DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Prof. Marian Zembala atakuje przeciwników obostrzeń: to samobójcy, których trzeba odizolować

Prof. Marian Zembala atakuje przeciwników obostrzeń: to samobójcy, których trzeba odizolować
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Stanowcze „nie” dla postaw, które mówią, że pandemii nie ma, że maska nie jest potrzebna. To nieodpowiedzialna głupota. Jako obywatel Polski proszę, żeby takie osoby były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych, albo w izolatoriach – oświadczył w sobotę na antenie TVP Info były minister zdrowia prof. Marian Zembala, kardiochirurg.

 

Zebmala był pytany, o „protesty antycovidowców”, jakie w sobotę przechodzą ulicami polskich miast. Manifestantów nazwał „samobójcami”, „szaleńcami” i ludźmi „niespełna rozumu”. Jego zdaniem coraz większa liczba osób negujących istnienie pandemii to wina m.in. „nieroztropnych wypowiedzi lekarzy”.

 

Prof. Zembala zwrócił się do ekspertów, żeby poprosili lekarzy, „żeby nie mówili głupot”. Po czym oświadczył, że poprosi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, by ten „przywołał do porządku” jednego z ordynatorów z województwa małopolskiego, który „nie rozumie, czym jest pandemia”. – Musimy dać stanowczy odpór, my, lekarze, tej głupocie, nieodpowiedzialności – mówił.

 

Nie ma zgody, nie ma przyzwolenia na takie postawy, dlatego, że gdybyśmy to zaakceptowali to musielibyśmy powiedzieć: tak, my się zgadzamy na samobójstwo z wyboru. A w Polsce nie ma zgody na eutanazję, nie ma zgody i nie będzie przyzwolenia na takie postawy i takie zachowania. Bo ten nieodpowiedzialny, który dzisiaj protestuje, jutro zakazi wielu innych. Nie możemy sobie na to pozwolić – powiedział.

 

Prof. Marian Zembala mówił też, że w Japonii istnieli kamikaze, którzy w historii „zostają jako szaleńcy”, którzy stracili życie, ponieważ „zaufali pseudoprorokom”. – Oni się w Polsce zaczynają pojawiać. Internet to jest takie forum, gdzie każdy może mówić co chce – dodał.

 

Stanowcze „nie” dla postaw, które mówią, że pandemii nie ma, że maska nie jest potrzebna. To jest nieodpowiedzialna głupota – powiedział były szef resortu zdrowia. – Proszę, żeby takie osoby – ja, jako obywatel Polski – były izolowane i przetrzymywane albo w zakładach psychiatrycznych (oczywiście z szacunkiem dla psychiatrów) albo w izolatoriach, bo znaczy, że coś w ich rozumie jest nie tak – oświadczył prof. Zembala.

 

To nie ma nic wspólnego ani z demokracją, ani z wolnością, ani z nauką. To jest pseudonauka i nieodpowiedzialność i temu musimy wszyscy dać jasny odpór – podsumował były minister zdrowia.

 

Źródło: TVP Info, rp.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-10 14:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A że jest nas po połowie, to dzielimy kraj na pół i nie ma problemu, ps. Wybieram wschód bo tu jest lepsza ziemia i swizsze powietrze do oddychania bez maski :
1 miesiąc temu / Nares
 
kolejny biedny człowiek na własne życzenie spada do rynsztoka?
2 miesiące temu / Zuzu
 
Ja, Jako obywatel Polski, proszę aby tak nieodpowiedzialni ludzie posługujący się trzeciorzednymi informacjami, uznający się na podstawie pomówień za fachowców w sprawie mikrobów, które de facto nie istnieją, na podstawie fragmentów DNA mogących stanowić o wielu mikrobach, na podst testów nie przeznaczonych do jednozmacznego wykrycia COVID-19, mającego 90% szansy na wykazanie fałszu, wnioskuję o odizolowanie pseudo naukowców w typie Pana Zembala od społeczeństwa ze względu na niebezpieczeństwo fałszywej opiniotwórczości zagrażającej dobru społecznemu i wolności. Wzywam do natychmiastowgpo wycofania tytułu jako narzędzia do prowadzenia sił państwowych na manowcwe i bezsensownego, pezpodstawnego, niedouczonego, niedorzecznego zniewalania ludności. To wszystko jeszcze mało powiedziane.
2 miesiące temu / Bonners
 
Mówi to za co mu zapłacili tak działają eksperci .pis-po jedno zło.
2 miesiące temu / mówi
 
"autorytet" się znalazł. precz z nim, jak i z pisem!
2 miesiące temu / !
 
Stara bolszewicka zasada, nie przyznać się nawet jak łapę ci w kieszeni znajdą. Rycz to nie moja ręka. Kto raz zkłamał, chowa prawdę, gdyby mógł na głąb morza. Dlatego profesorku, wyście towarzysze już wystarczająco nakradji, teraz czas na prawdę. Możesz znowu przemówić jak wyznasz z jakiego kija wyszedłeś i w jakie gówno na przekór matce wszedłeś!
2 miesiące temu / Janusz z Koloni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.