DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Prof. Chodakiewicz o echach afery polsko-żydowskiej: „pogratulować Kremlowi strategii”

Prof. Chodakiewicz o echach afery polsko-żydowskiej: „pogratulować Kremlowi strategii”
Marek Jan Chodakiewicz. Fot. Maciej Biedrzycki/FORUM

Trzeba pogratulować Kremlowi (…) odgrzewania wątków propagandowych ustanowionych jeszcze przez Komintern, gdzie w „pańskiej, faszystowskiej Polsce ” podli antysemici znęcają się nad mniejszościami  – odniósł się do niedawanych ataków dyplomacji rosyjskiej na Polskę prof. Marek Chodakiewicz.

 

Profesor przypomniał, że owe mniejszości w propagandzie sowieckiej zostały wyzwolone przez Armię Czerwoną ramię w ramię z „bratnim Wehrmachtem” we wrześniu 1939 roku.

 

- Jeżeli się dorabia Polsce gębę w tak bezczelny sposób, jeżeli manipuluje się emocjami spadkobierców ofiar holokaustu to trudno się spodziewać czegokolwiek innego. Moskwa rozgrywa tę sprawę po mistrzowsku – wskazał na antenie TVP amerykański historyk polskiego pochodzenia.

 

Rosja poprzez wypowiedzi swoich dyplomatycznych przedstawicieli dołącza się do chóru oskarżycieli, którzy jednym głosem wskazują nasz kraj jako pełen antysemitów. Nasi wschodni sąsiedzi wykorzystując konflikt na linii Tel Awiw – Warszawa, chcą ugrać jak najwięcej dla siebie.

 

Profesor wskazał jaką strategię w tej sytuacji musi obrać polski rząd - Polacy muszą myśleć, co jest w ich interesie i nie dawać nic za darmo. Polska może głosować np. za sprawami izraelskimi, a jak nie, to się wstrzymać lub głosować przeciwko. Albo gramy razem, albo się podlizujemy.

 

Oberwało się także Janowi Tomaszowi Grossowi. Chodakiewicz wskazał, że jego metodologia badań wywodzi się od tej zapoczątkowanej podczas rewolucji kulturowej w latach sześćdziesiątych. - Po jednej stronie stoją zwolennicy badań, a po drugiej stronie stoją zwolennicy dekonstrukcji, którzy zakładają jakąś tezę, a potem ją głoszą bez dowodów – zaznaczał, nie dziwiąc się, że Grossa za granicą promują lewicowe media jak np. CNN.

 

 

Źródło: tvp.info, dorzeczy.pl

PR


DATA: 2018-02-14 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odpowiedzialnymi za taki stan rzeczy są polscy politycy którzy dali się zmanipulować i wciągnąć w ten przekręt. Zakompleksienie, sentymentalizm oraz brak umiejętności gospodarowania czyni z polskich "elit" bardzo łatwy przedmiot do rozgrywek politycznych. Polityka to nie tylko umiejętność knucia intryg, ale odważne i prznoszące kożyści gospodarowanie kapitałem i zasobami. Obecnie rządzący to absolwenci szkół prawniczych, politolodzy i ekonomiści którzy nigdy nie musieli być odpowiedzialni za nic a swoje wykształcenie i wynagrodzenie mają z podatków ludzi którzy wypracowywują, gospodarują i działają przedsiębiorczo. Dlatgo nikt jeszcze nie poszedł siedzieć za błędy wobec polskiej racji stanu, malwersacje i to nie tylko dlatego że ma powiązania agenturalne ale dlatego że wyrobił jedynie umiejętności wyszukiwania synekur i protekcji. Po prostu biurokraci to wszystko czym są. Mamy polski bizantynizm zmieszany z mentalnością żydowską. A gdzie chrześcijaństwo?
6 miesięcy temu / Krzysiek
 
WOJNA IRAN - IZRAEL POLSKIE ZOBOWIĄZANIA WOBEC IZRAELA rządowe dokumenty
6 miesięcy temu / youtube
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.