28 lutego 2020

Powiat białostocki krytykuje pomysł Parlamentu Europejskiego w sprawie dodatkowego podatku od mięsa

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Couleur))

Rada Powiatu Białostockiego przyjęła stanowisko w sprawie inicjatywy Parlamentu Europejskiego dotyczącej wprowadzenia dodatkowego podatku od produkcji i sprzedaży mięsa. W stanowisku czytamy m.in.: „pomysł opodatkowania cen mięsa uważamy za nieracjonalny”.

Radni powiatu, w którym produkcja mięsa jest istotną gałęzią rolnictwa, uważają, że jego wprowadzenie nie przyniesie żadnego pożytku, a przeciwnie – straty. „Rada Powiatu Białostockiego, reprezentująca mieszkańców powiatu, wyraża zaniepokojenie inicjatywą części posłów Parlamentu Europejskiego, zmierzającą do wprowadzenia dodatkowego podatku od produkcji i sprzedaży mięsa, który pozwoliłby ograniczyć jego spożycie w Unii Europejskiej, a co za tym idzie zmniejszeniu uległaby emisja CO2. Pomysł opodatkowania cen mięsa uważamy za nieracjonalny. Nie będzie miał większego wpływu na redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery” – czytamy w stanowisku przyjętym przez radnych Powiatu Białostockiego.

Samorządowcy wskazują, iż ekstra podatek od mięsa zaszkodzi jego producentom i wydrenuje kieszenie milionów konsumentów. „Wprowadzenie podatku uderzy bezpośrednio w branżę mięsną, której koszty produkcji znacznie wzrosną, co przyczyni się do spadku opłacalności hodowli i przetwórstwa”. Przy tym, jak piszą w stanowisku radni, eurodeputowani powinni raczej szukać innych winnych nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery niż rolnicy. Przypominają, że według danych samej Unii Europejskiej produkcja zwierzęca ma zaledwie czteroprocentowy udział w emisji CO2. Same Chiny produkują tego gazu więcej. Natomiast polscy producenci wieprzowiny i tak stoją na skraju opłacalności hodowli z powodu obecnego w naszym kraju od lat wirusa ASF.

Wesprzyj nas już teraz!

Dlatego też radni powiatu mówią stanowcze nie dodatkowemu opodatkowaniu produkcji mięsa. „Sprzeciwiamy się inicjatywie podatkowej, której wprowadzenie pozbawi pracy rolników, przyczyni się do upadłości gospodarstw rolnych i zakładów przetwórstwa mięsa. Wzrośnie natomiast import wyrobów gorszej jakości, narażając zdrowie konsumentów” – piszą radni w stanowisku, które zostanie skierowane do Parlamentu Europejskiego.

Samorząd Powiatu Białostockiego nie po raz pierwszy zajmuje konkretne stanowisko wobec problemów, które dotykają jego mieszkańców. W kwietniu 2019 roku radni przyjęli specjalne stanowisko sprzeciwiające się promocji LGBT oraz gender. Twierdzili w nim, że stanowisko to jest protestem przeciwko narzucaniu dzieciom wykrzywionego obrazu ludzkiej seksualności, który niszczy ich sumienie. Przyjęte w tej sprawie stanowisko nosi wymowną nazwę „Przeciwko karcie LGBT i wychowaniu seksualnemu w duchu ideologii gender”. Tak jak inne podobne stanowiska, zatwierdzone już przez prawie 90 samorządów w Polsce, jest ono obecnie celem ataków środowisk LGBT.

 

Adam Białous

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 117 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram