DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Prof. Grzegorz Kucharczyk: Rozpusta jako narzędzie rewolucji

Prof. Grzegorz Kucharczyk: Rozpusta jako narzędzie rewolucji

Rewolucjoniści zawsze uważali, że szerzenie rozpusty jest najlepszym mechanizmem na przygotowanie gruntu pod nową rewolucyjną rzeczywistość, nowy świat i nowego człowieka stworzonego przez rewolucję. Rozpusta jest wielkim resetem niszczącym wszystko, co dotychczas było – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk podczas konferencji „Utopia tęczowej rewolucji”.

 

W czwartek odbyła się konferencja online „Utopia tęczowej rewolucji”. Zorganizowało ją Centrum Życia i Rodziny. W konferencji udział wzięli: psycholog Agnieszka Szczygieł-Marianowicz, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, prof. Aleksander Nalaskowski, prof. Grzegorz Kucharczyk, redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz red. Jan Pospieszalski.

 

Prof. Grzegorz Kucharczyk mówił o genezie i konsekwencjach rewolucji seksualnej 1968 roku. Uczony wyszedł najpierw od przedstawienia wizji rewolucji ukazanej przez Fiodora Dostojewskiego w jego „Biesach”, gdzie istotą procesu rewolucyjnego było upowszechnianie rozpusty.

 

- Rewolucjoniści zawsze uważali, że szerzenie rozpusty jest najlepszym mechanizmem na przygotowanie gruntu pod nową rewolucyjną rzeczywistość, nowy świat i nowego człowieka stworzonego przez rewolucję. Rozpusta jest wielkim resetem niszczącym wszystko, co dotychczas było - powiedział prof. Kucharczyk. Przywołał ideę Donatiena de Sade'a, czyli traktowanie człowieka tylko poprzez stronę biologiczną. - To jest istota rewolucji, odwrócenie się od chrześcijańskiej wizji człowieka, która traktuje człowieka jako compositum, jako ciało i ducha. Benedykt XVI mówił, że nasza cywilizacja, wyrosła przy Kościele katolickim, charakteryzuje się zdolnością tworzenia szczęśliwych syntez - powiedział.

 

- Warto przypomnieć w tym kontekście nauczanie św. Jana Pawła II. W liście do rodzin Gratissimam sane napisał: „Rodzina ludzka żyje poniekąd w epoce nowego manicheizmu, w którym ciało i duch są sobie radykalnie przeciwstawiane. Ciało nie żyje z ducha ani też duch nie ożywia ciała. Człowiek w tym horyzoncie myślenia przestaje być osobą i podmiotem. Staje się wbrew zamierzeniom i deklaracjom wyłącznie przedmiotem. I tak na przykład, cywilizacja neomanichejska prowadzi do pojmowania ludzkiego seksualizmu raczej jako terenu manipulacji i eksploatacji” – cytował prof. Kucharczyk.

Jan Paweł II dodawał też, że racjonalizm nowożytny nie toleruje tajemnicy, jaką jest mężczyzna i kobieta. Wreszcie nie do przyjęcia jest dla niego Bóg, który staje się człowiekiem, aby człowieka odkupić.

 

- To jest najgłębsza geneza rewolucji seksualnej. Odrzucenie wiary. Za tym idą wszystkie inne konsekwencje - podkreślił profesor.

 

Jak przypomniał uczony, w 1920 roku w Rosji bolszewickiej zalegalizowano aborcję - było to pierwsze państwo na świecie, które dokonało takiego kroku. Towarzyszyła temu propaganda traktująca rodzinę jako formę opresji, a wolną miłość jako wyzwolenie. W efekcie rocznie w Moskwie dokonywano więcej aborcji niż rodziło się dzieci, aż wreszcie zakazał tego Stalin, bo nie byłoby rekrutów dla Armii Czerwonej. Pozostały jednak wszystkie inne elementy przedstawiania rodziny jako przestrzeni opresji.

 

Później na dziejach zachodu bardzo mocno zaważył wpływ szkoły frankfurckiej, która przedstawiała rodzinę jako przestrzeń autorytaryzmu, zniewalania kobiet, jako kolebkę faszyzmu. Dla przedstawicieli tej szkoły, zwłaszcza dla Herberta Marcuse, zniszczenie rodziny było aktem postępu. Propagowaniu takich idei towarzyszyło rozpowszechnianie fałszywych badań, na przykład przez Alfreda Kinseya, który przedstawiał dewiacje jako normę, bo brał jako próbkę badawczą więźniów.

 

Profesor zwrócił następnie uwagę na to, co działo się w Niemczech. - Nazizm pozostawił trwałe ślady w postaci zniszczeniu katolickiej tkanki społecznej. Nie było łatwo odtworzyć tego po 1945 roku. Na to nałożyła się fala amerykanizacji, towarzysząca procesowi denazyfikacji kulturowej. Efekt był taki, że konsensus wokół akceptacji dla tradycyjnego modelu rodziny, opierającej się na tradycyjnej moralności, kruszył się. Mówimy o pokoleniu ojców i matek studentów z 1968 roku. Dzieci-kwiaty w wydaniu niemieckim skądś wyrosły - właśnie z tego pokolenia, które było przygotowane na nadejście rewolucji – powiedział.

