DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Prof. Chazan: pigułka „dzień po” szkodzi zdrowiu kobiet i zagraża płodności

Prof. Chazan: pigułka „dzień po” szkodzi zdrowiu kobiet i zagraża płodności
prof. Bogdan Chazan fot. Artur Chmielewski/FORUM

Zdaniem prof. Bogdana Chazana zgoda na sprzedawanie tzw. pigułki „dzień po” bez recepty jest bardzo niebezpieczna. – Udostępnianie pigułki „dzień po” bez recepty może mieć dewastacyjny wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet, w tym na płodność w przyszłości – powiedział ginekolog.

 

Prof. Chazan nie ma wątpliwości, że zażywanie pigułki „dzień po” to wielkie niebezpieczeństwo dla zdrowia kobiety. – Tabletka szkodzi w sytuacjach zagrożenia zatorem, zaburzeniami krzepnięcia, chorobami wątroby – powiedział. – Trochę się dziwię decyzji ministra, że pozwolił na to, aby wyłączyć lekarza z jego obowiązków ostrzegania pacjentów przed tymi konsekwencjami – dodał.

 

PROTESTUJ PRZECIWKO PIGUŁCE „DZIEŃ PO” BEZ RECEPTY

 

Ginekolog i były dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny nie ma wątpliwości, że „w odległej perspektywie sądzę, że decyzja ta jest niekorzystna dla zdrowia prokreacyjnego populacji”. Ocenił również, iż pigułka taka poważnie zagraża prokreacji. – Tego typu środek nie tylko ingeruje w naturalne mechanizmy prokreacji, ale także nie można wykluczyć jego działania niszczącego życie poprzez zaburzenie zagnieżdżania się zarodka w błonie śluzowej macicy – stwierdził prof. Chazan.

 

Na sprzedaż pigułki „dzień po”, zażywanej po stosunku seksualnym, zezwoliła Komisja Europejska. Oficjalnie wielu lekarzy twierdzi, iż jest to zwykły środek antykoncepcyjny. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana. Pigułka blokuje bowiem zagnieżdżanie się zapłodnionej komórki jajowej, czyli ludzkiego życia, doprowadzając do de facto do jej destrukcji. Jest to więc środek aborcyjny.

 

Dopuszczenie do sprzedaży pigułki „dzień po” zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia. Jak stwierdził wiceminister Sławomir Neumann, w Polsce pigułki bez recepty będą dostępne w ciągu kilku dni.

 

 

Źródło: wpolityce.pl/tvpinfo/kai

ged


DATA: 2015-01-16 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@kobieta: nieprawda że jeśli ktoś żyje grzesznie, to znaczy że popiera grzech! Odpowiedz sobie sama na pytanie: czy jesteś bezgrzeszna? Nie sądzę byś odpowiedziała "tak". Więc następne pytanie: czy pochwalasz swoje grzechy? Jeśli byś odpowiedziała "tak" to byłabyś obłudna, bo ganiłabyś u prof. Chazana dokładnie to co dotyczy Ciebie. Ale przypuszczam że odpowiesz "nie". W takim przypadku sama widzisz (i ja też widzę, bo dotyczy to każdego katolika): grzeszymy, ale NIE POCHWALAMY swoich grzechów, a nawet za nie żałujemy (jest to warunek spowiedzi, prawda?). W takiej sytuacji zarzuty które kierujesz do prof. Chazana dotyczą wszystkich katolików, w tym Ciebie. Co do unikania wypowiedzi na temat swych grzechów - naprawdę Cię to dziwi? A gdybym poprosił: "wymień swoje grzechy" - to popełniłabyś ekshibicjonizm duchowy? Być może prof. Chazan unika rozmów na temat swojego grzechu właśnie dlatego bo się go wstydzi i nie może z nim zerwać, a nie dlatego że go popiera.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany; po co pytać kogoś, czy pochwala grzech życia w drugim związku po rozwodzie, jeśli ten człowiek tak żyje? Teoretyczne wyznania, że "pochwala", czy że "nie pochwala" nie mają w takiej sytuacji znaczenia. Człowiek żyjacy w ponownym związku po rozwodzie daje swoim sposobem życia świadectwo co sądzi na temat rozwodów i ponownych związków. Nie wątpię, że nie znasz wypowiedzi profesora na ten temat, bo skrzętnie unika wypowiedzi na temat swojego życia osobistego. I nie dziwię się dlaczego.
ponad 5 lat temu / kobieta
 
