo-kulturowej. Co komu po władzy, jak nie będzie narodu?  - przewiduje przyszłość Prawa i Sprawiedliwości prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z portalem wPolityce.

 

Zdaniem prof. Ryby obecnie rządząca partia nie może skupiać się jedynie na taktyce, pozostawiając w tyle kwestie etyczne: aborcję eugeniczną, przewodnictwo Komisji ds. Rodziny czy kwestie związane z zieloną rewolucją. Wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nie ma wątpliwości, że idąc obecną drogą, PiS stanie się tworem na zasadzie niemieckiej chadecji (chrześcijańskiej demokracji), która z chrześcijaństwem nie ma już wiele wspólnego.

 

- Może być to odebrane jako rodzaj cynizmu, prymatu gry politycznej nad etyką, a to – dla elektoratu konserwatywnego - jest rzeczą bardzo nieprzyjemną, demotywuje go. Pamiętajmy, że elektorat konserwatywny angażuje się w wybory nie z powodów partykularnych interesów, ale moralnych. Wielu ludzi modliło się, pościło w intencji wyborów, zwycięstwa prawicy. To jest wartość dodana – przekonuje w rozmowie z Weroniką Tomaszewską.

 

Idealnym przykładem takiego postępowania w ostatnich miesiącach było oddanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w ręce lewicy. - Komisja rodziny, w ogóle tematyka rodziny, ma szczególne znaczenie w wojnie kulturowej, która się toczy. Te wszystkie neomarksistowskie trendy rewolucji seksualnej są w istocie wymierzone w rodzinę. Gdyby jakiekolwiek inne komisje w Sejmie, zwłaszcza te gospodarcze, poszły w ręce lewicy w imię parytetu, to nie wywołałoby to większych oporów. Natomiast wiemy, że rodzina powinna być w rękach ludzi, którzy tę rodzinę cenią w klasycznym tego słowa znaczeniu – podkreśla.

 

- Cofanie się i milczenie w sytuacji, gdy tylko dlatego, że ktoś głośno krzyczy i robi czarne marze, nie mając ani grama racji w tym, co wykrzykuje – to jest droga w ślepą uliczkę. W pewnym momencie przemodelujemy się na poziomie taktycznym na partię w stylu niemieckiej chadecji, która chadecję ma tylko w nazwie – uważa prof. Mieczysław Ryba.

 

Źródło: wpolityce.pl
PR

 

 

Dlaczego niemiecka chadecja ma chrześcijaństwo tylko w nazwie?

 

Chadecja - owoc gnijący już w zarodku

 

Chadecja: nieposłuszeństwo i niewierność


DATA: 2019-12-25 14:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Krzysiek To samo można powiedzieć o każdej innej partii, a zwłaszcza o Konfederacji i PO. Swoich wyborców przemieniają w fanatyków, ślepo idących za wodzami. Powiedzmy sobie wprost - każda partia staje się swoistym bożkiem
ponad 1 rok temu / Pan Decybel
 
Kto wie,może i prof.Ryba odwróci się od PiS-u i przejdzie do elektoratu Konfederacji...?
ponad 1 rok temu / REBELIAN
 
karp mądrzejszy! poza tym naprawdę nietródno zakumac czym zajmuje sie Partia interesów Syjonistycznych!
ponad 1 rok temu / kum kunm
 
Coż to za taktyka kiedy jej główny taktyk po paru ruchach potyka się o własne pionki. Poza tym ludzie biorący udział w tej całej demokracji mając pomieszanie z poplątaniem już nawet nie mogą rozróżnić lewicy od prawicy. Konserwatyzmu od Progresywizmu. Partia polityczna PiS otwarcie i systemowo łamie moralne zasady dekalogu: pierwsze, piąte, siódme razem z dziesiątym oraz ósme. Pod przebraniem chrześcijańskiego stronnictwa okłamuje swoich wyznawców że ich zbawi i uszczęśliwi łamiąc pierwsze przykazanie czyniąc z siebie bożka a robiąc to cudzym kosztem łamie siedem pozostałych które wymieniłem wcześniej.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Ale kto tam ma siłę płynąć pod prąd.
ponad 1 rok temu / Pstrąg
 
To nie żadna taktyka tylko żydowska polityka.
ponad 1 rok temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.