DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Prof. Bartyzel uznany przez Komisję Dyscyplinarną UMK za niewinnego. Zarzucano mu m.in. antysemityzm

Prof. Bartyzel uznany przez Komisję Dyscyplinarną UMK za niewinnego. Zarzucano mu m.in. antysemityzm
Źródło: youtube.com/ PCh24 TV

Komisja Dyscyplinarna ds. Nauczycieli Akademickich UMK uznała, że prof. Jacek Bartyzel nie dopuścił się zarzucanych mu czynów, w tym propagowania treści antysemickich. O sprawie poinformował sam naukowiec na swoim profilu na Facebooku.

 

„Mam honor powiadomić, że w dniu dzisiejszym otrzymałem orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich UMK z dnia 10 grudnia 2019 r. wraz z uzasadnieniem, uznające mnie za NIEWINNEGO zarzucanych mi czynów, tj. 1) propagowania treści antysemickich i wypowiedzi obraźliwych pod adresem narodu żydowskiego; 2) nawoływania do stosowania przemocy wobec polskich naukowców; 3) zniesławienia donoszącego na mnie dr. hab. Adama Leszczyńskiego przez nazwanie go sykofantem w służbie publicznego kultu judeolatrii” – napisał prof. Bartyzel.

 

Jak dodał, nie posiada informacji, by od takiego orzeczenia odwołał się rzecznik dyscyplinarny lub ktokolwiek inny. „Wolność wypowiedzi i wolność akademicka, a przede wszystkim prawda i sprawiedliwość póki co się zatem obroniły, ale czuwajcie, bo Zły nie śpi i krąży w poszukiwaniu swoich ofiar” – dodał naukowiec.

 

Profesor Jacek Bartyzel znalazł się pod ostrzałem po jego wpisie na Facebooku, w którym historyk odniósł się do relacji polsko-żydowskich oraz antypolskich wypowiedzi niektórych Polaków. Mocne słowa zaowocowały pismem, jakie do rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika złożył w tej sprawie publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie dr hab. Adam Leszczyński. Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza” w artykule zatytuowanym „Antysemicki wpis profesora z toruńskiego uniwersytetu”.

 

„To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem – w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe. W ogóle nawet nie próbować dyskutować czy przekonywać, bo to daremne; oni nie są zdolni do okazywania wdzięczności, uważają natomiast, że wszystko im się należy” – napisał prof. Jacek Bartyzel we wpisie, który został usunięty przez administrację Facebooka. Historyk odniósł się w swoim tekście również do osób, które atakują własny naród.

 

Profesor Bartyzel zauważył, że takie osoby „kalają własne gniazdo, gorliwie przyłączając się do polakożerczej kampanii pomówień”. Jako karę dla – jak napisał – Polaków z metryki zaproponował „dożywotnią infamię narodową”. Zasugerował także publiczną chłostę.

 

Więcej o sprawie pisaliśmy w materiale:

Donos na prof. Bartyzela. „Wyborcza” pisze o „antysemityzmie”, historyk komentuje zarzuty

 


Źródło: PCh24.pl / Facebook / torun.wyborcza.pl

MA, MWł

 

 


DATA: 2020-02-25 14:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeczytajcie proszę książkę: ?Ministerstwo Spraw Obcych? ? Krzysztofa Balińskiego a pozbędziecie się wszelkich wątpliwości stepowych sprytków ? co do PiS jak i całej reszty spod szyldu KPP i Bund-u. Fantastyczna książka na poziomie pozycji Józefa Mackiewicza ? ?Zwycięstwo prowokacji?. Pozwala łatwo zrozumieć ostatnie 80 lat historii Polski. Rzecz genialna. Jako uzupełnienie polecam wyśmienitą książkę pt. ?Najnowsza spiskowa historia Polski? autorstwa pana Mariana Miszalskiego. Marian Miszalski pokusił się o stworzenie pierwszej spiskowej prawdziwej wersji najnowszej historii Polski. Analizuje najważniejsze spiski, morderstwa polityczne i podstolne układy, które tak naprawdę wykuwają naszą rzeczywistość. Jeśli ktoś chce wiedzieć w jakim kraju żyje ? po prostu musi tę książkę przeczytać. Najnowszą historię Polski znamy z obrazów kolejnych głosowań, rządów, premierów i posłów, wreszcie ustaw, które pozornie kształtują naszą rzeczywistość. Ale czasem spod teg
1 miesiąc temu / panMarek
 
Brawa dla Pana profesora Bartyzela. Niewielu jest dzisiaj odważnych naukowców. Ze świecą szukać.
1 miesiąc temu / Dariusz
 
Cześć o chwała prof. Bartyzelowi za prawdę. Jak się prawda nie podoba można jechać do na przykład, Belgii.
1 miesiąc temu / Gość
 
A ja jestem antyżydowski i nikt ani nic nie jest w stanie mi tego zabronić. Konstytucyjna wolność słowa pozwala mi na wypowiadanie się i prezentowanie własnego zdania krytycznego na temat każdego żyda z osobna i żydów jako społeczności religijnej nie należy mylić z określeniem naród żydowski, bo takiego narodu nie ma.
1 miesiąc temu / odszkodowania
 
Sądzenie człowieka za oczywistość to maltretowanie, a to wszystko właśnie ma tak działać żeby już nikomu się nie chciało głosić moralności i nauk Chrystusa !
1 miesiąc temu / xyz
 
Byłoby, gdyby został, o zgrozo, uznany za WINNEGO?...
1 miesiąc temu / A cóż
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.