DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Prof. Jan Szyszko: Greta Thunberg to wyreżyserowana i opłacona próba blokady węgla kamiennego

Prof. Jan Szyszko: Greta Thunberg to wyreżyserowana i opłacona próba blokady węgla kamiennego
Michal Kosc/FORUM

- To nie ma wiele wspólnego z walką o przyrodę i dobro ziemi. To wyreżyserowana i wspierana finansowo próba blokady takich nośników energii, jak węgiel kamienny. Ostrze jak zwykle zwrócone jest w Polskę – opisuje działalność szwedzkiej aktywistki w wywiadzie z „Gazetą Polską Codziennie”, prof. Jan Szyszko.

 

Były minister środowiska nie ma wątpliwości, że część spektaklu pod szyldem „projekt Greta” jest skierowana właśnie przeciwko naszej energetyce. Polska posiada ok. 90 proc. węgla kamiennego w całej Unii Europejskiej. – Przypuszczam, że jest to wyreżyserowany atak na polski węgiel, gdyż jego jedyną wadą jest to, że jest polski (…) inne racjonalne przesłanki tu nie występują – przekonuje. Jego zdaniem jesteśmy w stanie sprostać wymogom porozumienia paryskiego, oraz posiadamy czyste technologie spalania.

 

Prof. Szyszko skomentował także ostatnie słowa Emmanuela Macrona skierowane dp Polski. Prezydent Francji oskarżył nasz kraj o pełnienie roli hamulcowego proekologicznych zmian oraz wezwał do strajkowania w naszym kraju i wywierania nacisków na rząd. – Polska nie jest kolonią francuską i warto, żeby prezydent Francji miał tego świadomość – skomentował Szyszko.

 

W dalszej części wypowiedzi przekonywał, że polityka klimatyczna Unii Europejskiej może przynieść nawet skutek odwrotny do zamierzonego. – To co proponuje UE, to dokonywanie redukcji jedynie w kilku działach produkcji – energii elektrycznej, ciepła, papieru, stali, cementu i szkła. Jeżeli nawet my tutaj ograniczymy emisje, kosztem naszego przemysłu, to przecież zostanie to wyprodukowane za granicą, gdzie nie są przestrzegane normy. Doprowadzi to faktycznie do wzrostu emisji. Polityka klimatyczne UE jest zatem absolutnym bezsensem – uważa kandydat do Sejmu RP.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

PR  

 

 

 

 

  

 


DATA: 2019-10-07 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Szyszko, Konfederacja nadal proponuje wam pomoc w dochodzeniu Polski do normalności. Ale wy ją odrzucacie. Kolejny raz stawiane pytanie "dlaczego" już nie ma sensu. Odpowiedź jest oczywista. Polacy stracili nadzieję.
ponad 1 rok temu / ben
 
...cywylyzacja ?. 2 + 2 ?.okolo 5 ...
ponad 1 rok temu / paulus
 
Prof. Szyszko był za wypowiedzeniem bzdurnych limitów CO2 ale lobby klimatyczne w PISie jest silniejsze.
ponad 1 rok temu / @447
 
David Duke "Jak umiera zachodnia cywilizacja" mówi właśnie o Szwecji, Ale najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie opłat emisyjnych ma wszystkie urządzenia: np. na kosiarki do trawy, dmuchawy do zmiatania liści oraz wszystko co jest napędzanie prądem,który przecież trzeba wyprodukować. Większość to ne Polska produkcja więc zapłacą za powstałe z nich szkody w klimacie. Zlikwidować oswietlone reklamy w miastach i in. przytłaczające zarówno przechodniów i kierowców,. Zlikwidować wszytstko co czerpie energię ..komórki, komputery, miksery, pralki elektryczne, żelazka i ......
ponad 1 rok temu / kon
 
Szwecja to kolebka, a właściwie wylęgarnia eksperymentów społecznych. Tam niedawno pewien profesor wypowiadał się na temat jedzenia ludzkiego mięsa, co już echem odbiło się za oceanem. Dzieci już w przedszkolu są indoktrynowane na okoliczność zmian klimatycznych. Wszystko po to, by wykorzystując społeczeństwo wzbogacać się na realizacji alternatywnych pomysłów, które rzekomo mają "uzdrowić" sytuację. To wszystko mamienie ludzi, którzy nie są zdolni czegokolwiek zweryfikować, bo brak im faktycznej wiedzy na ten temat. Są naukowcy, którzy próbują ukazać prawdę. Trzeba docierać do takiej wiedzy i skutecznie ją rozpowszechniać. A szczególnie politycy powinni ją mieć, żeby nie dać się wkręcić w ten amok, chyba że kierują się własnymi interesami i chcą mieć z tego korzyści. A takich owszem poszukują grupy interesów. I mamy problem. Dlatego "klimat" jest na ustach lewicy. Międzynarodówka chętnie opłaci ich starania wyciągając pieniądze z waszych kieszeni. Ludzie, nie dajcie się o
ponad 1 rok temu / Szyszka
 
mówił prawdę...musiał odejść
ponad 1 rok temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.