DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Procesje ulicami parafii z Najświętszym Sakramentem. Posługa w czasie epidemii

Procesje ulicami parafii z Najświętszym Sakramentem. Posługa w czasie epidemii
fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Konieczność ograniczenia kontaktów społecznych z powodu rozprzestrzeniania koronawirusa prowadzi do wynalezienia nowych sposobów posługi duszpasterskiej. Niektórzy kapłani wychodzą na  ulice swoich parafii, błogosławiąc wiernych Najświętszym Sakramentem.

 

Dwóch kapłanów przeszło 8 km ulicami Nowego Sącza z Najświętszym Sakramentem. Duchowni z parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zamierzają powtarzać to codziennie o godzinie 15:00, po to by błogosławić mieszkańcom Najświętszym Sakramentem i krzyżem z relikwiami świętych. Wszystkiemu towarzyszy modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Kapłani  zachęcają do duchowego łączenia się w modlitwie, a także do posłuszeństwa władzom Państwa i Kościoła.

 

Nietypową akcję duszpasterską przeprowadził także proboszcz z Sorbina w diecezji radomskiej. Z racji tego, że wierni nie mogli uczestniczyć w niedzielnych Mszach Świętych, proboszcz objechał swoją parafię, błogosławiąc ich Najświętszym Sakramentem. Przy okazji święcił wodę do picia.

 

- W ten sposób zawierzyliśmy Bogu naszych parafian. On jest lekarzem duszy i ciała - mówił Radiu Plus Radom ks. Marek Senderowski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sorbinie. - Parafianie wiedzieli o naszej inicjatywie. Wychodzili przed domy, klękali, a ja ich błogosławiłem. Akcja została odebrana bardzo pozytywnie. Niektórzy ludzie płakali, ale również cieszyli z tej duchowej łączności – dodał.

 

W akcję włączyły się też lokalne służby OSP użyczając wozu strażackiego do celów duszpasterskich.

 

Źródło: rdn.pl / KAI

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-03-17 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na kolana ..., idzie Jezus Chrystus!
2 miesiące temu / Paweł K.
 
CO KIERUJE LUDŹMI W CZASACH ZARAZY ? STRACH. Dlatego zawsze o losach wspólnoty decyduje ODWAŻNY przywódca stojący na jej czele. Każdej wspólnoty. Taki, który byłby zdolny do poświęcenia dla niej. Rzadko wymagamy heroicznych czynów, najczęściej chodzi o prosty ludzki gest, dający nadzieję. Tak zrobili opisani tutaj kapłani. Nie usiedli wygodnie przed telewizorami. Skoro wierni nie mogli przyjść do Chrystusa, oni zabrali Go z tabernakulum i poszli do ludzi, do swoich owiec, jak prawdziwi pasterze. Wypełnili tylko swój obowiązek, to nie był jakiś wyczyn, to prosta rzecz, ale wywołuje w ludziach tak silne emocje, tak wielkie wzruszenie, że płaczą na widok Kapłana z Najświętszym Sakramentem.
2 miesiące temu / Jazzz
 
@taki1- cienka jest linia miedzy wiarą a glupotą- nie korzystanie z rozumu i wiedzy to wystawianie Pana Boga na próbę...coś jak jazda na czołówkę bo wierzę ze Bóg mnie ochroni
2 miesiące temu / Logik
 
Brawo, są jeszcze odważni księża, może znajdzie się jeszcze chociaż jeden odważny biskup i kardynał, nie traćmy Ducha, jak Pan Jezus z nami, to któż przeciwko nam.
2 miesiące temu / PL
 
@ Aha: wiara chroni przed czymś nieporównanie gorszym, niż zakażenie takim czy innym wirusem - przed zatraceniem.
2 miesiące temu / Ruben
 
@Acha. Jak zwykle lewacki duch a właściwie szatański na straży wartości katolickich. WIARA WŁAŚNIE NAS CHRONI. Na tym polega wiara.
2 miesiące temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.