DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Próbowano wstrzymać pogrzeb Alfiego Evansa. Chodziło o przeprowadzenie badań ciała dziecka

Próbowano wstrzymać pogrzeb Alfiego Evansa. Chodziło o przeprowadzenie badań ciała dziecka
fot. flickr.com

W dzień pożegnania małego chłopca, do sądu wpłynął wniosek o zatrzymanie czynności pogrzebowych. Powodem tego miało być przeprowadzenie dokładnych badań nad ciałem chłopca w celu sprawdzenia bezpośredniej przyczyny śmierci.

 

Jeszcze w dniu pogrzebu, 14 maja 2018 r. John Allman, działacz chrześcijański i kandydat do parlamentu Wielkiej Brytanii złożył wniosek w Królewskim Sądzie Sprawiedliwości dotyczący przerwania pogrzebu w celu przeprowadzenia niezbędnych badań umożliwiających poznanie bezpośredniej przyczyny śmierci dziecka.

 

„Nie doczekawszy się odpowiedzi od prawników rodziców Alfiego (…), uznałem za stosowne podjęcie decyzji o złożeniu w Królewskim Sądzie Sprawiedliwości wniosku o to, by pogrzeb lub kremacja nie nastąpiła bez odpowiedniego przebadania post mortem i przeprowadzenia badań toksykologicznych ciała dziecka w celu ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci Alfiego” – napisał na swojej stronie internetowej.

 

John Allman zaznaczył, że w przypadku sprawy Alfiego istnieją poważne podejrzenia co do tego, że mógł on umrzeć „z pomocą osób trzecich”. W celu ich wyjaśnienia, nieodzowne jest przeprowadzenie rzetelnego badania, a pogrzeb lub kremacja ciała dziecka uniemożliwi je na zawsze.

 

Pomimo wpłynięcia wniosku do sądu, pogrzeb chłopca odbył się zgodnie z planem.

Setki obserwatorów towarzyszyło konduktowi pożegnalnemu na ulicach Liverpoolu. Rzesze osób mogły oddać hołd chłopcu podczas przejazdu samochodu z jego trumną koło stadionu Evertonu, którego zagorzałym kibicem był ojciec Alfiego.

 

Karawan ozdobiono kwiecistymi napisami  „nasz bohater” i „wojownik”. Zgromadzone tłumy rzucały na maskę karawanu róże. Wiele osób miało specjalne t-shirty ze zdjęciem malucha i napisem „Chłopiec, który zjednoczył świat”.

 

Sama uroczystość pogrzebowa miała charakter prywatny i odbyła się w miejscu niejawnym, bez obecności prasy i osób wspierających Alfiego. NIe wiadomo, czy ciało dziecka zostało skremowane.

 

 

Źródło: bbc.com / johnallmanuk.com / KAI

PR


DATA: 2018-05-15 14:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Korporacje maja swoją politykę
ponad 1 rok temu / Ajek
 
Spoczywaj w pokoju Aniołku. Niech Twoi rodzice i my wszyscy co chcieli abyś żył otrzymali spokój i ukojenie...:(
ponad 1 rok temu / Ania
 
Grubsza afera.
ponad 1 rok temu / AD
 
Mnie z kolei zdumiewa fakt że od momentu śmierci dziecka, nie zdołano jeszcze tego zrobić. Przecież on zmarł 28.04. To ponad 2 tygodnie temu, z reguły pogrzeby są już na trzeci dzień po śmierci.
ponad 1 rok temu / xyz
 
Nie pojmuje. Nie wykonano badań pośmiertnych określających przyczynę zgonu dziecka w niezależnych instytutach medycznych? Czy nie chodziło nam wszystkim, a rodzicom w szczególności, o dotarcie do jądra prawdy o losie swego dziecka i dochodzeniu sprawiedliwości? Znalezieniu bezpośrednich winnych? Ukaraniu? Wypłaceniu odszkodowań? To kolejny przedziwny splot wydarzeń w tej sprawie, którego nie potrafię pojąć.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.