DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Trochę@ "Ja kogo kocham tego karcę i ćwiczę..." Przesledz jeszcze raz dokladnie historie naszej ojczyzny, zwr?ć uwage na to kiedy wzrastala i byla potęzna a kiedy byla rozdzierana konfliktami wojnami itp. Trwoga to do Boga- Bóg chce nas mieć przy sobie a skoro nie da rady w inny sposób to dopuszcza na nas to wszystko. Wystarczy przeanalizowac sobie dwudziestolecie międzywojenne. po 123 latach pokuty pod zaborami Bóg przywraca nam państwowosć a my co? Rozkwit ezoteryzmu, spirytyzmu i rozwiazlosci...No to przychodzi druga wojna swiatowa i 40 lat komuny przez które sie nawracamy. Upada komuna i co? My znowu odchodzimy od Boga...
6 dni temu / IzajaszGB
 
Cóż, Boża logika wykracza poza próg śmierci. I On jest sędzią sprawiedliwym. Jak Pan doskonale wie. Nie brakuje biblijnych też odniesień o pszenicy i kąkolu, prawda? Czy brak interwencji z góry rozzuchwala łotrów? Może po prostu dostają więcej czasu na opamiętanie? Prawdy wiary pozostają niezmienne - każda zbrodnia zostanie ukarana. Po prostu, otrzymają swoją zapłatę- do ostatniego grosza. My, za nasze grzechy, również.
7 dni temu / Obcy Astronom
 
Przesadził z tymi karami i wojnami. Z tego wynika że Polska jest najbardziej grzesznym narodem na świecie bo przecież w całej historii jesteśmy atakowani przez inne kraje, rozgrabiani i niszczeni dlatego bo jesteśmy w centrum Europy i wszyscy by chcieli mieć te ziemie. Oprócz tego mamy ogromne złoża, bogactwo pod ziemią, których nigdy nie wykorzystaliśmy niestety.
7 dni temu / Trochę
 
@Janek: "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" - Ps 53,2; "Głupi już z natury są wszyscy ludzie, którzy nie poznali Boga: z dóbr widzialnych nie zdołali poznać Tego, który jest, patrząc na dzieła nie poznali Twórcy" - Mdr 13,1; "Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy" - Rz 1,18-20.
7 dni temu / M.
 
@Obcy Astronom: Można tak do tego podejść. Można przyjąć, że boża logika jest inna, niż nasza. Ale pozostaje pytanie, czy tego rodzaju postawa i pozostawienie pomsty Bogu jedynie nie rozzuchwala łotrów i nie staje się przyczyną kolejnych krzywd? Poza tym mam wątpliwość matematyczną. Czy Pan Bóg może łamać prawa matematyki, które sam stworzył? W matematyce nie wolno przyrównywać rzeczy odmiennych kategorii, więc nie wolno np. dodawać jabłek do cegieł ani odejmować kątów od boków trójkąta. A przecież rzeczywistości "tu" i "tam" są nieporównywalne. Odpłata na tamtym świecie... no cóż, walorów wychowawczych nie ma na pewno.
7 dni temu / farmer
 
@Tom: Ale to nie jest "retoryka de Mattei" ale prawda wiary, że Bóg jest sprawiedliwy i karze, również w życiu doczesnym. Oczywiście nie ma tu przełożenia, że jak ktoś cierpi to na pewno Bóg go karze: "Dlaczego Bóg chce albo dopuszcza wszelkiego rodzaju zło fizyczne, które nas trapi w tym śmiertelnym życiu? Wszelkiego rodzaju zło fizyczne, które nas trapi w tym życiu śmiertelnym, Bóg chce albo dopuszcza dlatego, by ukarać grzech, albo by nawrócić grzeszników do Siebie, albo żeby sprawiedliwych doświadczać i uczynić ich godnymi nagrody wiekuistej, albo też przez wzgląd na jakieś wyższe dobro" - Katechizm katolicki kard. Gasparriego. Może również Bóg karać całe społeczności za niewierność, jak to jest opisywane w Starym Testamencie. Sprawiedliwość Boża znajdzie swój pełny wyraz na Sądzie Bożym.
7 dni temu / M.
 
@farmer. Miałem to samo wiele lat, tj. bunt przeciwko niesprawiedliwości, braku kary doczesnej dla zbrodniarzy, np. wykonawców rzezi wołyńskiej, którzy dożywają sędziwych lat na Ukrainie, chełpiąc się i chodząc jak pawie na paradach banderowców. I powiem Panu wprost, skóra mi cierpnie, bo nie mają jakiekolwiek powodu, aby żałować - są podziwiani i wychwalani, a jak nie będą żałować tutaj, nie ma wątpliwości, Lucyfer już na nich czeka. Za to, co zrobili odpowiedzą. Za wszystko. Krew twojego brata woła do mnie z ziemi.
7 dni temu / Obcy Astronom
 
Nie negując kar jako takich, byłbym jednak ostrożny w podłączaniu tu obecnego "wiruska", który wygląda raczej na pretekst dla możnych tego świata do wprowadzenia globalnego totalitaryzmu.
7 dni temu / abc
 
