Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Prof. Andrzej Nowak: Polacy, nie pytajmy dlaczego upadliśmy, tylko dlaczego przetrwaliśmy! [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Prof. Andrzej Nowak wkracza w czwartym tomie epokowego dzieła „Dzieje Polski” w okres największej świetności Rzeczypospolitej. Oczywiście nie brakuje problemów, wojen, buntują się lennicy, na wschodzie złowieszczo rysuje się sylwetka Moskwy dążącej do osiągnięcia imperium, ale Korona i Wielkie Księstwo Litewskie wciąż rosną w siłę. Tak samo zresztą jak i dynastia Jagiellonów. Ten proces zwieńczy Unia Lubelska w 1569 r.

 

O czwartym tomie „Dziejów Polski” z prof. Andrzejem Nowakiem rozmawia Jacek Ożóg.


DATA: 2020-02-01 10:14:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Powstawaliśmy przez Łaskę którą otrzymaliśmy z Góry, przodkowie nasi raczyli ją przyjąć czując w sobie wielką dumę i wybraństwo uczucie będące nabytą skazą bliskowschodnią. Upadaliśmy z powodu naszej nędzy szczególnie wśród elity gardzącej pozostałymi ludźmi. I tylko pełne zrozumienie Dlaczego i Jak upadliśmy będzie dowodem na rzeczywiste wydobycie się. Autor jest znakomitym przykładem połączenia ubóstwa dawnej elity z nowo-obecną deprawacją idącą "zewsząd". Tacy intelektualiści z prawej razem z owymi z lewej utrzymują nas w zgubnym odurzeniu. To "dwie głowy jednej bestii" Jeżeli Kościół w Polsce duchowo nie powstanie a jak zrobi to teraz jeżeli nie mógł zrobić gdy był czas nawiedzenia to naród i państwo upadnie. Czy w działaniu obecnych władz państwa i KK jest widoczna MOC DUCHA? TAK! Ale tylko trochę i tylko w niektórych sprawach. Czy z obrożą na szyi którą "nasi" włożyli będziemy wolni!? TAK! Tylko na długość smyczy. Mówią: Jesteśmy bezpieczni! Pil
9 miesięcy temu / NieRzeczNik
 
Po tym jak pan profesor na prelekcji powiedział że Zygmunt Stary musiał przyjąć hołd Pruski i pozwolić na powstanie pańspaństwa Hohenzolernów bo groziła Polsce interwencja cesarza zwątpiłem w jego możliwości analizy sytuacji politycznej w jakiejkolwiek epoce. Wiedza o historii Polski bez powiązania jej z polityką zagraniczną i gospodarczą oraz religijną Europy to wiedza dla dzieci a nie dla dorosłych.
9 miesięcy temu / Tom
 
Przetrwaliśmy i trwamy jako popychadło ze wszech stron.
9 miesięcy temu / Ryś
 
Paweł Jasienica świetnie opisał historię Polski, jeśli jednak chcemy poznać "prawdziwą prawdę" wypada się cb zaznajomić co o naszym narodzie piszą cb nasi sąsiedzi...postawa "bo my Polacy" jest fałszywką przykrywającą nasze niepowodzenia...
9 miesięcy temu / Jura
 
Jeśli chodzi o "politykę wstydu" możesz mieć rację co do przeszłości, ale obecnie, zwłaszcza po ostatnich przemianach ustrojowych nasze państwo, niestety, zachowuje się, jakby sie wstydziło, że w ogóle jeszcze istnieje, a niestanne przepraszanie Żydów za niebyłe zbrodnie, wygnania itp. to już szczyt tej polityki. Nasi politycy nie znają historii, nie bronią dobrego imienia Polaków ani ich interesów.
9 miesięcy temu / @t
 
myśl "że za każdym razem inni niestety pomogli nam powstać" - którzy to byli i dlaczego tacy dobrzy? Natomiast masz problem z wymienieniem tych którzy pomogli nam upaść? Doprawdy to nie tylko nasza wina.
9 miesięcy temu / Jot
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 159 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.