DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To nie godne aby Pan profesor był zredukowany do roli polemisty pana Rowińskiego. Powinien być poproszony o opis obecnego kryzysu dwugłowego papiestwa i roli papieża Benedykta XVI. A na koniec polemika kto jest ważnym papieżem i kogo katolik powinien uznać za prawdziwego papieża... Nie lękajcie się prawdy!
13 dni temu / Jeremiasz
 
Benedykt XVI jest teologiem ale depozyt wiary zostawił w stanie nienaruszonym Ta uwaga to nie do niego !
14 dni temu / taki tam
 
Tekst redaktora Rowińskiwgo zrozumiałbym nieco inaczej niż sugeruje prof. Bartyzel. Wg mnie red. Rowiński nie sugeruje jakiejś drogi pośredniej między twardymi integrystami a progresistami. Krytykuje wg mnie słusznie, jak myślę pewne postawy wśród tzw. integrystów sprowadzające chrześcijaństwo to pewnego rodzaju karykatury. Proponuje przy tym jako rozeiązanie Tradycję, zwłaszcza tę monastyczną czy patrystyczną.
14 dni temu / raf
 
Zwrócę uwagę tylko na jedno; objętość tekstową N.T. w stosunku do łącznej objętości wszelkiego rodzaju rozpraw, kanonów, kodeksów, dokumentów posoborowych, katechizmów, i innych jakie Kościół Katolicki stworzył na przestrzeni prawie 2000 lat. Siłą rzeczy ogrom dokumentów dotyczących spraw doktrynalnych i nie tylko, powoduje swego rodzaju wypaczenie fundamentalnego "tak, tak - nie, nie". Czyli kanony, doktryny i kodeksy zaczynają tworzyć swoją własną rzeczywistość. Skrótowo można to określić, jako swego rodzaju "talmudyzację" wiary, w której zaczynają dominować kapłani, a słowo Boże staje się dodatkiem? Na koniec przytoczę coś, o czym zapominają w naszym zrelatywizowanym świecie, tak wierni jak i kapłani ; "bo grzeszy nie tylko ten kto grzech popełnia, ale i ten co grzesznika i jego grzech akceptuje i popiera". Ograniczona liczba znaków w komentarzach, nie pozwala na rozwinięcie tematu, stąd ta wymuszona skrótowość.
14 dni temu / UPS
 
Lepiej bym tego nie wyraziła. Na prof. Bartyzelu można polegać. Wyrazi również to, co człowiek czuje instynktownie, ale z powodu niedostatków intelektualnych nie umie wyrazić.
14 dni temu / Iw
 
ala wilk; aleś błysnął/błysnęła logiką i porównaniem. Żaden z z posoborowych papieży nie dorównywał w dyplomacji i kierowaniu Kościołem Piusowi XII który nigdy nie będzie święty bo komuna i masoneria nigdy się na to nie zgodzą. Papież ma być strażnikiem doktryny i liturgii a nie sentymentalnym duszpasterzem który ma zapewniać wiernym przyjemne przeżycia związane z religią. Nawet Chrystus nie mówił że przyszedł wskazać łatwą i przyjemną drogę do zbawienia, tylko drogę właściwą; krętą, przez krzyż i wąską bramę
14 dni temu / Tom
 
Teza dr Rowińskiego o aktualności ultramontanizmu w wypadku ortodoksyjności danego papieża ciekawa i skłaniająca do przemyśleń. Co do tekstu prof. Bartyzela : brawo za świetne porównanie do lata 1917 i rządów Kiereńskiego .
14 dni temu / Bartosz
 
Gdyby takich prof Bartyzelów było 100, udałoby się uratować polską naukę ... a tak; mamy Sodomę i Gomorę nauki bez szansy na ratunek, bo nie ma ich nawet pięciu. Nikt nowy i niezależny nie może się przebić do samodzielnych funkcji naukowych bez układów z uczelnianymi sodomitami i gomorytami; nie da się zbudować zespołu habilitacyjnego który przepuściłby człowieka o niezależnych poglądach, nie da się stworzyć komisji profesorskiej która przepuściłaby później takiego człowieka do wniosku do prezydenta o uzyskanie tytułu profesora.
14 dni temu / Tom
 
Lepszy posoborowy Bergoglio niż przedsoborowy Tiso. Nie wszystko przed soborem było dobre.
14 dni temu / ala wilk
 
Być może z de Maistre'm ma p. profesor rację, ale co do reszty, to Rowiński - mimo wszystkich moich wątpliwości nie tylko co do dyskutowanego tekstu- daje nadzieję i wierzy w Kościół. Prof. Bartyzel tak rozumie Kościół jako zbiorowisko sprzeczności które prowadzą de facto do jego śmierci, czyli tak naprawdę KK nie jest prawdziwym Kościołem. Takie podejście do dominacja ideologii nad wiarą i teologią. To rewers "modernistycznej" ideologii zmieniania wszystkiego w Kościele pod pozorem "rozwoju". Odpowiedzi możemy szukać np. u Papieża-Seniora BXVI m. in. w Jego hermeneutyka ciągłości.
14 dni temu / SymNT
 
Dziękuję prof. Bartyzelowi za tę wypowiedź, bo już mi ciśnienie skoczyło, kiedy czytałem pana Rowińskiego...
14 dni temu / M.
 
Im więcej "izmów" tym gorzej dla Prawdy
14 dni temu / Welo
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.