DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Powstawaliśmy przez Łaskę którą otrzymaliśmy z Góry, przodkowie nasi raczyli ją przyjąć czując w sobie wielką dumę i wybraństwo uczucie będące nabytą skazą bliskowschodnią. Upadaliśmy z powodu naszej nędzy szczególnie wśród elity gardzącej pozostałymi ludźmi. I tylko pełne zrozumienie Dlaczego i Jak upadliśmy będzie dowodem na rzeczywiste wydobycie się. Autor jest znakomitym przykładem połączenia ubóstwa dawnej elity z nowo-obecną deprawacją idącą "zewsząd". Tacy intelektualiści z prawej razem z owymi z lewej utrzymują nas w zgubnym odurzeniu. To "dwie głowy jednej bestii" Jeżeli Kościół w Polsce duchowo nie powstanie a jak zrobi to teraz jeżeli nie mógł zrobić gdy był czas nawiedzenia to naród i państwo upadnie. Czy w działaniu obecnych władz państwa i KK jest widoczna MOC DUCHA? TAK! Ale tylko trochę i tylko w niektórych sprawach. Czy z obrożą na szyi którą "nasi" włożyli będziemy wolni!? TAK! Tylko na długość smyczy. Mówią: Jesteśmy bezpieczni! Pil
7 miesięcy temu / NieRzeczNik
 
Po tym jak pan profesor na prelekcji powiedział że Zygmunt Stary musiał przyjąć hołd Pruski i pozwolić na powstanie pańspaństwa Hohenzolernów bo groziła Polsce interwencja cesarza zwątpiłem w jego możliwości analizy sytuacji politycznej w jakiejkolwiek epoce. Wiedza o historii Polski bez powiązania jej z polityką zagraniczną i gospodarczą oraz religijną Europy to wiedza dla dzieci a nie dla dorosłych.
7 miesięcy temu / Tom
 
Przetrwaliśmy i trwamy jako popychadło ze wszech stron.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Paweł Jasienica świetnie opisał historię Polski, jeśli jednak chcemy poznać "prawdziwą prawdę" wypada się cb zaznajomić co o naszym narodzie piszą cb nasi sąsiedzi...postawa "bo my Polacy" jest fałszywką przykrywającą nasze niepowodzenia...
7 miesięcy temu / Jura
 
Jeśli chodzi o "politykę wstydu" możesz mieć rację co do przeszłości, ale obecnie, zwłaszcza po ostatnich przemianach ustrojowych nasze państwo, niestety, zachowuje się, jakby sie wstydziło, że w ogóle jeszcze istnieje, a niestanne przepraszanie Żydów za niebyłe zbrodnie, wygnania itp. to już szczyt tej polityki. Nasi politycy nie znają historii, nie bronią dobrego imienia Polaków ani ich interesów.
7 miesięcy temu / @t
 
myśl "że za każdym razem inni niestety pomogli nam powstać" - którzy to byli i dlaczego tacy dobrzy? Natomiast masz problem z wymienieniem tych którzy pomogli nam upaść? Doprawdy to nie tylko nasza wina.
7 miesięcy temu / Jot
 
Pan prof. widocznie boi się odpowiedzi na pytanie ; dlaczego upadliśmy? Woli ckliwe opowieści bez refleksji o tym, że za każdym razem inni niestety pomogli nam powstać. Trzeba mieć odwagę i znać losy ojczyzny, aby nie dać się nabierać na cuda.
7 miesięcy temu / myśl
 
@ tak tylko...AŻ tylko....masz świętą rację! Dopóki polskie dziecinawet te naiwne i głupiutkie kochały swoją MATKĘ = ta Matka je broniła, wspierała i >rozmnażała< każdy okruch ich szlachetności i dzielności! Dlatego teraz wrogowie robią wszystko, żeby tę więź z Królową Matką rozerwać, ośmieszyć, opluć,zdeptać,wymazać z serc i umysłów..Widać wrogowie WIEDZĄ lepiej od nas katolików, jaka ONA jest potężna! Nasi wrogowie dobrze wiedzą, że BEZ NIEJ = nie ma dla nas Polaków szansy! Albo to zrozumiemy...albo przepadniemy! Tak! TYLKO! ONA!
7 miesięcy temu / poddana
 
dlaczego przetrwaliśmy ? - warto może zwrócić uwagę na to wydarzenie - 14 sierpnia 1608r jezuicie o. Juliuszowi Mancinellemu ukazała się Matka Boża, on chcąc Ją w specjalny sposób pozdrowić usłyszał te oto słowa: "dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do mnie płoną jego synowie" - kolejne słowa skierowała do o. Juliusza 8 maja 1610 r w Krakowie w Katedrze Wawelskiej: "Ja jestem Królową Polski, jestem matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi więc wstawiaj się do mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj mnie nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz miłosierną"
7 miesięcy temu / tak tylko
 
Na pytanie dlaczego przetrwaliśmy,może słuszną jest odpowiedż jaka udzielił w swojej historiozofii prof. Feliks Koneczny ukazując znaczenie cywilizacje - mimo różnorakich braków - regulującą fundamentem życia ludzkiego i duchowym rozwojem. Widział Polskę jako istotną częśc cywilizacji łacińskiej,a jej dzieje przebiegały w ciągłej konfrontacji z cywilizacjami obcymi. Eksponował znaczenie wybitnych jednostek w budowaniu wewnętrznej dumy i kondycji narodowej.Patrimonium polskie zawiera wiele wartościowych i wzniosłych dokonań historyczno-kulturowych tzw. dziejów "chwały ojców".Zafałszowana i nieprawdziwa narracja piewców antypolonizmu o rzekomej przewadze "polityki wstydu" historycznego jest nieprawdziwa gdyż jest wprost odwrotnie!
7 miesięcy temu / t
 
Może jednak warto pytać dlaczego upadliśmy, żeby nie było powtórki z historii. Bo następnym razem możemy nie przetrwać.
7 miesięcy temu / ena
 
radziłbym zapoznać się z książką "Czarne" Pana Nikt. Niestety aktualne aż do bólu.
7 miesięcy temu / lolo
 
to pytanie to pochwała wytrzymałości ale nie rozumu,ciągłe wstawanie bez refleksji
7 miesięcy temu / lil
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.