Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Prof. Kucharczyk: Humanae Vitae i bunt. Trudna jest ta mowa [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prof. Grzegorzem Kucharczykiem poświęconemu papieskiej encyklice Humanae Vitae, okolicznościom jej powstania, recepcji oraz fali buntu przeciwko zawartemu w dokumencie nauczaniu. Rozmawia Łukasz Karpiel.


DATA: 2018-07-26 08:28:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Fragment artykułu z masońskiego przeglądu "Humanism" (listopad/grudzień 1968): cyt."Jedną z kolumn najbliższych runięcia, jest doktrynalna potęga, ufundowana na nieomylności, która to potęga - jak sto lat temu sądził Sobór Watykański I - umocniła się i przetrzymała kilka połączonych ataków, jakie nastąpiły po opublikowaniu encykliki 'Humanae vitae'. [...]" z: Abp Marcel Lefebvre, "List do zagubionych katolików", przełożył Adam Juchniewicz, Wydawnictwo "Te Deum", Warszawa 2006
ponad 2 lata temu / o post-VaticanumII time
 
Bardzo często stawia się w opozycji do siebie Wiarę i rozum. Jest to jeden z najpopularniejszych tematów filozoficznych dyskusji. Otóż ja mam własne, oryginalne rozwiązwnie tego odwiecznego problemu. Według mnie rozwiązaniem są: p i e n i ą d z e! Pieniądze potrafią bardzo skutecznie odebrać i zastąpić zarówno Wiarę,jak i rozum. Miało to miejsce np. w przypadku Kościoła w Niemczech. A jak jest i będzie z polskim Kościołem?
ponad 2 lata temu / 574
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.