DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Producent „energetyka” odpowie za haniebną reklamę. Jest zawiadomienie do prokuratury

Producent „energetyka” odpowie za haniebną reklamę. Jest zawiadomienie do prokuratury
Źródło: Twitter

Do warszawskiej prokuratury złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez producenta popularnego napoju, który w ramach swojej kalendarzowej kampanii 1 sierpnia zakpił z Powstania Warszawskiego, 10 kwietnia z katastrofy smoleńskiej, a 15 czerwca z uroczystości Bożego Ciała.

 

Autorami zawiadomienia są warszawscy radni PiS Jacek Ozdoba i Jakub Banaszek. Ich zdaniem działania producenta napoju energetycznego były przekroczeniem artykułu 133 Kodeksu karnego, który mówi o ochronie godności narodu polskiego.

 

- Jeżeli my nie będziemy pamiętać o naszej historii, nie będziemy o nią dbać - to obywatele innych krajów będą prowadzić negatywną kampanię wobec nas – powiedział radny PiS z dzielnicy Warszawa-Ochota Jakub Banaszek podczas konferencji zorganizowanej pod gmachem Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Jak wyjaśnił, przygotowanie wystąpienie to swego rodzaju apel o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec podmiotu, który opublikował reklamę w mediach społecznościowych. To także zwrócenie uwagi na fakt, że haniebna działalność marketingowców nie dotyczyła tylko 1 sierpnia, kiedy przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ale również 10 kwietnia, gdy przywołujemy w pamięci  ofiary katastrofy smoleńskiej oraz 15 czerwca, dnia w którym przypadała uroczystość Bożego Ciała.

 

Zdaniem radnego Jacka Ozdoby, firma dopuściła się przestępstwa polegającego na artykule 133 Kodeksu karnego, który mówi o godności narodu polskiego. - Uważamy, że prokuratura powinna zająć się tą sprawą, dlatego złożymy zawiadomienie do prokuratury w dniu dzisiejszym o możliwości popełnienia przestępstwa w zakresie znieważania narodu polskiego – wyjaśnił. Takie działanie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.


Ozdoba zapowiedział też, że zwróci się do parlamentarzystów z apelem o dodatkowe uregulowanie kwestii związanych z działaniem agencji PR i rynku reklam właśnie pod kątem lepszej ochrony godności narodu polskiego. Bo nie może być tak, że firmy sięgają tu po skandaliczne środki, mając nadzieję na rozgłos. Zawiadomienie do prokuratury dotyczy reklam na 1 sierpnia i 10 kwietnia.

 

Po skandalu jaki wybuch na skutek działalności reklamowej producenta „energetyka” w sieci, forma przelała na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pół miliona zł na pomoc kombatantom.


Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2017-08-11 15:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dziekuje, jestescie panowie przywoitymi, uczciwymi Polakami
11 miesięcy temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.