DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Jacek, a co do faktów i skrajnej odległości od nich, to biologia jasno wykazuje, iż odbyt męski nie jest przystosowany do penetracji przez drugiego mężczyznę.
5 miesięcy temu / sp
 
@Jacek, nie części. Całości. Kto świadomie nie uznaje prawdy VI przykazania, ten sam się wyklucza z Kościoła katolickiego, jako heretyk. Czy natomiast Żydzi, jako naród, gorąco pragną powiązania antysemityzmu z homoseksualizmem, to już musisz ich zapytać. Ale wątpię.
5 miesięcy temu / sp
 
@sp - "zniwolenie", "przylgnięcie do zła", "współżycie dobrem jedynie w małżeństwie", "homoseksualizm wynikiem deprawcji" itd. to twoje opinie i części polskiego kościoła katolickiego - skrajnie odległe od faktów. Nie zmienia to sytuacji, że ludzie nieheteronormatywni żyją w naszym społeczeństwie i stygmatyzowanie ich przywołuje najgorsze wspomnienia polskiego antysemityzmu.
5 miesięcy temu / Jacek
 
@Darek, Profesor opisuje postawy niegodne. Nie da się ich ubać w słowa godności, nie gwałcąc przy tym prawdy, jak oni.
5 miesięcy temu / sp
 
@Jacek, mowa jest o zniewoleniu. Tym jest każde przylgnięcie do zła. Współżycie może być dobrem jedynie w małżeństwie, a poza nim jest zawsze złem. Homoseksualizm nie jest wcale przyrodzony - każdy ma możliwość dokonania aktu homoseksualnego, jeśli się wcześniej zdeprawuje, a nawet jeśli zostanie zachęcony do eksperymentowania na swojej seksualności. Dlatego publiczne propagowanie homoseksualizmu jest szczególnie obrzydliwym atakiem na dzieci i młodzież, który może zniszczyć ich życie.
5 miesięcy temu / sp
 
Zastanawiam się, czy i kiedy znajdzie się kolejny, obok abp. Vigano, hierarcha, który powie wprost KRÓL JEST NAGI!
5 miesięcy temu / Anna
 
No wreszcie KTOS to nazwał jak należy! Może znajdą się jeszcze jacyś inni katoliccy profesorowie, którzy staną murem za prof. Nalaskowskim? I zaczną odklamywac nasza rzeczywistość. No ale co się dziwić? Naród, który nie ma w szkole filozofii, logiki wreszcie PRZESTAJE MYSLEC.
5 miesięcy temu / Elle
 
"to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu" - jasne ujęcie sprawy, na co nie zdobył się nawet Abp. Marek Jędraszewski.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Z tekstu oryginalnego tego biednego pokrzywdzonego profesora: ? wędrowni gwałciciele ? obca kulturowo i historycznie tęczowa zaraza, objazdowa tyrania chronionych przez policję gwałcicieli ? obleśne, grube, wytatuowane baby, jak na wyuzdanych filmach ? grzesznicy, tęczowe zło, tyfus, dżuma, ospa ? sodomici, zniewieściałe gogusie. ? gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka. Jest gwałt, jest fun. ? Już dawno zgwałcili Warszawę, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Niedawno brutalnie zdeflorowali Białystok. Wzmacniani przez zaciężną armię policyjną pojawią się zapewne znów pod Jasną Górą. Przyjdą ponownie zgwałcić dziewicę. ? Dajmy upust swojej wściekłości. Dosyć negocjacji. Tak to zdecydowanie język i postawa godna wykładowcy i wychowawcy młodzieży, pełen poetyckich metafor i w ogóle poezja sama w sobie.
5 miesięcy temu / Darek
 
"Wykładowca UMK w Toruniu został zawieszony przez rektora tej uczelni". \\To znaczy, że rektor ŁAMIE PRAWO obywatela do wolności wypowiedzi. Co na to koledzy uniwersyteccy, co na to prokuratura, co na to partia PRAWO I SPRAWIELIWOŚĆ?
5 miesięcy temu / Ryś
 
żaden z wymienionych nie ma posłannictwa bycia pasterzem i przewodnikiem pouczającym o moralności i udzielającym sakramentów i dlatego to oni zawiedli najbardziej i najsurowiej powinni być ukarani
5 miesięcy temu / rety do @do @ @
 
