Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Prof. Andrzej Nowak: 100 lat po bitwie, a komunizm wiecznie żywy. DLACZEGO? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Na Zachodzie triumfy święci książka mówiąca, że okres bierutowski był najpiękniejszym i najlepszym czasem w historii Polski. To wtedy bowiem Polskę miał dotknąć totalny postęp, to wtedy udało się rozszerzyć prawa kobiet poprzez wprowadzenie nieograniczonego dostępu do aborcji, to wtedy udało się wprowadzić totalną demokrację. Może więc Polacy powinni przeprosić Rosjan za zatrzymanie w 1920 roku pod Warszawą marszu Armii Czerwonej? Może wręcz powinniśmy bić się w pierś za „opóźnienie” w czasie nadciągającego postępu? Może w końcu klęska Imperium Zła w 1920 roku była tak naprawdę klęską Rzeczypospolitej Polskiej? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Andrzej Nowak. [Przypominamy wywiad udzielony w maju br.]

Czytaj także:
DATA: 2020-08-12 08:06:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Ryś- rozumiem, że podstawę twojej wiedzy stanowią Dzieła Lenina- Rosja od X wieków jest naszym wrogiem i mordercą- jakoś nie znajduję w historii najazdu USA,ale trole Putina mają swoją wersję historii
1 miesiąc temu / Darius
 
Komunizm wiecznie żywy widać to po wyborze projektu na pomnik Bitwy Warszawskiej , w 100 lecie wybrano "lewoskręt" zamiast budowli łuku triumfu Bogurodzicy i triumfu oręża Polskiego.
4 miesiące temu / nn
 
Używanie określeń. bolszewicy, faszyści komuniści to bezsens, nić nie mówi o narodowości ..ale w stosunku do obozów koncentracyjnych to nie ma "pomyłki" zawsze są polskie i rękami Polaków
4 miesiące temu / AH
 
@Darius Trzeba się troszkę poduczyć: Szósty punky programu pokojowego Wilsona z 8 stycznia 1918 roku: "Ewakuacja wszystkich rosyjskich terytoriów i uregulowanie stosunków z Rosją, Rosja ma prawo do SAMOOKREŚLENIA swojego ustroju politycznego."\\ Lew Trocki przypłynął do USA w styczniu 1917 roku. Rosjanin miał już doświadczenie rewolucyjne, wcześniej brał bowiem udział w wywoływaniu wstrząsów, które ogarnęły wschodnie mocarstwo na początku XX wieku. Wtedy na działalność dywersyjną w tym kraju obce imperia przeznaczyły 10 milionów dolarów w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze byłoby to ponad ćwierć miliarda ?zielonych?!. Niedługo potem rewolucjonista wsiadł na statek, by udać się do rosyjskiego Piotrogrodu. Wwyruszając, miał przy sobie 10 tysięcy dolarów w złocie dziś byłoby to ok. 200 tysięcy.
4 miesiące temu / Ryś
 
Pytanie właściwie bezcelowe, gdyż odpowiedział na nie rzeczowo i merytorycznie nieżyjący prof. Antony Sutton. Ciągłe wracanie do naiwnych interpretacji o złej Rosji Sowieckiej bez podania źródeł finansowania tejże tyrani na terenach dawnego cesarstwa rosyjskiego, a potem w innych częściach Europy i świata pokazuje jak bardzo nie potrafimy uznać, że sprawa może mieć drugie dno.
4 miesiące temu / Krakusik
 
Nadepnał na czułe czerwone stopki co niektórym prof Nowak- tradycyjnie Ryś o wszystko obwinia USA ...także za zbrodnie bolszewikow- od Lenina do Putina
4 miesiące temu / Darius
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.