DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Prof. Nalaskowski: jestem dowodem, że doktrynę LGBT należy krytykować

Prof. Nalaskowski: jestem dowodem, że doktrynę LGBT należy krytykować
Prof. Aleksander Nalaskowski, źródło: umk.pl

„Jestem dowodem. Chcę, przy pomocy ludzi dobrej woli, i już w tej chwili przerastającego moje oczekiwania pospolitego ruszenia, udowodnić, że wolno doktrynę LGBT krytykować. Że Polska będzie krajem, w którym wolno krytykować każdą ideologię, bez względu na jej etiologię” – powiedział w programie „Strefa starcia” na antenie TVP Info, prof. Aleksander Nalaskowski.

 

Naukowiec został jakiś czas temu zawieszony w obowiązkach wykładowcy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za felieton „Wędrowni gwałciciele” opublikowany na łamach „Sieci”. Poruszał w nim temat agresywnej retoryki LGBT wobec tradycyjnych wartości. W obronie profesora wystąpiła część środowiska akademickiego, a Centrum Życia i Rodziny utworzyło petycję zaadresowaną do rektora UMK w Toruniu, prof. Andrzeja Tretyna o przywrócenie prof. Nalaskowskiego do pracy na uczelni.

 

Prof. Nalaskowski zaznaczał, że będąc świadkiem jednego z „marszów równości” poczuł się jak przestępca. Tęczowych aktywistów ochraniał kordon policji, natomiast stojących na zewnątrz filmowano. - Poczułem się jak przestępca.(…) Swój felieton napisałem takim językiem, jakim przemówił do mnie ten obraz – zaznaczył.

 

- Jestem nietolerancyjny dla tego co widzę na takich marszach. Jestem nietolerancyjny dla obsceniów, dla świństw (…). Jestem nietolerancyjny dla różnych tęczowych wcieleń naszej świętości, czy też zupełnie obscenicznych niesionych na patyku, udających Boże Ciało. Jestem nietolerancyjny, to fakt. Posypuję głowę popiołem – stwierdził.

 

Profesor zaznaczył, że znacznie cenniejsze od pracy na uniwersytecie jest dla niego pozostawanie w zgodzie z własnym sumieniem. - Rozumiem, że jeśli uniwersytet mnie nie chce, to ja nie będę na nim pracował. Rozumiem, że to jest pewna informacja zwrotna za wszystko co zrobiłem dla uniwersytetu czy dla nauki -  podkreślił, oraz dodał, że nie ma do nikogo pretensji.

 

Pedagog wyznał, że napisał felieton by „poszerzyć granice debaty”, ponieważ by móc się nie bać należy nazywać pewne rzeczy wprost. Wyraził nadzieję, że jego przykład pokaże ludziom, że w Polsce będzie można krytykować każdą ideologię, bez względu na jej pochodzenie.

 

Źródło: tvp.info

PR


DATA: 2019-09-16 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prof. Nalaskowski to nadinteligentny człowiek. Nieprzeciętny, wyróżniający się zdroworozsądkowym myśleniem pośród uważających się niejednokrotnie za autorytety pseudointeligentów, karierowiczów, lizusów. Wyznając swoje wartości potrafi poświęcić karierę zawodową . Wbrew atakujących Profesora, odznacza się On dużą tolerancją, występując przeciw nietolerancji uskutecznianej przez LGBT - żądania, narzucanie swoich wartości, wyśmiewanie wartości wyznawanych przez inne grupy społeczne, narzucanie elgebetowskich "nauk" wkraczając w świat dziecięcy walka z kościołem - czyli łamanie konstytucji, a wszystko pod szyldem demokracji - jakiej? Wstyd dla Polskiej Nauki, żeby zawieszać takiego Człowieka w prawach wykładowcy - brak słów - przecież swych przekonań odnośnie LGBT Profesor nie wprowadził do programu nauczania,a do demokratycznego wyrażnia swich przekonań w prasie przynależy każdemu wolnemu człowiekowi właśnie w myśl demokracji. Dziekuję Profesorze.
8 miesięcy temu / stara kobieta
 
Panie profesorze,broni Pan godność człowieka i postępuje Pan jak najuczciwszy naukowiec.Chapaeu bas !!!
9 miesięcy temu / As
 
Racja
9 miesięcy temu / Sentil
 
Popieram, życzę wytrwałości i doceniam odwagę.
10 miesięcy temu / Seba
 
Wszystkich? Również głoszonych przez Pana? A po cóż Pan chodził na te parady. A cóż to są te tradycyjne wartości W Polsce? Czy tą ideologię można krytykować? Panie profesorze wszystko można.
10 miesięcy temu / Dorota
 
Zgadzam się z profesorem. Jasny pogląd. Zdrowe myślenie. Mądry człowiek.
10 miesięcy temu / Barbara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.