DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Procesja na celowniku. Antyklerykalne media utyskują na Boże Ciało. Jak to się skończy?

Procesja na celowniku. Antyklerykalne media utyskują na Boże Ciało. Jak to się skończy?
By MJGDoblado (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

I znów nastał szczególnie trudny czas dla nowoczesnych i wielkomiejskich (najlepiej z Warszawy). W zmierzającą ku europejskim wzorcom przestrzeń publiczną wtargnęły procesje. Straszne, niczym z sennego koszmaru spędzają sen z oczu lemingom. Co bardziej krewcy i zaangażowani przedstawiciele tego plemienia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. „Antyprocesyjne” podgrzewanie nastrojów przez salonowe media może w nieodległej przyszłości doprowadzić do krwawego finału.

 

Dużym zdziwieniem dyżurny lubartowskiej policji musiał zareagować na zgłoszenie dotyczące utrudniania przejazdu i stwarzania zagrożenia na drodze przez uczestników procesji Bożego Ciała. Wysłany patrol policyjny nie potwierdził tych informacji. Potem wszystko potoczyło się jak w słynnym dowcipie o Radiu Erewań. Zagrożenie stanowił autor zgłoszenia, który  - jak donoszą media - omal nie wjechał w uczestników procesji. Mimo możliwości skorzystania z alternatywnej drogi na siłę jechał trasą, którą podążała procesja, zmuszając jej uczestników do ucieczki spod kół auta. Po kilku minutach zawrócił i ponowił swój wyczyn. Następnie zadzwonił na policję, zgłaszając interwencję. Spuśćmy litościwie zasłonę milczenia na odpowiedź na pytanie o miano na jakie zasługuje „bohaterski” pogromca procesji...

 

Być może czytał on pojawiające się rokrocznie utyskiwania na „maszerujących katoli” burzących spokój wszelkim odmianom lemingów. W tym roku także ich nie zabrakło. „Boże, znów procesja! Utrudnienia na drogach, kłótnie o ołtarze i manifestacyjna wiara” - krzyczał nagłówek portalu Natemat.pl, strasząc swoich czytelników mroczą perspektywą - procesje Bożego Ciała zakorkują całą Polskę. Do ich obstawy odciągani są policjanci. Ci już ostrzegają przed mandatami i odholowaniem aut. No i po święcie zostają śmieci – więdnące, młode brzózki. Szkoda czasu na dalsze cytowanie wspomnianego artykułu. Warto nadmienić, że w Poznaniu o „świeckość” swego nowiutkiego osiedla zatroskała się grupa jego mieszkańców. Można tylko współczuć proboszczowi, któremu trafili tacy mieszkańcy parafii.

 

Nie próżnowała także „Wyborcza” donosząc z wypiekami o „poważnym” proteście jegomościa zwanego człowiekiem-motylem. Wsławił się on zakłócaniem łódzkich procesji eucharystycznych głupkowatymi przebierankami przedstawianymi jako „artystyczne działanie”. W tym roku wspomniany delikwent „witał” procesję odziany w różową sukienkę dzierżąc antyklerykalny transparent.

 

Wszystkie te coraz bardziej śmiałe i plugawe oznaki antyklerykalnych obsesji z czasem mogą - wypadek z okolic Lubartowa pokazuje to najdobitniej – tak nakręcić spiralę nienawiści, że krwawy finał może być już tylko kwestią czasu. Z resztą wspomniany wypadek kierowcy próbującego „rozjechać” procesję z pewnością nie jest jedyny. Wiele z nich pozostaje w pamięci uczestników procesji jak opowieści o „warszawiaku” co chciał z Bożym Ciałem wojować i co go za to spotkało (sic!).

 

Uczestnicząc w przepięknych, rozmodlonych śpiewem, ubarwionych sypanym kwieciem oraz rozdzwonionych dźwiękiem niezliczonej ilości dzwoneczków procesjach podążających za Najświętszym Sakramentem trudno uwierzyć, iż mogą one stawać się zarzewiem konfliktu. Antyklerykalne szaleństwo ośmielone przez bluźnierczą śmiałość „palikociarni” dotarło do naszych domostw. Bądźmy pewni - czujne ślepia zła nie mogąc znieść blasku wiary będą kusić do coraz większej „odwagi” w atakowaniu.

 

Łukasz Karpiel  


DATA: 2016-05-29 19:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Był już w historii ,,tumult toruński" wzniecony przez protestanckich niemieckich mieszczan w Toruniu-król nawet kilku skrócił o głowy.
ponad 3 lata temu / cypisek
 
Autorze "zresztą" pisze się łącznie. Z Panem Bogiem
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Chrystus powiedział: " Ja jestem znakiem, któremu sprzeciwiać się będą". My chrześcijanie musimy mieć tę świadomość, że świat nigdy nas nie zaakceptuje.Przeciwnicy chrześcijaństwa wiedzą doskonale, że pełne panowanie nad umysłami ludzi zdobędą wtedy, gdy wyprą Boga i dekalog z przestrzeni publicznej.Czynili tak naziści, komuniści, czynić tak będzie współczesna liberalna lewica. Naszym zadaniem jest strzec naszej wiary i rozumieć, że bogiem nie jest ani naród,ani ideologia,ani człowiek a tym bardziej pieniądz.
ponad 3 lata temu / pro memoria
 
Przywróćmy obowiązkowe odchody 1 maja. Dlaczego reagujemy na "płacz" wiecznych malkontentów????? Róbmy swoje.
ponad 3 lata temu / fan
 
Nikomu do głowy nie przychodzi, że to diabeł się wścieka.
ponad 3 lata temu / procesjant
 
@zzocha A czy pomoc bliźniemu przez karetkę naruszyła godność procesji? Czyżby coś a\'la faryzeusze i uzdrowienie w szabat?
ponad 3 lata temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.