Mam mocno mieszane uczucia. Wychowywano mnie wg reguł dość surowych lecz sprawiedliwych. W domu kara była oczywistym skutkiem winy. Gdy dorosłem, przestało mi się to zgadzać, zwłaszcza w skali makro. Nie było i nadal nie ma kary za rozliczne, najcięższe zbrodnie na tym świecie, za to bolesne doświadczenia są udziałem jednostek lub społeczeństw niewinnych. Dziś niemal każdy stawia dramatyczne pytania o przyczyny nieszczęść spotykających ludzi zacnych. Wpędzanie w kompleks winy przestało działać. Z braku lepszego wytłumaczenia nauka Kościoła poszła w kierunku zaprzeczenia, że te nieszczęścia są karą - bo niby za co? Reszta jest tylko prostą konsekwencją takiej filozofii. No i rozczulająca koncepcja, że narody nie mają duszy, więc - jakoby - są karane docześnie! A kto został bardziej "ukarany" za II wojnę światową: ofiary czy napastnicy? Że teraz ten koronawirus? Nie ta skala, zresztą sprawiedliwość po paru pokoleniach nie jest już żadną sprawiedliwością.
7 dni temu / farmer
 
Zgrabna retoryka p.Mattei i w wielu miejscach prawdziwa, ale trochę niebezpieczna, bo: 1. dlaczego kara Boża nie spływa na WSZYSTKICH jawnogrzeszników? 2. dlaczego dobrze czyniący też są doświadczani cierpieniem karą???. Myślę, że nie powinno się robić z Pana Boga kogoś, kto nas z góry obserwuje i rozdaje klapsy, a raczej postrzegać Go, jako Stwórcę, który obdarzył nas wolną wolą. Tę wolność obracamy często przeciw soBie samym i ponosimy tego konsekwencje. Ci nam pozostaje? Ano ZAWIERZYĆ i ZAUFAĆ Bogu, całym sobą...
7 dni temu / Tom
 
Na końcu są 2 miejsca: Królestwo Boże lub piekło. I 2 oferty: Jezusa Chrystusa Syna Bożego - miłość lub szatana upadłego anioła - nienawiść. Każdy musi sam wybrać, która mu oferta odpowiada. Przypomina mi się anegdota odnośnie jednego z największych filozofów i matematyków w historii Blaise'a Pascal'a którego ktoś zapytał dlaczego wierzy w Boga. Odpowiedział jak to filozof tak: jeśli się po śmierci okaże, że jest Królestwo Boże to zyskam wszystko, jeśli go po śmierci nie będzie to nic nie tracę. Proste? Proste, abstrahując do całej dogłębnej dyskusji. POKUTA POKUTA POKUTA
7 dni temu / CO POŚMIERCI?
 
Z cyklu straszmy lud, bo władza nad nim nam ucieka. Ci wszyscy wielcy teologowie, profesorowie katolicy zapominają w swej pysze, o tym że tylko wydaje im się że znają ścieżki Pana Boga. Bóg dzięki swej mądrości posługując się na przykład ateistami uciera im wszystkim nosa, pokazując że tak naprawdę są głupcami.
7 dni temu / Janek
 
Cóż za wartościowy wywód profesora de Mattei, co akapit to kolejna katolicka myśl, trafna diagnoza.
7 dni temu / karmel
 
W kościele już się nie naucza, że Bóg może karać ludzi zsyłając różne kataklizmy, czy epidemie. Według aktualnego nauczania Pan Bóg może tylko kochać ludzi i być miłosierny, a wszelkie nieszczęścia czy choroby nie pochodzą od Niego, być może od sił natury. Taką naukę niedawno wygłosił pewien kapłan twierdząc, że koronawirus to na pewno nie jest Boża kara. Chyba nie znał przypowieści o drzewie figowym i słów Pana Jezusa 'jeśli się nie nawrócicie to tak samo zginiecie" ani nie słyszał, że Matka Boża w Fatimie mówiła dzieciom, że Bóg ześle karę gdy ludzie nie będą pokutować.
7 dni temu / Gość
 
Czekam na dyskusję biskupa kaliskiego. Jeśli choć trochę wierzy w Pana Boga to wierzy też w Jego sprawiedliwość.
7 dni temu / Marcin
 
Dobrze podsumowane. To że ktoś jest biskupem, kardynałem, papierzem itd nie oznacza a priori że jest osobą wierzącą. "Po owocach ich poznacie" - "Nie słowa a czyny świadczą za was" pamiętajmy o tych słowach Pana Jezusa. W czasach ostatecznych nastąpi przesianie - oddzielenie ziaren od plew. Niejeden autorytet upadnie, niejedna dusza straci wiarę, ale też niejedna się nawróci na drogę Pana i dostąpi zbawienia. Każdy wybiera sam, która oferta jest dla niego właściwa Pana Jezusa vs szatana.
7 dni temu / WYBIERASZ SAM
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.