Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Prof. Paweł Skrzydlewski: Granice prawa stanowionego w świetle nauki św. Tomasza z Akwinu [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Wykład prof. Pawła Skrzydlewskiego (PWSZ Chełm), wygłoszony podczas X Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Idee-Człowiek-Filozofia „Człowiek w świecie-odkrywanie i przekraczanie granic”; Stary Sącz 14 lipca 2019 r.


DATA: 2019-08-13 18:26:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Prawo państwowe nie może być sprzeczne z Dekalogiem. Dziś szczególnie i systematycznie łamane jest przykazanie "Nie kradnij" i "Nie pożądaj rzeczy bliźniego swego". Prawo niestety wciąż dozwala dzieciobójstwa łamiąc przykazanie "Nie zabijaj". Praw się namnożyło tak by nie przestrzegać prawa naturalnego. Od czasów Lutra, Europa odbiega od cywilizacji łacińskiej. Państwo stanowione przez państwa są wyżej traktowane od Dekalogu.
4 miesiące temu / Grzegorz
 
W katolickim panstwie powinny byc katolickie prawa I moralnosc. Jezeli tego nie ma I ludzie daja sie nabrac na inne prawa podyktowane przez diabla, no to takie panstwo upada. Szatan sprzedal Pana Jezusa za pieniadze bo byl oszusta. Potem nie mogl zyc z nieczystym sumieniem I sie powiesil. Ludzie ktorzy nasladuja go dzisiaj, siedza w piekielnym ogniu po smierci I jecza okrutnie. Mozna sobie o tym przeczytac. Moralnosc jest bardzo I to bardzo wazna na ziemi. Ludzie niemoralni zatruwaja zycie swoim braciom I siostrom. Jezeli malzenstwo sie rozwiedzie to cierpia za nich ich dzieci I wnuki I cale pokolenia. Ile jest samobojstw poprzez te dzieci, ile ginie w wypadkach samochodowych, ktore oni same powoduja te wypadki. Ile umiera od narkotykow. Mozna pisac o tym w nieskonczonosc.
4 miesiące temu / katolik
 
I co z moralności? W państwie świeckim obowiązuje prawo świeckie i to z niego obywatele będą rozliczani. Nie wolno nawoływać do lamania prawa - doprowadzi to do anarchii
4 miesiące temu / Aha
 
Bardzo dobre wytlumaczenie o prawie. Narod powiniem wiedziec o swietym prawie. To prawo powinno byc wytlumaczone katolikom w kosciele. Bog dal nam Sw. Tomasza z Akwinu aby nam o tym napisal. Kto zna swiete prawo, wtedy potrafi sobie porownac do ludzkiego prawa I w ten sposob wie czy ono jest dobre czy zle I wie czym ma kierowac sie w ziemskim zycie. Boze oswietl nasze polskie umysly BLAGAMY!
4 miesiące temu / Anielka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.