DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Procesja z Najświętszym Sakramentem w Liverpoolu. Czekano na nią od 110 lat

Procesja z Najświętszym Sakramentem w Liverpoolu. Czekano na nią od 110 lat
źródło: pixabay.com

Powodem obowiązującego od ponad wieku zakazu niesienia Najświętszego Sakramentu przez Anglików i Walijczyków była decyzja ówczesnego liberalnego rządu Huberta Asquitha. Premier obawiał się niepokojów ze strony społeczności protestanckiej.

 

Informację o zgodzie na wyjątkową procesję podał biskup pomocniczy Birmingham, Robert Byrne. Biskup jest przewodniczącym „Adoremus” – Kongresu Eucharystycznego, który zaplanowano na 7-9 września w Liverpoolu. Zakończy go uroczysta  - i zapewne historyczna - procesja z niesionym Najświętszym Sakramentem.  

 

– Na szczęście dziś żyjemy w zupełnie innych czasach. W Wielkiej Brytanii katolicyzm i katolicy nie są już traktowani jak obce ciało. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by już wkrótce przedstawiciele wszystkich odłamów chrześcijaństwa spotkali się w Liverpoolu. I wspólnie ponieśli Najświętszy Sakrament. Ten sam, który w roku 1908 został oficjalnie zakazany – mówi nie kryjąc dumy bp Byrne.

 

Wyjątkowa i historyczna niedzielna procesja zostanie poprzedzona sympozjum, w którym udział weźmie ponad dwa tysiące nauczycieli, katechetów i księży. Natomiast  w „Echo Arena” w Liverpoolu odbędzie się Msza Św. dla co najmniej 10 tysięcy osób.

 

Bp Byrne nie kryje, że jednym z najważniejszych zadań „Aderumus” jest ewangelizacja.  – Żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej zlaicyzowanym . Większość Brytyjczyków zapomniała lub zapomina o Bogu. Ci, którzy wciąż o Nim pamiętają są zmuszani do zamykania się ze swoją wiarą we własnych domach. Mam nadzieję, że to, co wydarzy się na początku września w Liverpoolu otworzy ich serca i przypomną sobie o swoich mocnych, chrześcijańskich korzeniach – mówi bp Byrne.

 

ChS

Źródło: agensir.it


DATA: 2018-08-10 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ala wilk - Tak, jeszcze "wspanialej" było Rosji bolszewickiej za Lenina i Stalina, jeszcze "lepiej" za Hitlera - ci od razu mordowali księży w łagrach czy Dachau - tak zwany "postęp"... przesiąknięty "duchem humanitaryzmu" z "błogosławieństwem" XVIII w. patronów z masonerii i unurzanych po łokcie we krwi komunardach francuskich. W sumie - nihil novi - barbarity as usual, since ancient times - only change of decor.
11 miesięcy temu / Aquar67
 
Dla was, wrogów katolików, było wspaniale.
11 miesięcy temu / do ale kwik
 
Nic dziwnego, skoro już za chwilę wprowadzą mszał ekumeniczny, to i mszę. Przecież zdaniem Franciszka wszyscy wierzymy w tego samego Boga.
11 miesięcy temu / karol
 
Ach to tak wspaniale było w XIX wieku w Wielkiej Brytanii że zakazywano katolickich procesji?
11 miesięcy temu / ala wilk
 
Niepokojące są słowa:Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by już wkrótce przedstawiciele wszystkich odłamów chrześcijaństwa spotkali się w Liverpoolu. Skoro prześladowano w Brytanii katolików i skazywano na śmierć za bycie katolikiem, to co protestanci maja do naszego Najświętszego Sakramentu? Anglikanie nie uznają transsubstancjacji i mają zapisane w swoim wyznaniu bezsensowność adoracji Eucharystii. Wiec dlaczego katolicy mają adorować Eucharystię z Anglikanami i wszelakimi protestantami, jeśli oni nie uznają transsubstancjacji i nie mają zwyczaju adorowania Eucharystii?
11 miesięcy temu / Teolog
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.