DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Prof. Mieczysław Ryba: działania KE to próba izolacji Polski chcącej innej Europy

Prof. Mieczysław Ryba: działania KE to próba izolacji Polski chcącej innej Europy
By Amoll2005 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Uruchomienie procedury z art. 7 traktatu o UE wobec Polski to element toczącej się gry. To cios wymierzony państwu, które próbuje tworzyć alternatywną dla Brukseli siłę w Europie i reformować samą UE wedle zasad innych niż życzyłyby sobie tego Berlin i Paryż. Rozpoczętą przeciw Polsce procedurę w rozmowie z PCh24.pl tłumaczy prof. Mieczysław Ryba.

 

Panie Profesorze, Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu wobec polski procedury z art. 7 traktatu o UE. Jak należy odczytywać takie decyzje?

 

Jest to próba spacyfikowania dążeń Polski do oczyszczenia aparatu sądowniczego – przypomnę - nigdy nie wymienionego po okresie komunizmu, zatem w dużym stopniu pozostającego w służbie określonej ideologii – może już nie tej klasycznej, komunistycznej, ale neomarksistowskiej.

 

Po wtóre chodzi o wzmocnienie szeroko rozumianej opozycji w Polsce.

 

Wreszcie po trzecie, jest to także próba izolacji Polski w kontekście jej ewentualnych zamierzeń dotyczących tworzenia siły alternatywnej w Europie, a zarazem próby reformowania UE w kierunki innym niż tego chce biurokracja Europejska.

 

Sankcje wobec Polski są realne?

 

Do nałożenia sankcji droga jest jeszcze daleka. Chodzi tu raczej o kreowanie negatywnego wizerunku Polski w Europie i świecie. Jest to próba osaczenia naszego kraju. Kiedyś tego rodzaju działania Brukseli były mocno spięte z aktywnością opozycji w Polsce, która dziś jest mizerna. Pamiętamy przecież, że w roku ubiegłym przed Bożym Narodzeniem mieliśmy w Polsce „ulicę” i trochę „zagranicę”. Dziś mamy „zagranicę” i trochę „ulicę”.

 

KE dotąd nie sięgała po procedurę z art. 7. Czym Polska zasłużyła sobie na to „wyróżnienie”?

 

Toczy się gra, a decyzja zapadała w Berlinie i Paryżu. Komisja Europejska robi to, co zdecydowali wcześniej prezydent Emmanuel Macron i kanclerz Angela Merkel. Nie jest tajemnicą, że biurokracja brukselska jest pod ich silnym wpływem. Jeśli więc ktoś chce właściwie czytać działania Brukseli, musi czynić to przez pryzmat tych dwu stolic.

 

Dziękuję za rozmowę

 

Marcin Austyn

 


DATA: 2017-12-20 14:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wreszcie ktoś powiedział GŁOŚNO i WYRAŹNIE to o czym mówili cicho Polacy(podkreślam Polacy),że nie bruksela,a te dwie stolice rządzą w ue.Nie darmo byłego naszego premiera odznaczano i nagradzano w Kopanicy,bo pewne było,że pod bokiem nie wyrośnie lider dla niewielkich terytorialnie,ludnościowo i mandatowo w unii państw Europy Środkowej.Przypomnijcie sobie walkę o sposób wyznaczania ilości mandatów krajom członkowskim.Dziś stanowimy widoczne zagrożenie dla gospodarczych interesów i każdy pretekst jest dobry by w nas uderzyć.Odbudowujemy stocznie-kto na tym straci?Budujemy ViaCarpatia,powstaje nowy szlak transportowy z północy na południe-zyska nasz region-a kto na tym straci?Nie musimy utrzymywać,karmić,dawać darmowy dach nad głową tym,którzy w życiu nie zarobili grosza i do tego się nie kwapią,a rodziny mają ludne jak wioski francuskie,holenderskie czy niemieckie,więc nasze podatki będą dla nas.Można mnożyć przykłady,ale i tak wiadomo,że chodzi o stracone euro
ponad 2 lata temu / pocztowiec
 
Lewacka banda z KE pacyfikuje i kolonizuje Europę pod wodzą degeneratów ideologicznych z Niemiec i Francji.
ponad 2 lata temu / DNA
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.