DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Prof. Chazan nie zabił dziecka - teraz zajmuje się nim prokuratura

Prof. Chazan nie zabił dziecka - teraz zajmuje się nim prokuratura
prof. Bogdan Chazan fot. Artur Chmielewski/FORUM

Dyrektor warszawskiego szpitala im Świętej Rodziny, prof. Bogdan Chazan odmówił zabicia nienarodzonego dziecka i właśnie ta odmowa stała się powodem wszczęcia śledztwa przez prokuraturę.

 

Przypomnijmy, że prof. Chazan odmówił wykonania aborcji na nienarodzonym dziecku swojej pacjentki i nie wskazał – jak nakazuje w takich przypadkach polskie prawo – miejsca, gdzie ta mogłaby przejść krwawy „zabieg”.

 

Na decyzję prof. Chazana, która uratowała życie ciężko choremu dziecku, rzucono gromy w lewicowych mediach. Sprawą zainteresowali się też postępowi politycy. Postkomuniści z SLD złożyli w tej sprawie zawiadomienie do warszawskiej prokuratury. Ta wszczęła śledztwo w sprawie decyzji prof. Chazana.

 

Jaka jest przyczyna działań podjętych przez prokuraturę? Śledztwo dotyczyć ma „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza szpital im. Świętej Rodziny w Warszawie w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży”.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2014-06-18 18:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest prawdopodobnie podesłany i opłacony atak aby dobre imię Pana Profesora Chazana zniszczyć i pozbawić kierowania tym szpitalem, który mogą przejąć kolesie rządzących. Przy okazji odwrócić uwagę od afer.
ponad 6 lat temu / Martyn
 
Wyrok śmierci na nienarodzone dziecko które dokonało ciężkiego przestępstwa powinien wydać sąd jeśli dopuszcza tego prawo. Katować dziecko i matkę powinien fachowiec czyli kat. Lekarzowi nic tu do roboty. Nie jest zabójcą.
ponad 6 lat temu / trochę logiki
 
Lekarz ma leczyć, a nie zabijać. Czy postleninowskie organizacje nie mogą tego ogarnąć?
ponad 6 lat temu / mataleo
 
Uwaga na niebezpiecznych postkomunistow z SLD,ktorych korzenie wywodza sie z PZPR- partii mordujacej Akowcow i ksiezy a dzisiaj zmieniaja nazwe na Stowarzyszenie Likwidacji Dzieci na czele z Herodem Millerem:
ponad 6 lat temu / Janusz
 
"narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza szpital im. Świętej Rodziny w Warszawie w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży?. przecież oni są nienormalni! tych ludzi niedorozwiniętych trzeba koniecznie odsunąć od władzy i stanowisk! nie może tak być, że państwem rządzą kretyni!
ponad 6 lat temu / edek
 
"Śledztwo dotyczyć ma narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia" - chorym, czyli pacjentem, było dziecko. Tak więc uzasadnienie można streścić tak: Profesor Chazan naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bo odmówił odebrania mu życia. Absurd postępactwa sięga zenitu.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.