DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kochani, znam tego Kapłana 20 lat, został wmanipulowany przez matkę jednego z uczniów, z rozbitej rodziny. Kapłan uczył religii pierwszy rok w szkole. Pięknie śpiewa i mówił o Bogu, bardzo przyjazny człowiek. Teraz już jest nikim dzięki Wielkim tego świata. Siedział niewinnie w więzieniu. Teraz patrzysz na kapłana to każdy pedofil. Dzięki Panom Możnym. Niedługo, bo o to chodzi wybory PIS przegra. Przejmą władzę rozbiorą Kościoły. Sprzedadzą na części jak W Holandii i innych. Przywiozą "innowierców" i będziemy niewolnikami. Kto może módlmy się aby Bóg osądził sprawiedliwie...
5 miesięcy temu / Arek
 
"Za tego księdza nie przepraszam" - słusznie. Przepraszać powininen winny lub współwinny.
5 miesięcy temu / sp
 
@siergiej - cd. nie po to żydokomuna posyłała po wojnie pedofilów do seminariów, aby nie mieć z nich profitów i nie roztaczać parasola ochronnego. Przemilczenie przez Sekielskiego faktu współpracy pedofilów w sutannach z SB nie jest przypadkiem i pokazuje, że wcale nie chodzi mu o dobro gwałconych dzieci. Metody Sekielskiego w ukazywaniu "GW-prawdy" idealnie wpisują się w metody SB-eckie.
5 miesięcy temu / Ewa
 
Jedno jest pewne, dzięki filmowi Olejniczak - mam nadzieję - pójdzie siedzieć. Podobnie biskup, który wiedział o jego zboczeniu i przestępczej działalności.
5 miesięcy temu / magis
 
Film Sakielskiego to jednostronna agitka, nie wdając się w szczegóły, na którą dali się nabrać abp Gądecki i ten nieszczęsny prymas. A w każdej agitce jest trochę prawdy, ale cel jest wredny.
5 miesięcy temu / DNA
 
Sekielski podobno występował w obronie ofiar. Tymczasem zatajając informację przed proboszczem w Malborku naraził dzieci na dalszy kontakt z pedofilem.
5 miesięcy temu / Piotr K.
 
@siergiej - cyt. "i ew. dała immunitet" - dlaczego piszesz "ewentualnie" dała immunitet, skoro wiadomo, że na 100% dawała parasol ochronny, aby przełożeni nie dowiedzieli się o skłonnościach delikwenta i aby pedofil był nieusuwalny i mógł bezkarnie rozwalać KK od środka. Takie były metody SB-eckie.
5 miesięcy temu / Ewa
 
Czy naprawdę żaden biskup nie wiedział o prawomocnym skazaniu swojego pracownika za pedofilię? Dlaczego nie rozpoczęto procedury wydalenia z zawodu? Prawo kościelne nakazuje takie postępowanie od 16 wieku - był artykuł w PCh 24 dwa dni temu
5 miesięcy temu / tolo
 
Do pani Ewy. Jaki to ma wpływ że byli TW, przecież SB nie kazała im być pedofilami tylko raczej wykorzystała skłonności i ew. dała immunitet.
5 miesięcy temu / siergiej
 
Po obejrzeniu tego filmu dochodzę do wniosku że ten ksiądz Dariusz Olejniczak . To nic innego jak Latarnicy rodem z pod tęczowej flagi w szkołach chcą uczyć najmłodsze dzieci w jaki sposób uprawiać sex. Trzeba ich sprawdzić pod względem predyspozycji i skłonności do współżycia seksualnego z nieletnimi.
5 miesięcy temu / obserwator.
 
@zuz cyt.: "bo zarobił na pokazaniu prawdy" - Półprawda nigdy nie będzie prawdą. Półprawda jest zwykłym, perfidnym kłamstwem. Dlaczego Sekielski ukrył fakt, że przedstawieni w filmie pedofile to TW? W półprawdach specjalizuje się demon. Egzorcyści mogliby coś na ten temat powiedzieć.
5 miesięcy temu / Ewa
 
@Marek Ile Sekielski zarobił? Oby dużo, bo zarobił na pokazaniu prawdy i dzięki jego pracy wiele niewinnych dzieci w przyszłości nie zazna takiej tragedii jak bohaterowie tego dokumentu. Swoją drogą to ciekawe jak niektórzy ludzie łykają, te żałosne tłumaczenia księdza.
5 miesięcy temu / zuz
 
Chyba również sam ksiądz sprawca- pedofil powinien być świadomy ciążących na nim ograniczeniach i sam informować zapraszających. Jeżeli tego nie robi to jest nieposłuszeństwo i powinno podlegać karze. A swoją drogą niech taki ksiądz się cieszy że już tu na ziemi może odbywać trochę pokuty. I powinien ją odbywać jak najpilniej.
5 miesięcy temu / Mirrro
 
