DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


mysle, ze pan Kazimierz Braun po prostu chodzi na niewlasciwe sztuki Ostatnio zmarl Lech Raczak, ale chodzac na spektakle Teatru Osmego Dnia znalazl by pan Kazimierz ta poszukiwana dusze
5 miesięcy temu / slimakk
 
Myślę że nie stracił możliwość odróżniania dobra od zła. Myślę że prowokuje byśmy go szukali. Byśmy szukali dobra i poznali to zło które przykryte jest np czarną poszewką dobra, z całunem by wytrzeć sobie kłamliwą twarz.
5 miesięcy temu / Umyk
 
Czytając "epilog" z wypowiedzi profesora Kazimierza Brauna, zwróciłem uwagę na podane źródło, gdzie zabrakło mi podania autora książki pod tytułem : "[email protected]". Pierw pomyślałem sobie, że jest to niedopatrzenie autora artykułu, który podając wydawnictwo, zapomniał o autorze książki. Z wielkim zdziwieniem skonstatowałem - zamawiając książkę w cenie naprawdę b. małej, bo tylko 25,00 zł., oczywiście bez kosztów przesyłki - że jej autorem jest sam Pan Profesor Kazimierz Braun ! Co za wyjątkowa skromność Pana Profesora Kazimierza Brauna !
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Uwielbiam teatr! Zaszczepiono mi tą miłość w liceum w latach osiemdziesiątych. Jednak od dobrych kilku lat nie byłem na żadnym spektaklu. Po prostu nie ma na co chodzić. Ostatni raz byłem wiele lat na przedstawieniu o Janie Mosdorfie ideologu przedwojennego ruchu narodowego. Tego ofiarę niemieckiego obozu koncentracyjnego Aschwitz pomagającego żydom przedstawiono jako zoologicznego antysemitę, faszystę wypłosza. Tragedia!!!
5 miesięcy temu / PrPr
 
Trzeba dodać, że Kazimierz Braun jest profesorem nauk humanistycznych w specjalności teatrologii - byłym wykładowcą na Oddziale we Wrocławiu - ówczesnej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej z siedzibą w Krakowie. Jest teoretykiem jak i praktykiem teatru w Polsce i za granicą - który musiał emigrować z Polski, z powodu braku możliwości pracy i zarobkowania na życie siebie i rodziny w Polsce po stanie wojennym. Tylko jednego mi zabrakło w wypowiedzi i diagnozie profesora Kazimierza Brauna. Czy możliwe jest "przeciwstawienie" się temu zalewowi barbarzyństwa w współczesnym teatrze ? Jeśli tak, to jakie pan profesor proponuje "drogi" ?
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Kiedy Urban ze swoja bandą plugawił język Polski uznawali to za taki odruch protestu, kontestacji, czy coś tam, teraz kiedy dzieło zniszczenia właściwie dobiega końca. . . Oto nadchodzą ''ZBAWCY''! Oni nam: wytłumaczą co i jak; oni nam dadzą receptę na to jak się z tym uporać; oni nam uprzejmie zaczną przewodzić na ''nasze życzenie''! Proces uruchomiony, trwa w pełnym biegu, a My, Polacy dalej jak ''dzieci we mgle'', nawet nie umiemy ich zdemaskować w skali RP, może gdzieś tam, ktoś coś powie, krzyknie, ale studnia jest głęboka, nawet echa nie słychać . . .
5 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Ojciec posła Grzegorza Brauna
5 miesięcy temu / Tom
 
To samo co z samym XXI i wcześniej z XX stuleciem. Nic nowego pod słońcem. Signum temporis. Ciąg dalszy. Pozdrowienia!
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.