DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Proces Chrystusa trwa do dziś. Abp Jędraszewski o nienawiści do chrześcijan

Proces Chrystusa trwa do dziś. Abp Jędraszewski o nienawiści do chrześcijan
Źródło: Archidiecezja Krakowska / flickr.com

O politycznym i kulturowym kuszeniu współczesnego świata abp Marek Jędraszewski mówił podczas wielkopiątkowych uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej. Proces opluwanego i wyszydzanego Jezusa Chrystusa dzieje się po dziś dzień, czego przejawem jest lewacka nienawiść i hejt wobec chrześcijan. 

 

Metropolita krakowski podczas kazania po „Dekrecie Piłata”, w Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie procesji pasyjnej Drożkami Męki Pańskiej, opisał proces Jezusa Chrystusa. Jak mówił, nienawiść w skali dotychczas niespotykanej doszła do głosu w chwili, kiedy Pan Jezus stanął przed sądem Kajfasza. Tak postanowiono posłużyć się kłamstwem, jako podstawą do wydania wyroku skazującego. Gdy to nie przyniosło skutków, zarzuty obrały charakter religijny. Wyrok skazujący zapadł, ale wymagał on zatwierdzenia rzymskiego prokuratora. Piłat widząc przed sobą niewinnie skazanego uległ jednak szantażowi, umył ręce i wydał polityczny wyrok. Doskonale pamiętamy te wydarzenia z kart Ewangelii. Co się zmieniło od tamtego czasu?

 

- Trwające już prawie dwa tysiące lat dzieje Kościoła są pełne podobnych procesów politycznych, które kolejni władcy tego świata wytaczają chrześcijanom. Schemat stosowanego przez nich szantażu pozostaje w swej istocie niezmienny i brzmi zawsze tak samo: jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem: cesarza, króla, jakiegoś innego władcy czy też jakiegoś wysokiego urzędnika państwowego – podkreślił abp. Jędraszewski.

 

Jak dodał, w minionym dwudziestym wieku szantaż ten brzmiał: „jeśli jesteś wyznawcą Chrystusa i Jego Ewangelii, to znaczy, że jesteś wrogiem bolszewickiego pierwszego sekretarza partii komunistycznej lub niemieckiego Führera”.

 

- Natomiast obecnie, w wieku dwudziestym pierwszym, szantaż ten brzmi następująco: jeśli przyznajesz się publicznie do Chrystusa i chcesz wprowadzać do swego życia Jego nauczanie na temat powołanego do szczęśliwości wiecznej człowieka, znaczy to, że: należysz do Ciemnogrodu; jesteś wrogiem poprawności politycznej; nie uznajesz zasady tolerancji; nie znasz smaku prawdziwej wolności; jesteś fanatykiem; jesteś faszystą; jesteś przeciwnikiem Światowej Organizacji Zdrowia, zalecającej deprawację dzieci i pozbawianie ich niewinności już w wieku przedszkolnym; jesteś homofobem, walczącym z Kartą LGTB; walczysz z postępem ludzkości – wyliczył metropolita.

 

Abp Jędraszewski zauważył, że właśnie tak skonstruowany opis współczesnych napięć kulturowych jest pierwszym etapem kuszenia, jakiemu wszyscy jesteśmy codziennie poddawani. Drugi etap polega na zachęcie do tego, abyśmy się wewnętrznie określili, kim naprawdę jesteśmy. - Chodzi o to, abyśmy stwierdzili: przecież wcale nie jesteśmy ani fanatykami ani faszystami, podobnie jak nie jesteśmy homofobami; wręcz przeciwnie: kochamy wszystkich ludzi i kochamy wolność, dzięki czemu jesteśmy tolerancyjni, przede wszystkim zaś zależy nam na postępie całej ludzkości – mówił.