Księże Proboszczu, czy ksiądz nie sprawdza KOGO zaprasza na rekolekcje - tym bardziej, że rekolekcjonista pochodził z innej diecezji? Jak Go ksiądz znalazł, czy ktoś Go polecił, ktoś dał jakieś referencje? Ot, tak po prostu nie zastanowił się Ksiądz dlaczego kapłan diecezjalny chce głosić rekolekcje w innej diecezji i ma na to czas??? Porażające! To jest naiwność i jeszcze raz naiwność!
5 miesięcy temu / abc
 
Min.Józef Beck powiedział "Niemcy odbiorą nam życie, Rosjanie duszę" i to stwierdzenie bardzo pasuje do naszego duchowieństwa. Podczas okupacji niemieckiej życie stracił co piąty ksiądz a w czasie panowania komunizmu rosyjskiego, czasy PRL-u, chyba ze 20% było TW lub "księdzami patriotami" ci kapłani można powiedzieć stracili dusze i ci kapłani bez duszy zarażają innych i spowodowali obecnie taki kryzys i tragedię KK w Polsce
5 miesięcy temu / Czesław
 
ile Sielkelski zarobił na filmie,tego nigdy nikt się nie dowie;nie ma nic łatwiejszego niż oskarżanie/diabolos/;szatan,który jest inteligentny,znalazł kolejne narzędzie od ataku na Kościół.
5 miesięcy temu / marek
 
Jeszcze jeden dowód na to, że nie ma dyscypliny duchowieństwa w obecnym Kościele. Jak biskup mógł nie wiedzieć o skazaniu księdza i pozwolić mu w dalszym ciągu pracować z młodzieżą. Od czego jest Kuria, która przecież decyduje o tym gdzie ksiądz ma pracować. Czy biskupa już nie obchodzi moralność księży? Czy już zrezygnowano z wszelkich kar kościelnych?!!! Gdzie jest odpowiedzialność biskupa? Biskup to obrońca wiary i moralności a nie tylko ubrany "na czerwono" zarządca i administrator. Kolejny dowód na brak jakiejkolwiek formacji duchowej u współczesnego kleru. Stąd tyle zgorszenia i zapewne utraty wiary wśród wielu katolików. Po owocach poznacie ich!
5 miesięcy temu / Tadeusz
 
Sekielski wiedział, ale nie powiedział Pewnie u Sowy&przyjaciół też trzeba było zapowiedzieć: uważajcie nie wypowiadajcie się z pogardą o państwie, o społeczeństwie - bo was nagrywamy !
5 miesięcy temu / bary
 
cd. Ale efekt został osiągnięty. Ksiądz w popłochu ucieka przed dziennikarzem - znaczy się winien i nie chce się przyznać. Uważam ten film niezależnie od wartości konfrontacji pedofil-ofiara, co jest jedyną zaleta tego filmu za naprawdę żałosny przykład wykorzystywania tragedii ofiar do celów politycznych. I ta obłudna troska o stan emocjonalny jednej z ofiar. Szum medialny minie, red. Sekielski zapomni o tych, których wykorzystał przy wykonywaniu politycznego zlecenia. Doprawdy ja nie jestem, przy całej mojej dobrej woli, w stanie dostrzec jakiejkolwiek troski o ofiary pedofilii. Dla mnie to jest cyniczna zagrywka tym bardziej, że posłużyła się "wybebeszaniem" emocjonalnym tych, którzy zgodzili się o tym opowiedzieć przed kamerą. Do tego jeszcze doprawdy żałosne zbitki w postaci dramatyczno-obscenicznych opisów czynności seksualnych w połączeniu z zdjęciami krzyży, obrazami świętych, kościołami, na zasadzie "cały katolicyzm to lipa, katolicyzm = pedofilia.
5 miesięcy temu / Iw
 
I ja miałam takie zdanie oglądając film. W zasadzie po za tym jednym wulgarnym księdzem - kapelanem więziennym, który wprost przyznał, że wie, żaden z pozostałych księży nie wyglądał na świadomego sytuacji. Cóż oni mają robić? Każdego księdza weryfikować na własną rękę, zanim zaproszą na rekolekcje? Toż to paranoja. A przecież w filmie starano się stworzyć takie wrażenie: wiedzieli, ale zaprosili - są współwinni. A tymczasem nie wiedzieli. A jeśli Sekielski liczył, że ci pedofile sami poinformowali proboszczów parafii, w których odbywały się rekolekcje, o swoich pedofilskich przestępstwach, to naprawdę jest bardziej naiwny niż dziecko. A tymczasem łatwo jest podejść z kamerką do niczego nieświadomego księdza, walnąć mu po oczach wyrokiem sądowym, nagrać jego szok i niedowierzanie, a potem domagać się tłumaczenia, jak to się stało. Ksiądz w szoku, nie ma czasu sobie tego wszystkiego poukładać, ale już się tłumaczyć musi, że nie jest wielbłądem.
5 miesięcy temu / Iw
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.