DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Prof. Jacek Bartyzel o polityce zagranicznej PiS: postępowanie bezrozumne i irracjonalne

Prof. Jacek Bartyzel o polityce zagranicznej PiS: postępowanie bezrozumne i irracjonalne
Fot. Michal Dyjuk / FORUM

Profesor Jacek Bartyzel skomentował na Facebooku politykę zagraniczną Prawa i Sprawiedliwości w kontekście wydarzeń z ostatnich dni. W Warszawie odbyła się zorganizowana przez USA i Polskę antyirańska konferencja, przy okazji której padło niemało słów oskarżających nasz naród o udział w mordowaniu Żydów przez Niemców w trakcie II Wojny Światowej.

 

„Nie znajduję w historii drugiego takiego rządu, który by wciągał swój naród do wojny z państwem odległym o kilka tysięcy kilometrów, niemającym do nas żadnych pretensji terytorialnych ani sprzecznych interesów, przeciwnie – wykazującym i w przeszłości i obecnie życzliwe nastawienie, nadto, mimo swojego odmiennego wyznaniowo ustroju pozwalającego chrześcijanom żyć w spokoju i praktykować swoją religię, natomiast w interesie prawie tak samo odległego, jawnie rasistowskiego państwa plemiennego, którego klasa polityczna i zdecydowana większość ludności żywi do nas nieskrywaną nienawiść, systematycznie uprawia wobec nas przemysł pogardy, używa wszelkich możliwych środków nacisku, żeby ograbić nas pod pozorem rzekomych należności, i od którego jedyną rzeczą, jaką możemy spodziewać w podzięce za to, że staniemy po jego stronie będzie zepchnięcie nas w oczach świata w metafizyczne inferno ludobójców współwinnych (jeśli nie wręcz głównych sprawców) mordowania ludzi tej rasy kilkadziesiąt lat temu” – napisał na Facebooku profesor Bartyzel.

 

„To jest postępowanie tak bezrozumne, tak irracjonalne, że nie sposób tego nawet określić w kategoriach zwykłego zdrowego rozsądku” – skwitował politykę polskiego rządu.

 

 

 

Źródło: Facebook

MWł

 

 


DATA: 2019-02-15 17:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kraj zadłużony ma kilka pokoleń, przemysł zniszczony jak po nalocie dywanowym, banki w rękach obcych, środki masowego przekazu w 80% niemieckie, szkolnictwo zawodowe zlikwidowane, armia w stanie szczątkowym, kopaliny w olbrzymiej większości porozdawane. Taki jest stan na dziś. Ogólnie znany stan naszej ojczyzny. Największym zmartwieniem tego rządu nie jest robienie Polityki ale przetrwanie narodu. Smutne to ale prawdziwe. Że co, że nic gorszego nie może nas spotkać, nas prostych ludzi żyjących w Polsce? Otóż może. Wystarczy, że powrócą złodzieje i gdy już nie będą mieli pomysłu skąd czerpać "kasiorę", tak dla przykładu wprowadzą podatek katastralny. Że co, że nie mogą? Mogą, mogą i wówczas, gdy trzeba będzie wysupłać kilka, kilkanaście, albo kilkadziesiąt tysięcy rocznie okaże się, że ci nieudacznicy wcale nie byli tacy najgorsi. Przynajmniej nie kradli. Nadmieniam, iż nie jest to rząd moich marzeń, ale wedle stawu grobla.
ponad 1 rok temu / Wieża ciśnień
 
Z odrazą oglądałem twarze z polityków PO. Teraz z taką samą odrazą oglądam polityków PiS
ponad 1 rok temu / robak
 
Niestety, tragizm naszej obecnej sytuacji polega na tym, że mamy do wyboru albo słabość i bylejakość PiS-u, albo rządy bandytów, którzy powinni siedzieć w więzieniach. Nasz system, w którym trzeba uzyskać aż 5 procent, by wejść do sejmu i w którym wejście do sejmu nie ma żadnego znaczenia, jeśli nie tworzysz rządu, tylko betonuje ten układ.
ponad 1 rok temu / Homeomorfismus
 
To nie jest postępowanie bezrozumne. To jest postępowanie antypolskie. Jeszcze do niedawna łudziłem się, że może zdecydują na jakieś samodzielne ruchy w polityce. Teraz widać że syjonistyczne i antypolskie towarzystwo bierze górę. Na nich już w niczym nie można liczyć. Wszystko co mogli zrobić to zrobili (tzn. tylko 500+), z całej reszty obiecanek się wycofali a nawet gorzej, zniszczyli naszą dumę, zgodzili się na głoszenie fałszu, wycofali się rakiem z obrony naszych interesów. Żadne syjonistyczne marionetki, kierowane przez Chabad Lubawicz z ich Talmudem i kabałą, nie będą dbać o nasze interesy. Jak widać MM dobrze się odnalazł w takich klimatach. Niestety Polska umiera.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
No ale czego sie spodziewac po kims kto nie potrafi stanac w obronie tych najmlodszych niewinnych nienarodzonych?
ponad 1 rok temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.