DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Prof. Nalaskowski: LGBT to nie ideologia, ale doktryna wojenna przeciw chrześcijaństwu

Prof. Nalaskowski: LGBT to nie ideologia, ale doktryna wojenna przeciw chrześcijaństwu
fot. Sachelle Babbar / Zuma Press / FORUM

„Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu” – powiedział w programie „Minęła dwudziesta” prof. Aleksander Nalaskowski. Wykładowca UMK w Toruniu został zawieszony przez rektora tej uczelni za publikację felietonu „Wędrowni gwałciciele”, w którym odnosił się do coraz zuchwalszej promocji dyktatu LGBT w przestrzeni publicznej.

 

- Widziałem tam wiele strojów, udających zakonnice, widziałem „zakonnice”, które też się całowały. Widziałem – jak napisałem, to jest cytat ze mnie – „grube, obleśne baby”, które się całowały. I co mogę zrobić? Widziałem takie indywidua – stwierdził w rozmowie z Michałem Rachoniem.

 

Te i inne wymienione określenia zostały uznane jako „mowa nienawiści” i stały się w ocenie rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Andrzeja Tretyna powodem zawieszenia naukowca. Prof. Nalaskowski nie zgadza się z taką interpretacją. – Mowa nienawiści jest wtedy, kiedy kierujemy (ją) do konkretnej osoby. To nie jest skierowane przeciwko żadnej konkretnej osobie – tłumaczył.

 

Prof. Nalaskowski zapytany czy LGBT to ideologia, stwierdził, że jest czymś znacznie więcej niż ideologią. - Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu – podkreślał. Następnie tłumaczył dlaczego LGBT musi toczyć wojnę z chrześcijaństwem; - Zabrania wszystkiego: trzeba być przyzwoitym, trzeba szanować matkę, nie trzeba kłamać – a to jest trudne, nie trzeba kraść – a to jest jeszcze trudniejsze, nie trzeba cudzołożyć – a to jest paskudnie nieprzyjemne. (…) To trzeba zniszczyć, żeby po prostu żyło się wygodniej, bez ograniczeń – wyjaśniał.

 

Jego zdaniem „ludzie stają się LGBT, by walczyć z chrześcijaństwem, a nie dlatego walczą z chrześcijaństwem, bo są LGBT”.

 

Źródło: tvp.info

PR


DATA: 2019-09-13 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jacek, a co do faktów i skrajnej odległości od nich, to biologia jasno wykazuje, iż odbyt męski nie jest przystosowany do penetracji przez drugiego mężczyznę.
10 miesięcy temu / sp
 
@Jacek, nie części. Całości. Kto świadomie nie uznaje prawdy VI przykazania, ten sam się wyklucza z Kościoła katolickiego, jako heretyk. Czy natomiast Żydzi, jako naród, gorąco pragną powiązania antysemityzmu z homoseksualizmem, to już musisz ich zapytać. Ale wątpię.
10 miesięcy temu / sp
 
@sp - "zniwolenie", "przylgnięcie do zła", "współżycie dobrem jedynie w małżeństwie", "homoseksualizm wynikiem deprawcji" itd. to twoje opinie i części polskiego kościoła katolickiego - skrajnie odległe od faktów. Nie zmienia to sytuacji, że ludzie nieheteronormatywni żyją w naszym społeczeństwie i stygmatyzowanie ich przywołuje najgorsze wspomnienia polskiego antysemityzmu.
10 miesięcy temu / Jacek
 
@Darek, Profesor opisuje postawy niegodne. Nie da się ich ubać w słowa godności, nie gwałcąc przy tym prawdy, jak oni.
10 miesięcy temu / sp
 
@Jacek, mowa jest o zniewoleniu. Tym jest każde przylgnięcie do zła. Współżycie może być dobrem jedynie w małżeństwie, a poza nim jest zawsze złem. Homoseksualizm nie jest wcale przyrodzony - każdy ma możliwość dokonania aktu homoseksualnego, jeśli się wcześniej zdeprawuje, a nawet jeśli zostanie zachęcony do eksperymentowania na swojej seksualności. Dlatego publiczne propagowanie homoseksualizmu jest szczególnie obrzydliwym atakiem na dzieci i młodzież, który może zniszczyć ich życie.
10 miesięcy temu / sp
 
Zastanawiam się, czy i kiedy znajdzie się kolejny, obok abp. Vigano, hierarcha, który powie wprost KRÓL JEST NAGI!
10 miesięcy temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.