DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Prof. Bartyzel: premierem powinien być Kaczyński, obsadzenie Szydło to demoralizacja

Prof. Bartyzel: premierem powinien być Kaczyński, obsadzenie Szydło to demoralizacja
REUTERS / FORUM
#WYBORY    #PIS    #PREMIER    #JACEK BARTYZEL    #KACZYŃSKI    #SZYDŁO    #SONDAŻE    #JAROSŁAW    #BEATA

Tuż po wyborach na wszelkich forach internetowych rozgorzała dyskusja o wynikach elekcji. Jeden z najciekawszych powyborczych komentarzy zamieścił na jednym z portali internetowych profesor Jacek Bartyzel.


Znany konserwatywny politolog umieścił na Facebooku swoje dezyderaty pod adresem zwycięzców. Po pierwsze uważa, że premierem w rządzie PiS powinien zostać Jarosław Kaczyński: „Będąc już panem sytuacji Jarosław Kaczyński ma moralny obowiązek położyć kres mistyfikacji, iż formalnie rządzić ma kobiecinka zapewne poczciwa, ale o kompetencjach raczej niewiele większych niż odchodząca premier, a zatem samemu stanąć na czele rządu. Oddzielenie władzy realnej od nominalnej jest dopuszczalne tylko w monarchii, gdy czynniki niezależne od ludzkiej woli, jak fizyczna lub umysłowa niezdolność dziedzica korony, do tego zmuszają; w każdym innym wypadku jest nieuczciwe i demoralizujące”.


Jacek Bartyzel zauważył także, że program gospodarczy PiS jest bardzo niebezpieczny: „Niech ręka boska broni rząd PiS przed próbą realizacji socjalno-ekonomicznych obietnic wyborczych” – czytamy na profilu uczonego.


„Żadnego nowego średniowiecza oczywiście nie będzie, niemniej głównym kryterium, wedle którego należy rozliczać tę ekipę, będzie skuteczna wola nie tylko zatrzymania, ale odwrócenia procesu dechrystianizacji Polski oraz destrukcji porządku naturalnego, co było głównym owocem rządów PO” – dodał profesor Bartyzel.


"Najchętniej dodałbym jeszcze punkt czwarty, czyli nadzieję, że spełnią się obawy Michnika, iż Kaczyński podąży tą samą drogą, co Putin i Orban, a zatem, iż Polska wzmocni front antydemoliberalny; zdolność do "przestawienia zwrotnic", zarówno geopolitycznych, jak cywilizacyjnych, uczyniłaby z niego naprawdę męża stanu o historycznym wymiarze; ale to "marzenie ściętej głowy", więc go nie dodaję" - czytamy na profilu uczonego.

 

"Co chwilę słyszę, że będzie to sejm bez lewicy. A ja, jak ten Diogenes, szukam z latarką prawicy, ale znajduję tylko szeroką równinę, jak w Konwencie" - podsumował wybory w kolejnym wpisie uczony.

 


Źródło: Facebook

kra
DATA: 2015-10-26 11:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Robuś! Co ma piernik do wiatraka? Jeżeli pani Szydło jest taka jak myślę, to w przypadku chęci sterowania nią przez JK, nie podda się temu. Może JK wyprowadził młodych, a on zostanie prezesem seniorem.
ponad 4 lata temu / zgred
 
Do Robert : A to bardzo interesujące !?
ponad 4 lata temu / zniesmaczony
 
@zgred Nie wierzysz Kaczyńskiemu a to, że Szydło i jej polityczny byt jest całkowicie od niego uzależniony już Ci nie przeszkadza. Jak w takim radzie może ona być wiarygodna? I jak ciemne powiązania Kaczyńskiego mają pominąć Szydło?
ponad 4 lata temu / Robert
 
@zniesmaczony Realizacja tych obietnic polega na ograbieniu Polaków z tego co jeszcze im zostało.
ponad 4 lata temu / Robert
 
Gdyby JK postąpił, tak jak to mówi pan Bartyzel, to na samym początku pokazałby, że jest kłamcą, a więc reszta też jest jak u kłamcy! Ta "kobiecina", w moim odczuciu jest o wiele mądrzejsza od pana Bartyzela! Jest też o wiele wiarygodniejsza i rzetelniejsza od Jarosława Kaczyńskiego, któremu ja osobiście nie wierzę. Ma chyba jakieś ciemne powiązania.
ponad 4 lata temu / zgred
 
0o podatki. 1o restytucja mienia. 2o reprywatyzacja. 3o reforma prawa cywilnego (np. likwidacja wieczystego użytkowania), handlowego (usunięcie niespójności), spółdzielczego (uwłaszczenie członków), rodzinnego.Węgry, Litwa, Czechy już dawno uchwaliły nowy kodeks cywilny - a u nas bajzel 4o sądownictwo, prawo wyborcze i inne kwestie konstytucjyjne To będzie bolało, więc ludziom trzeba wprost powiedzieć. Kasy nie ma! I nie będzie jej bez reform!
ponad 4 lata temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.