@kobieta: nie rozumiem, co niby jest osobliwego w moralności katolickiej? Po pierwsze, katolicy mają obowiązek upominać grzesznych bliźnich (Ez3,17-21). Po drugie, KAŻDY katolik jest grzesznikiem (bo każdy człowiek jest grzesznikiem). Z pierwszego i drugiego logicznie wynika, że grzesznicy mają OBOWIĄZEK upominać grzeszących bliźnich! Wyjątek stanowi OBŁUDNE SĄDZENIE, czyli wydawanie wyroku dotyczącego grzechu tego samego rodzaju lecz różnej wagi przez obłudnego grzesznika (drzazga i belka: Mt7,1-5). Aby stwierdzić (a nie rzucać oszczerstwa, które - UWAGA!!! - są ciężkim grzechem!) czy prof. Chazan jest obłudnym grzesznikiem, musiałabyś podać fakt z jego życia z którego wynikałoby że pochwala grzech cudzołóstwa. Czy pytał go ktoś w tej sprawie i z jego odpowiedzi wynikałoby że pochwala? Bo nic mi na ten temat nie wiadomo.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany; przedstawiasz bardzo osobliwą moralność. Według Ciebie jak ktoś żyje w drugim związku po rozwodzie, ale nie napiętnuje swojego grzechu, lecz gani CUDZE grzechy, to nie jest obłudnikiem??? Poza tym racz zauważyć, że grzech zdrady i rozbicia małżeństwa i związania się z kimś innym to nie jest jakiś tam mały grzech, ale to najgorszy z możliwych grzechów przeciwko drugiemu człowiekowi (oprócz morderstwa). Człowiek, który tak postępuje nie ma żadnego moralnego prawa pouczać innych w żadnej kwestii. Niech się zajmie swoim sumieniem.
ponad 5 lat temu / kobieta
 
@kobieta: ano właśnie, tak myślałem - RACZEJ, czyli nie ma Pani pewności. Poza tym, trochę konsekwencji proszę. Jeśli uważa Pani że prof. Chazan ma 70 lat i z tego Pani wnioskuje że dzieci ma dorosłe, to dlaczego podejrzewa Pani że żyje z KOCHANKĄ, czyli że uprawia z nią seks??? Czyli małych dzieci mieć nie może, ale seks może uprawiać? Ciekawe... Co do słów ś.p. ks. Tischnera, to nie są one dogmatem katolicyzmu, a poza tym pozwolę sobie na odmienne zdanie - są ludzie cnotliwi w jednej dziedzinie, a w innych grzeszący. Tak naprawdę każdy/a z nas jest grzesznikiem, ale kto powiedział że w jednakowym stopniu łamiemy wszystkie przykazania? Jedne łamiemy w większym, inne w mniejszym. Czyli jak najbardziej ktoś może być pijakiem, a jednocześnie nie zdradzać żony. I vice versa. Prof. Chazan byłby obłudnikiem gdyby ganił grzech cudzołóstwa, a przecież tego nie robi. Natomiast gani grzech zabijania dzieci, a obecnie ich nie zabija - więc obłudnikiem nie jest.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Rozczarowany; pan Chazan ma 70 lat więc jeśli ma dzieci z obecną partnerką, to raczej dorosłe i poważnych szkód wychowawczych nie odniosą. Jeśli żona nie chce by do niej wrócił (nie wiem) to i tak nie jest to usprawiedliwienie żeby żył z kochanką, prawda? Ks.Tischner powiedział coś takiego "Dramat życia religijnego polega na tym, że jest ono za mało integralne.. Nie można być cnotliwym w jednej dziedzinie, a w innych nie. Jeśli ktoś chce być wierny w małżeństwie, musi także przestać pić, zacząc dotrzymywać zobowiązań...\'\' To ostatnie zdanie można sparafrazować pod kątem prof. Chazana "Jeśli ktoś chce być wiarygodnym obrońcą nienarodzonych, musi także w innych sferach życia być wiarygodnym. W przeciwnym razie jest obłudnikiem." Ta zasada zresztą odnosi się do każdego człowieka.
ponad 5 lat temu / kobieta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.