Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Prof. A. Nalaskowski o relacjach między szkołą a rodzicami


Wyjaśnione i niewyjaśnione relacje między rodzicami a szkołą. Wykład prof. Aleksandra Nalaskowskiego.


DATA: 2013-09-10 20:12:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"Szkoła powinna być duża i państwowa" - co za absurd! Toż to manifest komunistyczny w kwestii edukacji! Odpowiedzialność za dzieci spoczywa na rodzicach i to oni wybieraja czego i kiedy uczą się ich dzieci. Optymalną sytucają jest edukacja domowa, kiedy tata pracuje, a mama uczy podstaw i wychowuje, a nie oboje harują na ministra edukacji i jego eksperymenty na dzieciach! Nauki i wychowania nie da się rozdzielić. Nie wolno też rozmywać odpowiedzialności za dzieci na szkołę i rodziców. To zawsze jest odpowiedzialność rodziców. Wymuszanie programu nauczania i narzucanie szkoły rodzicom i dziecom jest pogwałceniem wolności. Szkoła jedynie jest usługodawcą, który powinien przedstawiać swoją ofertę rodzicom i wywiązywać się z umowy.
ponad 5 lat temu / GrzesiekQ
 
Na mianowanie obowiazkowy egzamin z historii najnowszej !!!!
ponad 5 lat temu / gada
 
Popieram. Kiedyś nauczyciele mieli autorytet. Po wojnie uczyli nawet jak się ubierać, jak się zachowywać m.in.przy stole. Chodziło o to aby społeczeństwo osiągnęło jakiś poziom. Nie zawsze rodzice umieli tego nauczyć. Z rosyjskim też racja. Przecież należy utrzymywać stosunki np. handlowe z sąsiadami i dobrze znać język, zwłaszcza jak się już miało jego podstawy. Należałoby doprecyzować, co to jest wychowanie bezstresowe i wymagać aby szkoła miała poparcie ze strony rodziców. Ktoś powinien tez pomyśleć o odpowiednich wynagrodzeniach dla nauczycieli. Są pieniądze na nagrody w ministerstwach. Może je lepiej byłoby dać nauczycielom.
ponad 6 lat temu / jagoda
 
Zgadzam się z panem Profesorem. Kiedy zrobiłam zebranie, na którym miała być wybrana "Trójka klasowa", to przyszło dwoje rodziców. Pozostali nie przyszli, ponieważ obawiali się, że mogą zostać wybrani.
ponad 6 lat temu / alicja
 
Popieram tezy i wnioski Pana Profesora w całej rozciągłości ! Obecnie rodzicom wydaje się, że są mądrzejsi w kwestii nauczania od nauczycieli. A już największym "nieszczęściem" dla nich jest edukacja 6-latków ! I że wychowanie musi być "bezstresowe" !
ponad 6 lat temu / janusz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.