 

- I przyszła pigułka. W 1961 roku w Niemczech zachodnich wprowadzono pigułkę antykoncepcyjną ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami. To była ta pierwsza kostka domina, która poruszyła następne. Podobny fenomen był w innych krajach zachodnich, na przykład w Stanach Zjednoczonych. W Niemczech w latach 1964-1972 nastąpił wzrost liczby kobiet stosujących środki antykoncepcyjne z 215 tys. w 1964 roku do blisko 4 mln w 1972 roku. To jest ta skala zjawiska – kontynuował.

 

Dalej historyk wskazał na rolę Kościoła katolickiego w Niemczech, który w sprawie antykoncepcji zbuntował się wobec Rzymu. Biskupi wydali deklarację z Königstein i odrzucili Humanae vitae Pawła VI, pozostawiając sumieniu małżonków decyzję o tym, czy będą stosować środki antykoncepcyjne.

- Kiedy Kościół jest w kryzysie to i cywilizacja, która wyrosła przy Kościele, jest w kryzysie. I odwrotnie, jeżeli Kościół się odnawia, to tym lepiej dla naszej cywilizacji – powiedział profesor.

 

- To jest zasadnicza kwestia, w jakiej kondycji będzie Kościół. Od tego zależy, jak będą wyglądać wszystkie aspekty naszej cywilizacji – dodał.

 

Jak podkreślił, naszym szczęściem było to, że Kościołem w Polsce kierował Prymas Tysiąclecia. Zwłaszcza Śluby Jasnogórskie były takim swoistym przeciwieństwem rewolucji seksualnej 1968 roku.

- U najgłębszego korzenia zjawiska rewolucji seksualnej jest kryzys wiary, kryzys, który niesie ze sobą także kryzys rozumu. Kryzys rozumu oznacza kryzys pojęć, oderwanie się od prawdy, prawdy, która wskazuje właściwe miejsce człowieka. Człowiek jest tajemnicą, ale nie jest pępkiem świata, ma swoje miejsce w ładzie ogólnym, ładzie naturalnym, ale nie jest, mówiąc trywialnie, pępkiem świata – dodał.

 

Profesor powiedział też, że w Polsce jesteśmy obecnie w fazie przyspieszenia rewolucji, testowania przez rozmaitych biesów, na ile mogą sobie pozwolić. Kluczowa będzie tutaj rola Kościoła. Profesor wyraził obawę, czy różne uwikłania nie są jakąś siecią pajęczą lub jeszcze silniejszą, która nie pozwala Kościołowi powiedzieć non possumus. Powiedział dalej, że jest wiele znaków nadziei, jak choćby takie, że istnieje Centrum Życia i Rodziny oraz podobne organizacje.

 

Pach


DATA: 2020-10-23 07:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PIERWSZYM NARZĘDZIEM REWOLUCJI jest KŁAMSTWO. Nareszcie się BUDZĄ wierni Bogu.
1 miesiąc temu / iskierka
 
zapytaj lepiej jak bez tych środków udawał się model życia 2+2
1 miesiąc temu / do Revera
 
Brakuje nam dziś takiego Prymasa Tysiąclecia..
1 miesiąc temu / rrr
 
Remedium na marksistowską cywilizację śmierci posługująca się m.in narzędziem rozpusty jest chrześcijańska wizja człowieka na której budowano cywilizację łacińską opartą na katolickim credo; albowiem, jak pisał św. Paweł do Hebrajczyków 11,6 " Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi wierzyć, że Bóg jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają" ; a na innym miejscu, zachęcał 11,26 " Uważał bowiem za większe bogactwo znoszenie zniewag dla Chrystusa, niż wszystkie skarby Egiptu, gdyż patrzył na zapłatę". Reasumując, kryzysu rozumy nie da się przezwyciężyć odrzucając wiarę.
1 miesiąc temu / t
 
Chciałbym podzielić się z Państwem krótką refleksją na temat całej tej sytuacji, w której przyszło nam funkcjonować. Mam coraz większe przeświadczenie, że cała ta pandemia to czyjeś celowe działanie, żeby przeprowadzić na świecie rewolucję i przekształcić go wedle jakiejś koncepcji, której kontury powoli zaczynają się już rysować. Przecież nie obronimy swoich wartości działając wirtualnie, a w takiej przestrzeni głównie się poruszamy. Walec rewolucji wciąż jedzie do przodu odbierając nam coraz więcej pola. Pozamykali nas, ograniczyli kontakty, wciąż podsycana jest psychoza strachu, daliśmy się zapędzić do zagrody jak bydło, robią już z nami co chcą, czy na dłuższą metę można tak żyć ? Nagle któregoś dnia obudzimy się w zupełnie innym już świecie od którego nie będzie odwrotu bo wprowadzone instrumenty zwiążą nam całkowicie ręce. Kiedy czytam Księgę Objawienia, która mówi o wielkim ucisku, odnoszę ważenie, że obecny stan to jest już preludium do tych wydarze
1 miesiąc temu / tak tylko
 
Proszę porównać ile kobiet stosowało środki antykoncepcyjne przed 1989r., a ile obecnie. Grunt pod rewolucję w Polsce jest od dawna przygotowywany. Niestety Kościół od wielu lat nic nie mówi, że antykoncepcja farmakologiczna jest grzechem. Encyklika Humanae Vitae jest całkiem zapomniana. Efekty widzimy w ostatnich dniach gdy pokolenie nowych barbarzyńców wyszło na ulice. Kościołowi i wiernym nie sprzyja zamęt .
1 miesiąc temu / Revera
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.