 

Tak zostajemy poddawani presji trzeciego etapu kuszenia. Nakłania on nas do wydania wyroku śmierci na Chrystusa i Jego Ewangelię. - Sprowadza się to do przyjęcia, z jednej strony, takiego stylu myślenia i postępowania, jakby Go w ogóle nie było, a z drugiej strony do walki z wszelkimi zewnętrznymi, także symbolicznymi, przejawami Jego obecności we współczesnym świecie – zauważył.

 

- O tym, że tak naprawdę jest, świadczy olbrzymia fala lewackiego hejtu i ogromny potok wprost niegodnych i pełnych pogardy słów, które rozlały się po całym świecie, także w Polsce, w odniesieniu do tych wszystkich osób, które się modlą i które chcą materialnie wspierać w dużej mierze strawioną kilka dni temu pożarem paryską katedrę Notre Dame – mówił abp Jędraszewski.

 

Jak dodał, w Wielki Piątek 2019 roku misterium iniquitatis – tajemnicę zła, jakie przed wiekami przed sądem Piłata dotknęło Pana Jezusa, który nazwał się Prawdą (por. J 14, 6), pozostaje jedno wielkie przeświadczenie: tylko prawda może nas wyzwolić (por. 8, 32). - I o tę bezwzględną wierność ewangelicznej prawdzie prosimy dziś Pana, który dla nas umarł i zmartwychwstał. Prosimy Go, abyśmy dzięki Niemu nie ulegli kuszeniu ze strony współczesnego świata i abyśmy każdego dnia naszego życia mogli być prawdziwie wolnymi ludźmi – zakończył.

 

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

MA


DATA: 2019-04-19 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bogu dzięki za abp. M.Jędraszewskiego - analiza trójstopniowego, heglowskiego schematu kuszenia : teza, antyteza i synteza.. i za abp. Pawła Lengę i za wielu innych, choć jeszcze w mniejszości. Módlmy się też za nas, abyśmy modlili się zawsze za swoich Kapłanów. W dzisiejszym świecie to są ludzie, którzy obrywają zarówno od świeckich jak i od swojej wystraszonej przemianami hierarchii. Jeżeli ich nam zabiorą, to kto skutecznie sprowadzi Łaskę Boga na Ziemię.. Oczywiście jeżeli w to nie wierzymy to róbta co chceta , ale na końcu i tak trzeba będzie przyznać, że owoce antropocentryzmu są zgniłe. Wystarczy spojrzeć za Odrę, tam już wielu nawet biskupów nie udaje, że wierzy w Eucharystię czy w Zmartwychwstanie.. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie - to pytanie skierowane jest do każdego z nas.. Nie możemy być ignorantami, spróbujmy chociaż przeczytać spis treści książki księdza Stefano Gobbi Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej
ponad 1 rok temu / Kefas
 
Dzisiaj jest taki czas, że lewactwo i dewianci, próbują nam tłumaczyć Ewangelię na nowo. Dobrze że są jeszcze hierarchowie, którzy mówią prawdę. Mam nadzieję, że jeszcze któryś następny zbierze się na odwagę, bo dzisiaj tylko abp. Paweł Lenga tylko mówi jaj jest.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Arcybiskup Jędraszewski to jeden z nielicznych polskich biskupów którego rozumiem i z którym mogę się zgodzić
ponad 1 rok temu / Aleksander
 
Wielki Człowiek i Patriota Arcybiskup Metropolita krakowski Ksiądz Marek Jedraszewski. Dziękujemy Bogu za łaskę takiego Arcybiskupa
ponad 1 rok temu / Nico
 
Nie byłabym taka pełna nadzieji Polacy to naród że słabą wiarą, ulegają propagandzie, uzależnienia Polskę niszczą alkohol narkotyki, dużo Polaków nie chodzi do Kościoła nie kocha Pana Boga. Polska też potrzebuje ratunku.
ponad 1 rok temu / Do Edu
 
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
ponad 1 rok temu / Edu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.