DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Prof. Marczak: Polska dwukrotnie więcej wpłaca do unijnej kasy niż z niej wyciąga

Prof. Marczak: Polska dwukrotnie więcej wpłaca do unijnej kasy niż z niej wyciąga
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Politolog prof. Tadeusz Marczak przywołał wyliczenia francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty, który twierdzi, że Polska dwukrotnie więcej wpłaca do budżetu UE niż z powrotem otrzymuje w postaci dotacji. Naukowiec zachęca, aby polski rząd nie pozwalał sobie na finansowy szantaż ze strony Unii Europejskiej.

 

W programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, słuchacze mieli okazję wysłuchać rozmowy z prof. Tadeuszem Marczakiem z Uniwersytetu Wrocławskiego. Politolog komentował aktualne wydarzenia polityczne, m.in. związane z wizytą w Warszawie nowej komisarz UE Ursuli von der Leyen, a także zwracał uwagę na konieczność prowadzenia przez nasz rząd podmiotowej polityki. Prof. Marczak przywołał na antenie wyliczenia ekonomisty Thomasa Piketty, który zwraca uwagę na finansowe korzyści płynące z faktu członkostwa w Unii Europejskiej. Jak się okazuje, koszty „uczestnictwa” w projekcie są bardzo wysokie, a korzyści o wiele mniejsze.

 

– Były wypowiedzi z różnych stron, że budżet – więc i dotacje – należy powiązać z kwestią uchodźców i kwestią praworządności. Trzeba powiedzieć, że można mieć pretensje do naszych władz. Znane są wyliczenia m.in. francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty, z których wynika, że Polska 2-krotnie więcej wkłada do kasy unijnej aniżeli uzyskuje w formie dotacji. Te wyliczenia są znane naszemu rządowi. Są też wyliczenia polskich autorów, które przedstawiają mniej więcej to samo – więcej wkładamy do Unii niż stamtąd otrzymujemy – mówił w Radiu Maryja prof. Tadeusz Marczak.

 

Politolog zwracał także uwagę na poglądy nowej szefowej Komisji Europejskiej, która m.in. opowiada się za wspólną polityką zagraniczną UE. – To wyklucza prawo veta ze strony państw narodowych – to bardzo niebezpieczna kwestia. Mówi też o wspólnej polityce imigracyjnej, czyli powrót do kwot imigracyjnych narzucanych poszczególnym krajom członkowskim. Trzeba pamiętać, że te kwoty dotyczą jedynie uchodźców z krajów muzułmańskich, zatem nie liczą się np. Ukraińcy, których my przyjmujemy – powiedział.

 

Prof. Marczak dodał, że program Ursuli von der Leyen można streścić w bardzo prosty sposób. Nowa komisarz stawia na tzw. zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo oraz dobrobyt. Jednocześnie podkreślił, że pod każdym z tych haseł można podłożyć dowolne treści. Politolog dodał, że fakt kierowania Komisją Europejską przez niemiecką polityk sprawi, że będzie to kadencja kontynuacji, za którą stać będzie duet berlińsko-paryski.

 

– Z dotychczasowych wypowiedzi von der Leyen wynika, że opowiada się ona za centralizacją Europy – czymś w rodzaju Stanów Zjednoczonych Europy. To nie jest nic nowego, bowiem niemieccy politycy wysuwają czasem takie postulaty. Opowiada się też za armią europejską, której utworzenie będzie rozbiciem NATO – powiedział naukowiec.

 

Cała audycja jest dostępna na stronie internetowej Radia Maryja.

 

 

Źródło: Radio Maryja

WMa

 

 


DATA: 2019-07-28 23:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To ze od początku w sumie finansujemy Niemcy i inne kraje to było oczywiste. Nic nowego. Bez naszych, wschodnich rynków Niemcy by już dawno zbanrutowali. Co do innych spraw to spoko. I UE nie przetrwa a za kilka lat w Niemczech i Francji będzie szariat. Zatem nie tak szybko z armiami itp.
10 miesięcy temu / Zib111
 
Jak żeśmy jeszcze byli biorcami netto to w wielu portalach można było się dowiedzieć ze z każdego euro otrzymanego z UE,z powrotem wracało do uni 090euro centów głownie Niemców. Jakby ktoś zrobił bilans to nie jestem taki pewny czy odnieśliśmy taki sukces,zobaczcie jak wyglada gospodarka w kraju na prawo hipermarket na lewo stacja benzynowa i to jest ten przemysł ciężki. Kto się nachapał to się nachapał ale na pewno nie są to Polacy.
11 miesięcy temu / Kazimierz
 
Mane Tekel Fares...
11 miesięcy temu / Kasandra
 
To ciekawe dlaczego Polacy nie jeżdżą do pracy do Serbii, Ukrainy i Białorusi skoro poza UE taki raj?
11 miesięcy temu / ala wilk
 
Jest przykład Wielkiej Brytanii.
11 miesięcy temu / Ryś
 
Sorry, co to za ekonomiści i eksperci, żeby nie mogli policzyć prostej rzeczy: ile wpłacamy ?
11 miesięcy temu / V73
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.