DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Proces Tunezyjczyka oskarżonego o zasztyletowanie Polaka rusza od nowa

Proces Tunezyjczyka oskarżonego o zasztyletowanie Polaka rusza od nowa
źródło: pixabay.com

W Sądzie Okręgowym w Suwałkach po raz drugi rozpoczął się proces przeciwko Tunezyjczykowi, który przed barem z kebabem w Ełku zasztyletował 21 - letniego mieszkańca tego miasta. Powodem ponownego rozpoczęcia procesu jest choroba jednej z orzekających i zastąpienie ją nowym sędzią.

 

Pierwszy proces w tej sprawie trwał od marca 2018 roku. Cała wiec niemal roczna praca sądu poszła do śmietnika, a morderca dalej pozostaje bez wyroku.  Bowiem według przepisów prawnych obowiązujących w Polsce, zmiana w składzie orzekającym, powoduje konieczność ponownego rozpoczęcia procesu.  W tej sprawie orzeka aż 5 sędziów.

 

Suwalska prokuratura okręgowa zarzuca Tunezyjczykowi Lassadowi A., że – używając noża i narażając tym samym 21-letniego Daniela R. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – wziął udział w bójce i działając umyślnie, z zamiarem bezpośrednim pozbawienia chłopaka życia, zadał mu śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową.

 

Jako oskarżyciele posiłkowi w procesie występują matka i siostra 21-letniego Daniela R. Obie zgłosiły wniosek o zadośćuczynienie finansowe od Tunezyjczyka. Matka domaga się w nim  50 tys. zł, a siostra o 20 tys. zł.

 

Sprawa dotyczy głośnych wydarzeń, które miały miejsce w noc sylwestrową 2016 roku w Ełku.  Z lokalu gastronomicznego, prowadzonego przez cudzoziemców wyznania muzułmańskiego, wybiegł 21-letni Daniel, zabierając stamtąd dwie butelki napojów. W pościg za młodzieńcem ruszyły dwie osoby z baru - kucharz pochodzący z Tunezji oraz właściciel, który ma pochodzenie algierskie. Algierczyk szarpał i przytrzymywał 21-latka, a Tunezyjczyk zadał chłopakowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne.

 

Po śmierci 21-latka w Ełku wybuchły zamieszki, doszło do zatrzymań w sumie 36 osób. podejrzanych m.in. o rzucanie w policyjne radiowozy i funkcjonariuszy oraz bar (obecnie już zamknięty) kamieniami, petardami i butelkami.

 

W związku z tragicznymi wydarzeniami przed ełckim barem kebab toczył się jeszcze inny proces. Rok temu Sąd Rejonowy w Ełku skazał właściciela baru Algierczyka - Abdiego L. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za udział w bójce i nie udzielenie pomocy zaatakowanemu nożem Danielowi R. Skazany musi także zapłacić w sumie 10 tys. zł rodzinie zabitego Polaka – jego matce i siostrze, które w procesie miały status oskarżycieli posiłkowych.

 

Adam Białous


DATA: 2019-02-19 11:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co reprezentował sobą 21-letni Daniel R.? Kim był Daniel R.? Niewiele informacji ukazało się. Tak czy inaczej, treść tych, które "objawiono", nie są na jego korzyść, są bardzo przygnębiające.
13 dni temu / Tolo64
 
To jakaś kpina, ten akt oskarżenia przeciwko Algierczykowi: udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Jeśli trzymał siłą przyszłą ofiarę, a drugi zadał ciosy nożem, to jest ewidentnie współudział w morderstwie.
3 miesiące temu / gość
 
@ Ase: Nazywasz obroną własności zażganie nożem w układzie 2:1! podpitego chłopaka, który próbował ukraść 2 butelki Coli?! Podobną filozofię obrony własności mieli ci, którzy w dawno minionych stuleciach wieszali głodne dzieciaki za kradzież bochenka chleba!
3 miesiące temu / Karol
 
Niewinny? Napewno?
3 miesiące temu / Katarzyna
 
Mój Boże niewinny człowiek siedzi już 2 lata w więzieniu, a on bronił tylko swojej własności.
3 miesiące temu / Ase
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66249"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.