DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Prof. Ewa Budzyńska: na uczelniach zmierza się w kierunku służenia ideologiom

Prof. Ewa Budzyńska: na uczelniach zmierza się w kierunku służenia ideologiom
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Ernie Stephens)

Nie mogę wyprzedzać decyzji Komisji. (...) Oczekiwałabym uniewinnienia, ale to suwerenna decyzja Komisji Dyscyplinarnej – powiedziała w rozmowie z Polskim Radiu 24 prof. Ewa Budzyńska, socjolog związana z Uniwersytetem Śląskim oskarżona o homofobię i nietolerancję, która na znak protestu zdecydowała się odejść z uczelni.

 

Prof. Ewa Budzyńska zapytana, czy rozważa możliwość ponownego związania się z Uniwersytetem Śląskim odpowiedziała, że nie po to podjęła taką decyzję, żeby się teraz z niej wycofywać. – Com napisał, tom napisał - powiedział kiedyś Piłat. (…) Zrobiłam to w sposób samodzielny, w geście protestu. Dla mnie nie tyle jest ważna moja sytuacja – dzisiaj jestem, jutro mnie nie będzie na uczelni – ważne jest to, co będzie się działo po moim odejściu. Ważne jest zachowanie wolności akademickiej. Zostają tutaj młodsi koledzy i koleżanki – chodzi o to, żeby mogli działać tu naukowo, w atmosferze pełnej wolności – tłumaczyła socjolog w Polskim Radiu 24.

 

Coś niedobrego dzieje się na uczelniach. Na uniwersytetach podstawą powinien być spór i dyskusja, a nie jakieś sankcjonowanie poglądów, które niezgodne są ze stanowiskiem jednej strony sporu. Mam wrażenie, że odchodzi się od poszukiwania prawdy i zmierza w kierunku służenia ideologiom –  dodała prof. Budzyńska.

 

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny przekazali w czwartek władzom Uniwersytetu Śląskiego ponad 32 tys. podpisów w obronie socjolog, prof. Ewy Budzyńskiej. Podpisy mają wpłynąć do Komisji Dyscyplinarnej, która ma w piątek podjąć decyzję w sprawie socjolog.

 

Liczymy na to, że jeśli Uniwersytet Śląski wycofa się z haniebnego procesu dyscyplinarnego, pani profesor zechce wziąć pod uwagę wniosek studentów, wielu kolegów i koleżanek ze społeczności akademickiej, a także głosy ponad 30 tys. Polaków, którzy gorąco pragną, aby nadal prowadziła działalność dydaktyczno-wychowawczą, kształtowała rzesze studentów i broniła życia i rodziny – powiedział Kazimierz Przeszowski (wiceprezes CZiR).

 

Źródło: Polskie Radio 24

TK

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

Ponad 33 tys. podpisów w obronie prof. Ewy Budzyńskiej trafiło do Rektora Uniwersytetu Śląskiego

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny przekazali Rektorowi Uniwersytetu Śląskiego ponad 33 tys. podpisów poparcia dla postawy prof. Ewy Budzyńskiej, która broniąc małżeństwa i rodziny, została oskarżona o „homofobię”. W związku z jej wypowiedzią, Rzecznik Dyscyplinarny uczelni wszczął postępowanie i zażądał ukarania pani profesor. Decyzja w tej sprawie zapadnie w piątek.

 

 


DATA: 2020-01-31 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Uniwersytet" - sama nazwa uczelni powinna wskazywać na wartości uniwersalne, miejsce na dyskusje i ścieranie się poglądów, a nie ich narzucanie. Proponuję zmianę nazwy na "LGBTstytet". Sytuacja na tej uczelni kojarzy się jednoznacznie z systemami totalitarnymi, narzucającymi przemocą ideologie i wymuszające głoszenie takich, a nie innych poglądów. Coś z komunizmu, a może z nazizmu ?
5 miesięcy temu / Stefan
 
...orfików, nie morfików oczywiście.
5 miesięcy temu / M
 
Nihil novi sub sole. A czymże innym była sekta morfików Pitagorejskich?
5 miesięcy temu / M
 
Całkowite przejęcie uczelni przez lewicę już się dokonało,najlepszy dowód-postawa pani profesor to wyjątek,reszta akceptuję całkowicie obecną sytuację,lub milczy że strachu.A pamiętać należy,że środowisko akademickie do bohaterskich nie należy,króluje konformizm i obrzydliwe wręcz lizusostwo,bez tego nie sposób właściwie zrobić kariery na uczelni
5 miesięcy temu / nauczkrzysztof
 
Dziwić się że wszystkie uniwersytety w Polsce są lewackie
5 miesięcy temu / kolo
 
prof. EB ma miły głos i wyczuwalną inteligencję, elokwencję; wczoraj słyszałem rozmowę z nią w Radiu24, polecam. Choć socjologia to nie nauka a dziennikarstwo, vide o. prof. JM Bocheński RIP
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.