@sp - przyklad z narkomania dalece odbiega is meritum. Narkomania to choroba i uzaleznienie. Nieheteronormatywnosc to przyrodzona cecha ludzka, nie choroba. W pewnym sensie masz racje: seksualnosc ludzka jest forma zniewolenia niezaleznie od swojej hetero- czy niehetero- natury.
5 miesięcy temu / Jacek
 
Widzisz tylko błędy Kościoła? Bądź uczciwy. Popatrz na świat sztuki, kina, celebrytów, spójrz na przypadki w systemie oświaty itd itp. Każdy kto krzywdzi dziecko czyni wielkie zło. A złym doświadczeniem z dzieciństwa może być też agresywny rodzic zarówno matka jak i ojciec, ale i krewny, brak rodzica z przyczyn naturalnych czy ekonomicznych... jest wiele czynników, które powodują owe "złe doświadczenia".
5 miesięcy temu / @do @ @Vicky
 
do @Vicky A kto stworzył Hitelera i Stalina, i Brewika - nie mieszaj Boga do zła
5 miesięcy temu / non paevalebunt
 
@ anonim nawet nie potrafisz się podpisać?: Odpowiadać merytorycznie na bełkot jest niezwykle trudno. Przynajmniej ja mam z tym problem. I żeby nie było niedomówień: z pewnością są głęboko wierzące osoby o skłonnościach homoseksualnych, ale takowe to akurat trzymają się z dala od tzw. społeczności LGBT.
5 miesięcy temu / Karol
 
Osób orientacji lgbt jest około 2% w każdej populacji. W tym sporo jest tzw kruptogejów, czyli osób ukrywających swoją orientację. Zakładają fikcyjne rodziny, wstępuję w stany bezżenne itp. Kim są zatem owi aktywiśći, te 1%? To nihiliści, podszywający się pod lgbt, to wichrzyciele, inni sodomici. Być może są to osoby hetero, ale czerpiące uciechę z promiskwityzmu, schlebiające ideologii child-free. A może to zwykli zadymiarze, tacy jak podszywający się pod kibiców? A może to onaniści, zwolennicy masowego dostępu do pornoigrafii? Tak czy owak, to zaraza, która toczy zdrowe społeczeństwo.
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Wielu świeckich bardziej troszczy sie o Kościół, doktrynę, prawdę, moralność, Ojczyznę niż PASTERZE - smutne. Bardzo smutne. Wręcz gorszące !
5 miesięcy temu / członek Kości
 
skandale w KK to własnie ujawnienie tych "złych doświadczeń życiowych z dzieciństwa"
5 miesięcy temu / do @ @Vicky
 
@Jacek, nie, nie uważam. Zniewolenie jest zawsze złe. Choćby narkoman, który we własnym domu aplikuje sobie "złoty strzał" - to nie jest lepszy świat. To jest gorszy świat. Nie mówiąc już o nachalnym agitowaniu za narkomanią. I podobnie jest z każdym innym zniewoleniem.
5 miesięcy temu / sp
 
naukowo dowiedziono, że za tzw. orientacją seksualną stoją takie czynniki jak wpływ tzw. kultury, środowiska, złe doświadczenia życiowe z dzieciństwa etc. Bóg dał człowiekowi wolną wolę - ci z niej skorzystali najwyraźniej źle
5 miesięcy temu / @ @Vicky
 
tak sobie bluzgnąłeś żeby zaistnieć czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ,to że nie po twojej myśli nie upoważnia cie do obrażania
5 miesięcy temu / @Karol
 
Kościół nikogo nie wyklucza. Każdy z nas jest grzesznikiem a z grzechu powinniśmy się spowiadać Niestety lgbt pragnie legalizacji grzechu
5 miesięcy temu / Sławomir
 
Bóg ich stworzył
5 miesięcy temu / @Vicky
 
@ marcin - rzeczywiście, na własne oczy widziałem, jak tęczowi stali wzdłuż wielu procesji Bożego Ciała i wyli "wyp..lać!!!" :
5 miesięcy temu / Jacek
 
