Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Prof. Kiereś o największych błędach ideologii modernizmu II Rozmowa PCh24


Odtwórz w YouTube
 

Modernizm to jedna z tych ideologii, które najsilniej przyczyniły się do kryzysu cywilizacji zachodniej. To z niego wyrosły reżimy totalitarne, komunizm i nazizm, to z niego wyrósł neomarksizm i genderyzm. O manowcach ideologii modernistycznej mówił prof. Henryk Kiereś w rozmowie z Pawłem Chmielewskim.


DATA: 2020-10-19 07:42:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

[email protected] Podzielam zasadność uwagi, jednakowoż z zastrzeżeniem, iż modernizm jest herezją w przestrzeni Kościoła. Po za tym wypowiedź prof. Kieresia jest niezwykle cenna i na wysokim poziomie.
1 miesiąc temu / Jurek
 
Katolikom należy wyjaśniać co to jest modernizm jako herezja. Nadużywanie słowa "ideologia" prowadzi słuchaczy do większego chaosu umysłowego. Tym bardziej, że słowo "ideologia" oznacza system idei. Dlatego należałoby precyzyjnie mówić "fałszywa ideologia" na oznaczenie fałszywych idei. W przypadku modernizmu trzeba mówić przede wszystkim o herezji modernizmu, czyli zaprzeczaniu prawdom wiary, w tym prawdzie o jedynym Bogu, którą modernizm w praktyce odrzuca, propagując fałszywe wielobóstwo w postaci tzw. dialogu międzyreligijnego.
1 miesiąc temu / Murem
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.