DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Prof. Gut: jeżeli będzie za mało osób zaszczepionych, nie zahamujemy żadnej choroby

Prof. Gut: jeżeli będzie za mało osób zaszczepionych, nie zahamujemy żadnej choroby
prof. Włodzimierz Gut, fot. Forumgwiazd / Forum

Jeśli będzie za mało osób zaszczepionych, nie zahamujemy żadnej choroby. Jeśli będzie odpowiednia ilość będziemy obserwowali jej redukcję – stwierdził prof. Włodzimierz Gut, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii.

 

- Jeśli będzie za mało osób zaszczepionych, nie zahamujemy żadnej choroby. Jeśli będzie odpowiednia ilość będziemy obserwowali jej redukcję – stwierdził prof. Gut w rozmowie z Polskim Radiem. Wirusolog zaznaczył, że podobną skuteczność w redukcji liczby zakażeń co szczepionka posiada stosowanie przepisów sanitarnych przez przynajmniej 80 proc. społeczeństwa. – Mechanizm jest ten sam – wyjaśnił.

 

- Nie lubię spekulacji – stwierdził odnośnie przewidywania realnej liczby zakażonych, a niewykrytych w procesie codziennego testowania. – Przyjmuję liczbę taką jaka jest. Mnożenie wszelakie jest mniemanologią stosowaną – dodał. – Przewidywanie czy jest ich 10, 1000, czy 100 to jest spekulacja. Nie mamy na to żadnych dowodów – podkreślił.  – Identyfikujemy wzrost – zachowania są niewłaściwe. Identyfikujemy spadek – identyfikujemy zachowania są właściwe – stwierdził. Tezie profesora może jednak przeczyć sytuacja z okresu wakacyjnego, podczas którego nastąpił drastyczny spadek przestrzegania przepisów sanitarnych, co nie miało wpływu na wzrost liczby zakażeń. 

 

- Cechą kowidu jest to, że bardzo rzadko sam zabija, często dobija – podkreślił wirusolog, odnosząc się do obserwowanej stosunkowo niskiej śmiertelności. Dodał jednak, że każdy, nawet włoski wariant jest możliwy, jeżeli „będzie kwestionowanie jakichkolwiek powodów istnienia kowidu, czy sposobów jego zwalczania”.

 

Wniosek nasuwa się jeden – zakończenie obecnego stanu możliwe będzie jedynie dzięki zaszczepieniu zdecydowanej większości społeczeństwa.

 

Źródło: polskieradio24.pl

PR

 

***

 

Niezależnie od naszego postrzegania problematyki dotyczącej SARS-CoV-2 wszyscy musimy uczciwie przyznać, że koronawirus rodem z chińskiego Wuhan poważnie przeobraził świat, w jakim żyjemy. O globalnych zmianach wywołanych zarazą traktować będzie najnowszy film w reżyserii Piotra Relicha pt. „Nowa (nie)normalność”.

 

Wesprzeć produkcję oraz uzyskać więcej informacji można TUTAJ.

Czytaj także:
DATA: 2020-10-04 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Totalna kompromitacja. Jak widać serwilizm w stosunku do "niewidzialnej" władzy nie ma granic.
15 dni temu / nikt, byle kto
 
Proszę panie profesorze wytłumaczyć dlaczego tak oświecony człowiek jak Bill Gates się wcale a wcale nie szczepi, ani swojej rodziny, ani bliskich re. na podstawie lekarza rodzinnego p. gates'ów
16 dni temu / Niktoś
 
Nie ma lekarstwa, nie ma szczepionki a wszyscy zakażeni oficjele i ważne osoby o których informowano że są zakażone bardzo szybko wracają do zdrowia i bez żadnych praktycznie komplikacji to gdzie ta straszna choroba. To coś tak jak z tą najbardziej śmiertelną trucizną którą ruskie otruli Nawalnego po czym on jakoś szybko to przetrzymał. Chyba dla ludzi to chyba nie sam wirus spowoduje najgorsze skutki i może właśnie o to chodzi.
16 dni temu / Johnny
 
Wirus poprzez swoje konsekwencje wpływa na świat jak każda choroba. Wystarczy ludzki rozum, żeby nad tym zapanować. Higiena i maseczki obowiązkowo dla ludzi cierpiących na choroby układu oddechowego. Dane z 02.10.2020 w Polsce mamy 543 osoby chore na 1 milion populacji wzrost zachorowań. W Belgii mamy 7669 osób chorych na 1 milon populacji wzrost zachorowań. W Japoni gdzie obowiązują zasay higieny mamy 43 osoby chore na 1 milion populacji spadek zachorowań. Nikt nie informuje, że są kraje w Europie w których jest spadek zachorowań np: Grecja , Rumunia, Węgry, Chorwacja . Choroba jest niebezpieczna nie wolno jej lekceważyć ale również nie wolno jej demonizować. Mamy Covid 19 polityczną i medialną dezinformację. Teraz rządy rządzą? Dane liczbowe z www.worldometers.info.coronavirus.
16 dni temu / Robi1
 
Panie Gut, kto Panu płaci???
16 dni temu / Kasia
 
do TZ. Napisał Pan/Pani: "Tymczasem na obecnego koronawirusa nie podaje się lekarstwa i nawet się go nie szuka, tylko wszystkich chce się szczepić". To nieprawda. Szuka się leku. Cały czas. Także w Polsce. Prace są zaawansowane.
16 dni temu / do TZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.