DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wpisy są z natury rzeczy SKRÓTAMI, więc proszę o wyrozumiałość . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
kult FIDES
ponad 1 rok temu / hm?
 
najwyżsi hierarchowie wiedza coś o czym jeszcze nie mówią i przygotowują KK jako instytucje do wielkich zmian żeby przetrwał.
ponad 1 rok temu / do ks.
 
@Andrzej BR No,no, zapędziłeś się. Nie ma czegoś takiego, jak "Kościół Święty po śmierci pokutujący wiecznie". Potęieni w piekle są poza Kościołem
ponad 1 rok temu / Grzegorz Ch
 
"istnieje potrzeba ?zdemilitaryzowania serca człowieka?."-cytować Pana Jezusa nie będę, bo nawet bardzo leniwy Katolik powinien zobaczyć destrukcyjnie druzgocącą "głębię" tego postulatu! Nawet guru od czakramów by się uśmiał, no no, właśnie tak zdobędę ostatnią czakrę Katolika, jak Indianin skalp. . . Może doczekamy się kolejnej "nauki" ... wyjaśniającej nam co to ma być ta "DEMILITARYZACJA", czym to zjeść, albo czym przebadać? Kościół Święty ma trzy nierozłączne Elementy: Tu na Ziemi - Walczący; po śmierci pokutujący wiecznie lub czyśćcowo; i Chwały wiecznej Boga Wszechmocnego - czyli Zwycięski! Jak może jakiś Katolik tego nie rozumieć?!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
W uzupełnieniu -polecam wszystkim lekturę książki ks. Malachi Martina pt. "Dom smagany wiatrem" -opisującą co się dzieje z naszym Kościołem, z naszymi pasterzami i dlaczego, napisana w formie powieści z kluczem. Książka wizjonerska, wstrząsająca.
ponad 1 rok temu / Gdańszczanin
 
Innymi słowy, czy Sobór Watykański II był dobrem czy złem? Czy dobre są tkwiące w Kościele instyt. idące z SWII idee modernizmu, demokratyzacji Kościoła, odrzucenia tradycyjnej mszy, coraz szerszego dostosowywania się do tzw. ducha czasów ergo co nowe to dobre, a my -Kościół -musimy biec, aby nadążyć za tym nowym, a rzekomo lepszym diabelska wizja nowoczesności jako zawsze lepszego od tego, co już utrwalone przez tysiąclecia i stulecia!. Uwaga na teorię okna Overtona! Czy akceptowalne jest rozcieńczenie wiary, rozszerzenie postrzegania rzeczy obecnie akceptowalnych, a dawniej potępianych na: rozwody, aborcję, antykoncepcję, LGBT+ i dalej inne religie jako dopuszczalne z punktu widzenia planu Boga sprzeczne z podstawowym dogmatem wiary o jednym, świętym katolickim Kościele, prowadzącym do zbawienia. Wg mnie NIE! Obudźcie się rodacy, bliźni w wierze, bo giniemy! Nadeszły czasy ostateczne -reszty Kościoła. Głęboko w to wierzę i czuję to wewnętrznie.
ponad 1 rok temu / Gdańszczanin
 
Widać, ze potrzebna jest wielka modlitwa za Kościoł i papieża. Dzieje się coś niepokojącego, dotychczas niespotykanego.
ponad 1 rok temu / ks.
 
Przy wielości słów i zdań będących powtórzeniem jedno najważniejsze : "Nie można jednoczyć tego, co sprzeczne, kochać jednocześnie prawdę i kłamstwo, dobro i zło" ? Trwanie w jednym i drugim >równocześnie< prowadzi do schizofremii. A jak ktoś ma zaburzenia w myśleniu to nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Liczenie w takim wypadku na interwencję samego Pana Boga jest nadużyciem i naruszeniem II Przykazania Bożego. Oczekiwanie, że ze złego drzewa będą będą dobre owoce albo, że zniszczoną winnicę odbudują źli / niegodziwi zarządcy jest NAIWNOŚCIĄ. Jakby co dziś ziemia "orna" sprzedawana jest deweloperom. Podobnie żyzna ziemia kościoła została oddana w gospodarowanie POGANOM. Nie racjonalnie brzmi teza, że 50 lat to za mało aby właściwie ocenić co się wydarzyło. Jak wiadomo Pan Profesor jest już wiekowy i życia Mu może nie starczyć.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Trafna diagnoza tego co się dzieje w Kościele rzymsko-katolickim i dokąd zmierza. Trafna ale przygnębiająca.
ponad 1 rok temu / jan
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.