DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Prof. Jacek Kowalski do o. Pawła Gużyńskiego: „niech Ojciec przestanie kalać habit”

Prof. Jacek Kowalski do o. Pawła Gużyńskiego: „niech Ojciec przestanie kalać habit”
Jacek Kowalski. Fot. Łukasz Korzeniowski

Prof. Jacek Kowalski skierował kilka słów komentarza do postawy o. Pawła Gużyńskiego, Dominikanina, który zachęca abp. Marka Jędraszewskiego do złożenia „honorowej dymisji”. Chodzi o wypowiedź hierarchy, w której padły słowa o „tęczowej zarazie”. Prof. Kowalski staje w obronie Metropolity Krakowskiego i apeluje do Dominikanina, aby takimi wypowiedziami „przestał kalać habit i działać na szkodę Kościoła”.

 

„Szanowny Ojcze! Jako chrześcijanin i wychowanek dominikańskiego duszpasterstwa proszę w imię Chrystusa: niech Ojciec przestanie kalać habit dominikański, działać na szkodę Kościoła uderzać w Jego pasterzy i wspierać niezgodne z Prawem Bożym ideologie” – napisał na Twitterze prof. Jacek Kowalski. To komentarz do słów o. Pawła Gużyńskiego, który zapowiedział wysyłanie listów do Metropolity Krakowskiego zachęcających do złożenia „honorowej dymisji”.

 

Dominikanin był oburzony słowami abp. Marka Jędraszewskiego, w których zwrócił uwagę na zagrożenie płynące ze strony ideologii LGBT. „Proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o tęczowej zarazie” – napisał. O. Gużyński wyjaśnił, że nie chodzi mu o wewnątrzkościelny bunt. „Jeżeli zrobimy to wspólnie, konsekwentnie i z zachowaniem należytego szacunku dla urzędu biskupa, będzie to miało przynajmniej siłę wyrazu naszej przyzwoitości. Taki nasz katolicki maraton pisania listów” – wskazał. 

 

Postawa o. Pawła Gużyńskiego spotkała się ze zdecydowaną reakcją prof. Jacka Kowalskiego, ale również wiernych, którzy w zdecydowany i mocny sposób podkreślają, że wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego była bardzo potrzebna. Dodają, że wymagała odwagi i za to trzeba podziękować, a nie krytykować.

 

Przypomnijmy, że zdecydowana wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego miała miejsce w Bazylice Mariackiej w Krakowie, podczas uroczystości związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Wówczas podczas homilii, hierarcha odniósł się do toczącej się współcześnie walki. – Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – zaznaczał. Po homilii w bazylice rozległy się gromkie brawa.

 

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl, diecezja.pl

WMa

 


DATA: 2019-08-08 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
48
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A to Guzynski jest jeszcze dominikaninem?
11 miesięcy temu / Socrates
 
Rodzi się wątpliwość, czy Święty Dominik przyzna się do takich dominikanów na Sądzie Ostatecznym?
9 miesięcy temu / jwk
 
Komu ten dominikanin służy?
11 miesięcy temu / Lidka
 
Czyżby O.Gużyński chciał w TVN zająć miejsce Lemańskiego ?
11 miesięcy temu / Miki
 
no i narodził sie nowy celebryta dla tvn-u....
11 miesięcy temu / D68
 
Ale po co te listy, oburzenia, reakcje ? Gdzie sa przełożeni o. Gużyńskiego ?
11 miesięcy temu / Mirrro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.