DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Był już w historii ,,tumult toruński" wzniecony przez protestanckich niemieckich mieszczan w Toruniu-król nawet kilku skrócił o głowy.
ponad 3 lata temu / cypisek
 
Autorze "zresztą" pisze się łącznie. Z Panem Bogiem
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Chrystus powiedział: " Ja jestem znakiem, któremu sprzeciwiać się będą". My chrześcijanie musimy mieć tę świadomość, że świat nigdy nas nie zaakceptuje.Przeciwnicy chrześcijaństwa wiedzą doskonale, że pełne panowanie nad umysłami ludzi zdobędą wtedy, gdy wyprą Boga i dekalog z przestrzeni publicznej.Czynili tak naziści, komuniści, czynić tak będzie współczesna liberalna lewica. Naszym zadaniem jest strzec naszej wiary i rozumieć, że bogiem nie jest ani naród,ani ideologia,ani człowiek a tym bardziej pieniądz.
ponad 3 lata temu / pro memoria
 
Przywróćmy obowiązkowe odchody 1 maja. Dlaczego reagujemy na "płacz" wiecznych malkontentów????? Róbmy swoje.
ponad 3 lata temu / fan
 
Nikomu do głowy nie przychodzi, że to diabeł się wścieka.
ponad 3 lata temu / procesjant
 
@zzocha A czy pomoc bliźniemu przez karetkę naruszyła godność procesji? Czyżby coś a\'la faryzeusze i uzdrowienie w szabat?
ponad 3 lata temu / trooper
 
A u nas wszystko było jak należy i duuuużo ludzi. Księża też się postarali i wygłosili całkiem niezłe homilie:))))
ponad 3 lata temu / Alka
 
Należałoby zaniechać tego typu atrakcji dla publiki internetowej,takich incydentów lokalnych jest co niemiara.
ponad 3 lata temu / NN
 
A po co ci ten numer? Do modlitwy za tego opętanego nie jest ci potrzebny. No chyba że chcesz go ukarać "zgodnie z talmudem" - oko za oko, ząb za ząb?
ponad 3 lata temu / do Rumburak
 
u nas na procesji w Bogatyni przy czytaniu Ewangelii przy 2 ołtarzu, podszedł do księdza pijany mężczyzna, zaczął coś na głos mówić, rozebrał się do pasa. na początku nie chciał się dać odprowadzić, ale w końcu jakiś pan go wyprowadził tłumacząc, policja kawałek go odwiozła i wypuściła. Procesja z drugiego kościoła musiała razem z księdzem uciekać na bok przed jadącą na sygnale karetką. To takie incydenty. Poza tym niewiele obrazów w oknach, i też ludzi niewiele. Młodych praktycznie brak. Z Bogiem.
ponad 3 lata temu / zzocha
 
Procesje to obłuda i zakłamanie. Ewangelia według Mateusza przytacza słowa Chrystusa : "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie" (Mt, 6, 1-1). " Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę." (Mt 6,5). Jezus nauczał: "świątynie macie budować w waszych sercach i rozumach, a nie murowane". Do modlitwy nie są też potrzebni żadni pośrednicy, kapłani i biskupi.
ponad 3 lata temu / tylda
 
Trzeba domagać się od biskupów przywrócenia Społecznego Panowania Chrystusa Króla, a więc przywrócenia ładu sprzed SWII. Początek tego, to żarliwa modlitwa o obranie Chrystusa Króla na Króla Polski przez Prezydenta RP (jak Matka Boża została obrana Królową Polski przez króla Jana Kazimierza), z udziałem gorliwych biskupów (podobno jest ich 20).
ponad 3 lata temu / Jurek
 
@Arek Normalnie jak ISIS. Był przypadek jeszcze jak arianin Erazm Otwinowski omal niezostał zlinczowany, bo w czasie procesji wyrzucił hostię z monstrancji i zniszczył monstrancję. Słynny Mikołaj Rej z Nagłowic wziął go w obronę i powiedział, że skoro tak obraził Boga to niech Bóg go za ten czyn ukarze. A za monstrancje niech zapłaci, bo zniszczył mienie. I teraz takie mam pytanie. A gdzie jest tolerancja? Czy katolicy nie mają prawa manifestować swojej wiary? A jak ulicami chodzą strajki, demonstracje, manifestacje i parady równości to jest dobrze i nikomu nie przeszkadza? A Boże Ciało? Przecież procesje są rejestrowane ,znane są trasy, policja i straż miejska pilnuje bezpieczeństwa osób uczestniczących. Czy nie można wtedy jechać inną trasą. Na koniec cytat tytułem artykułu z Na Temat "Chcecie tolerancji, to sami ją wykażcie! Przepychanki o procesje w Boże Ciało to przejaw hipokryzji"
ponad 3 lata temu / trooper
 
Mnie takie ataki nie zaskakują. Bardziej zaskakują (i martwią) słowa niektórych publicystów katolickich zastanawiających się czy aby procesja Bożego Ciała nie jest wyrazem "triumfalizmu katolickiego" i "taniego manifestowania wiary". Ciekawe skądinąd, że nie mieli takich obiekcji wobec parad równości.
ponad 3 lata temu / viatrix
 
Jest nas dużo, wiernych Bogu i tak wychowujemy swoje dzieci. Przeciwnicy Boga byli, są i będą. To nic nowego, tylko formy ataku się zmieniają. NAS jest większość :)
ponad 3 lata temu / ***
 
Ja trochę widziałem,można powiedzieć że mi się udało, więc dla mnie,widok moich córek sypiących kwiaty przed NS,to jest jakby powrót do domu,lekarstwo na zbolałe serce.
ponad 3 lata temu / bart
 
W czasach normalności król KAZAŁ ŚCIĄĆ GŁOWY KILKU PROTESTANTOM którzy nie uklękli przed najświętszym sakramentem podczas procesji BOŻEGO CIAŁA....A dzisiaj jakiś C*** chciałby uiemożliwić przemarsz procesji i co gorsza zostaje de facto nie ukarany...
ponad 3 lata temu / Arek
 
Podajcie nr rejestracyjny tego chama spod Lubartowa.
ponad 3 lata temu / Rumburak
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.