DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Proces Kiszczaka wznowiony. Czy zostanie osądzony?

Proces Kiszczaka wznowiony. Czy zostanie osądzony?

W poniedziałek przed Sądem Apelacyjnym wznowiony zostanie proces Czesława Kiszczaka, komunistycznego wojskowego biorącego udział m. in. we wprowadzaniu stanu wojennego. Dotąd apelacja była zawieszona ze względu na stan zdrowia byłego szefa MSW, jednak sąd orzekł, że kondycja wojskowego pozwala mu na udział w procesie.

 

Sąd Okręgowy skazał gen. Kiszczaka w 2012 roku na dwa lata więzienia w zawieszeniu ze względu na jego udział w „związku przestępczym o charakterze zbrojnym”, który przygotował i wprowadził stan wojenny. Odwołanie obrońców byłego szefa MSW zostało przez Sąd Apelacyjny zawieszone ze względu na stan zdrowia 90-cio letniego Kiszczaka. Jednak teraz proces ruszy gdyż Sąd przebadał Kiszczaka i uznał, że jego zdrowie pozwala mu na udział w czynnościach procesowych.

 

We wznawianym  procesie obrońcy Kiszczaka będą wnioskowali o jego uniewinnienie. O podtrzymanie wyroku wnioskuje pion śledczy IPN, który jest autorem aktu oskarżenia. W akcie tym Instytut Pamięci Narodowej oskarżył dziewięciu wysokich funkcjonariuszy reżimu komunistycznego o przygotowanie i wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. W trakcie procesu niektórzy z byłych dygnitarzy zmarli. W 2012 roku skazany został tylko gen. Czesław Kiszczak. Stanisław Kania, pierwszy sekretarz PZPR, został uniewinniony. Sąd uznał, że za wprowadzeniem stanu wojennego stała "tajna grupa przestępcza o charakterze zbrojnym" pod kierownictwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

 

 

Źródło: wp.pl

MWł

 

 


DATA: 2015-06-15 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe kto go będzie sądził? Tuleya?
ponad 4 lata temu / zgred
 
No może wreszcie, gdy pozbyliśmy się kacyków, może chociaż ten ktoś zostanie uczciwie osądzony i nie wywinie się. Mam nadzieję, że tym razem samoloty do Berlina i Paryża będą dobrze strzeżone, by znów nie wybuchły perfumy, czy kremy. A na zachodnich lotniskach nie rosną malutkie ale twarde brzózki mogące rozerwać samolot.
ponad 4 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.