@rety, skoro są wierzący to czemu nie postępują zgodnie ze Słowem Bożym tylko chcą je obalać? W co oni niby wierzą skoro odrzucają podstawy wiary chrześcijańskiej? To wygląda tak jakby chcieli sobie ukształtować Pana Boga według własnych przekona a to my siebie powinniśmy kształtować według woli Boga.
5 miesięcy temu / Vicky
 
@ rety: Niezależnie od bzdurnej merytorycznie treści, rzuca się w oczy wyjątkowo niechlujna, bełkotliwa forma tej wypowiedzi!
5 miesięcy temu / Karol
 
@sp - o ile nasz wspólny świat byłby lepszym miejscem do życia, gdyby każdy swobodnie decydował o swoim "zniewoleniu" dopóki nie szkodzi ono innym : Nie uważasz?
5 miesięcy temu / Jacek
 
@rety: waść mylisz homoseksualistów z wesołkami - to primo. Wyszło trochę tak, jakbyś antykomunizm utożsamił z chęcią fizycznej likwidacji robotnika i chłopa. Secundo: powtarzasz "mądrość etapu" sprzed lat co najmniej kilkunastu, coby tylko "nie bić i dać żyć" - gdy dziś to tęczowi bezpardonowo atakują tzw. normalsów.
5 miesięcy temu / Marcin
 
nie są przeciwko bo często są wierzący tylko są wykluczeni ,i chcą nie musieć się ukrywać ,wymyślacie i tworzycie jaką nowomowę ,owszem być może ktoś ich używa ,a to jako zasłonę dymną a to do innych celów ale to chyba należy rozróżnić
5 miesięcy temu / rety
 
@Jacek, gdy zakładasz sobie biustonosz na głowę i paradujesz z nim po ulicach, to nie jest wolność. To jest świadectwo twojego zniewolenia.
5 miesięcy temu / sp
 
Poparcie słowne udzielane profesorowi Nalaskowskiemu, to stanowczo za mało w sytuacji, gdy On działając pro publico bono - w obronie moralności publicznej i prawdy o człowieku - doznaje szykan od swego pracodawcy. Ja wystosowałem do Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, swój sprzeciw wnosząc o cofnięcie bezprawnej decyzji i przeproszenia Pana prof. dr hab. Nalaskowskiego za swój postępek, nie mający żadnego uzasadniania w świetle inkryminowanego artykułu pt. : "Wędrowni gwałciciele" z tygodnika "Sieci", Nr 34 -352- 2019. Podaję adres i-mail JM Rektora UMK w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyn : [email protected] . Niniejszym proszę P.T. forowiczów PCh24.pl o rozważenie wystąpienia z podobnym apelem w obronie profesora Aleksandra Nalaskowskiego. Nadmieniam, że wzmiankowany Uniwersytet jest uczelnią publiczną, utrzymywaną m.in. z podatków płaconych przez obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, i nie jest nam obojętne co się tam dzieje.
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Brawo! Dlaczego Pan profesor jest zawieszony na UMK ? Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Jednak na tęczową zarazę nie wolno. Ludzie co tu się dzieje . I to w Polsce - Maskara . Pozostaje nam modlitwa za tych tak naprawdę biednych ,pogubionych ludzi.
5 miesięcy temu / Bartek36
 
Brawo dla rektora UMK! Wolność rzeczywiście zakłada, że można pleść każde bzdury, ale nie warto robić tego na uniwesytecie.
5 miesięcy temu / Jacek
 
Bezład i chaos, czyli wszelkie zło, jako w pełni dopuszalne i akceptowalne - to cel, którego pożądają. W tym nie ma żadnej wolności. To jest pełne uzależnienie, gdy panują nad człowiekiem jego żądze. A o wolność trzeba się starać. Wolność przychodzi dopiero z porządkiem, gdy się podąża za światłem Bożym i oddziela je w sobie od swojej ciemności. Jak Bóg, gdy stwarzał ziemię. To dopiero jest wolnością. Wtedy dopiero widać, że to było dobre i bardzo dobre!
5 miesięcy temu / sp
 
Dziękuję Panie Profesorze Nalaskowski za tak jasną i precyzyjną wypowiedź. Tak. ,,LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu?. Oby takich głosicieli PRAWDY wśród hierarchów Kościoła i Nauki było więcej.
5 miesięcy temu / Maria
 
Brawa dla pana profesora. Mój wielki szacunek dla Pana!
5 miesięcy temu / marcin
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.