DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Prof. Legutko: narzucenie nam Zielonego Ładu doprowadzi do ubezwłasnowolnienia Polski

Prof. Legutko: narzucenie nam Zielonego Ładu doprowadzi do ubezwłasnowolnienia Polski
Prof. Ryszard Legutko, Fotograf: Jakub Porzycki/FORUM

Prof. Ryszard Legutko skomentował doniesienia o planach nowej szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, dotyczących ochrony klimatu. Europoseł stwierdził, że jeśli Unia Europejska narzuci nam zapisy zawarte w tzw. Zielonym Ładzie, polegające na radykalnym ograniczeniu emisji CO2, Polska będzie ubezwłasnowolniona i uwięziona w systemie wielu zależności.

 

– Jeżeli sobie wyobrazimy, że zostanie nam narzucony ten zielony ład, (…) wszelkimi możliwymi środkami, per fas et nefas – jak się mówi po łacinie, to doprowadzi to do ubezwłasnowolnienia Polski. My nie wyjdziemy nigdy z tego systemu zależności i pamiętajmy o tym – mówił na antenie TVP Info prof. Ryszard Legutko. Europoseł PiS podkreślał, że o środowisko należy dbać, ale takie podejście „uruchamia różne mechanizmy”. – Także tej szalonej ideologii, jak bardzo zimnej i cynicznej kalkulacji ekonomicznej – dodał.

 

Gość programu „O co chodzi” komentował najnowsze pomysły na realizację polityki ochrony klimatu przez Komisję Europejską. Europoseł stwierdził, że w polityce klimatycznej nie chodzi jedynie o czyste środowisko i ochronę klimatu. Europoseł zwrócił uwagę, że ograniczenie pewnych obszarów gospodarczych, jak choćby dekarbonizacja, przyniesie realne straty ekonomiczne, ale zarazem ogromne zyski producentów tzw. „zielonej energii”.

 

– To jest przecież walka ekonomiczna. Jeśli wyłączy się węgiel, czyli tzw. dekarbonizacja, i jeśli wyłączy się gaz, bo to też są ostatnie pomysły, że gaz jest brudny, to w następnej kolejności idzie energia nuklearna i też może okazać się brudna. To ci wszyscy producenci energii zielonej staną się nagle potentatami, to oni będą dyktować warunki, to są ogromne możliwości zysku – powiedział prof. Ryszard Legutko. Europoseł PiS dodał, że „ideologia środowiskowa jest bardzo radykalna” i wpływowa. „To jest potężny ruch polityczny” – podkreślił.

 

Przypomnijmy, że przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła europejski Zielony Ład przyrzekając, że „nie pozostawi nikogo w tyle” w wyścigu o osiągnięcie gospodarki neutralnej dla klimatu do 2050 r. Z kolei na przeprowadzenie rewolucji w transporcie, której skutki najbardziej dotkną polskiego transportu, wyznaczyła czas do 2030 r.

 

Dążenie Europy do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do połowy tego wieku będzie miało na celu „sprawiedliwe”, szybkie odejście od wysoko zanieczyszczających gałęzi przemysłu i technologii – twierdzi von der Leyen.

 

– Naszym celem jest pogodzenie gospodarki z naszą planetą i sprawienie, by działała ona dla naszych ludzi – komentowała szefowa KE „nową europejską strategię wzrostu”. Europa chce być liderem w branży przyjaznej dla klimatu i „czystych technologii” – wyjaśniła była niemiecka minister obrony, dodając, że w jej przekonaniu „stary model wzrostu oparty na paliwach kopalnych i zanieczyszczeniach jest przestarzały i nie zważa na planetę".

 

 

Źródło: TVP Info, climatechangenews.com, PCh24.pl

WMa

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: KE przedstawiła plan Zielonego Ładu dla Europy. Rewolucja w transporcie uderzy w Polskę. 10 głównych punktów strategii, która ma być realizowana w całej UE.


DATA: 2019-12-12 22:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Legutko, czy wy w tym eurokołchozie nie widzicie, że już jesteśmy ubezwłasnowolnieni ? "Władzunie" UE to feudały, które nic nie robią ale za to żyją jak przysłowiowe pączki w maśle.
3 miesiące temu / odszkodowania
 
Zielony ład = depopulacja! I oto chodzi, wszystko inne to "ściema"!
3 miesiące temu / t
 
Ah ah krokodyle lzy ale czy nie Pan, Panie Profesorze jest czlonkiem i poslem tej partii co sie klania EU na kazdym kroku? Pan nie reprezentuje nas w EU-parlamencie za uczciwe pieniadze? Per fas et nefas byle u koryta Panie Profesorze, Pan i Pana koledzy... bo rozumiem ze Polexit Wam w glowach nie postanie?
3 miesiące temu / Anglia
 
Jest bardzo ważne czy asteroida walnie w czystą planetę czy zanieczyszczoną. Dbał do bólu o zdrowie i zginął w wypadku samochodowym. Ludzie żyjcie normalnie.
3 miesiące temu / Jery
 
rok 2052 dwa lata po osiagnięciu neutralności CO2 Kolumny piekielne gen. Westernanna, pra pra prawnuka generała który mordował Wandeę mordują rodziny grzejące sie przy piecach na drewno. W gabinecie komisarza rajkomu nad biurkiem wisi portret tow. Pol Pota, praktyka transformacji ustrojowej i oczywiście energetycznej też ...., itd.
3 miesiące temu / pb
 
co to znaczy "zerowa emisja dwutlenku węgla" ? Czy to znaczy ze chce wymordować ludzi i zwierzęta ?
3 miesiące temu / qwe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.